Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu

  • 0
  • 9792
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu
Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi’ni topa tuttu

Aralık ayında yapacağı kongre hazırlıklarını sürdüren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, tartışmalı mazot olayına değinerek, “indiregandi yapmışsınız” dedi.

Konuşmasında AK Parti’ye ve Beykoz Belediyesi’ne yüklenen Mahir Taştan, Beykoz halkının imar planları konusunda kandırıldığını söyledi.

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in vefat yıldönümü nedeniyle saygı duruşunda bulunulan ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Türkiye diktatör bir ülke midir söylemlerine karşı CHP Genel Başkan Yardımcısına, ülkemizin bu şekilde yönetildiğini kanıtlar şekilde bir dava açıldı” ifadelerini kullandı.

“Yargı bir kişinin dudağı arasında sıkıştı kaldı”

“Yargı bir kişinin dudağı arasına sıkıştı kaldı. O gün itibariyle Türkiye’nin faşist ve diktatör bir ülke olduğunu herkesin kabullendiğini görüyoruz. Bu düzeni 2019’da sandığa nasıl gömeriz artık bunu konuşmamız gerekiyor.” diye konuşan Başkan Taştan, “Çünkü 2019’dan sonra konuşulacak sözlerin anlamı kalmayacak. 2019 son dönemeç, önce Beykoz’da sonra İstanbul’da sonra Türkiye’de faşistleri sandığa gömme ışığını yakmalıyız.” dedi.

“İmar planlarını nereye göndereceğini bilmeyen bir belediyemiz var”

Basından takip ettiğiniz üzere, ‘Beykoz imar planlarına kavuştu’ diye afişler ve radyo programlarında söylemler mevcuttur. Beykozlu burada, gerçekten kavuştu mu? Yalan. İki senedir, imar planlarını nerelere göndereceklerini bilmeyen bir belediye yönetimiyle karşı karşıyayız.

15 yıldır iktidarda olan ve 15 yıldır Türkiye’yi ve Beykoz’u yönetenler hala bu saçmalıkları söylemekten ileri gitmiyorlar. ‘Beykoz’da imar planlarını yapmak çok zordur’ diyorlar. Siz beceremiyorsunuz beyler, inin o koltuklardan nasıl yapıldığını biz size gösterelim.

“CHP olarak yanınızdayız”

4 mahallenin imar planlarıyla ilgili müthiş bir billboard kampanyası başlatılmış. Beykoz Belediye Başkanına açık çağrıda bulunuyorum. O yazıları, Çavuşbaşı’nın ve köylerinde; ‘imar planlarını da yapıyoruz’ diye asabilir misiniz? CHP olarak ne gerekiyorsa sizin yanınızdayız, hodri meydan. Halkı kandırmaktan öteye gidemeyecekler.

“Beykoz Belediyesi emlakçılığa başladı”

Beykoz’da imar planları yapılıyor. Geçen ay mecliste Belediye’nin bir ayıbını gördük. İstanbul’da araştırdım başka bir örneğine de rastlamadım. Arkadaşlar Beykoz Belediyesi emlakçilik yapmaya başlamış. Açıkça sizlere okuyorum.

Yazan firma Danış Turizm İnşaat A.Ş. ‘Şirketimize ait İstanbul ili Beykoz ilçesi Riva Mahallesinde bulunan 28 bin 157 m² yüzölçümlü 1066 ada 1 parselimizi satış koşullarında anlaşılması halinde belediyenize satmak istiyoruz.’

Buyurun, Beykoz Belediye Başkanlığı’nın mecliste verdiği cevabı söylüyorum. Burayı Toplu Konut İdaresi ile birlikte vatandaşların Kentsel Dönüşüm’den oraya taşınmaları için konut yapacaklar. Orası çok katlı binaların yükselebileceği bir yer değildir.

Arsasını satmak isteyenler Beykoz Belediyesi’ne başvursun, örneği var. İmar planları çıkıyor, birçok yerde konuşuluyor. Beykoz’da planlar çıkmaya başladığında bunun daha zamanı var demiştim. O resmi vatandaşa gösterdiğinizde o zaman kimse bir şey anlamayacaktı. Ama şimdi çok şey anlaşılıyor. Bunlar o fotoğrafta neden bir araya geldi? Beykoz Belediye Başkanı çıksın açıklasın. Bu rant kime peşkeş çekiliyor? Beykoz halkı bunları bilmek ve öğrenme hakkına sahiptir.

“Hala maket projelerden bahsediyorlar”

Katıldığı bir radyo programında, hala da 5 yıl önceki maket projelerden bahsediyorlar. Arkadaşlar Beykoz’un bir nikâh salonu var mı? Beykozluya yakışır bir salon yapmayı beceremediler. Geçen gün konuştuk, yapılacak edilecek, kanuni engellemeler var. Yahu iktidar sensin, büyükşehir sensin, Beykoz sensin, yapmayın ne olur!

Beykoz’a teleferik, arena projesi, bunlar geçeli aylar oldu ama hala temelleri dahi atılmadı. Bir Riva projesi dediler. Geçen ay ki mecliste projenin yeniden çizilebilmesi için Meclisten olur almaya çalıştılar. Biz güzel projelere CHP olarak karşı çıkmayız, destek olduk.

“Yol için tek adıma atmadılar”

Bir yolu dahi düzeltemeyen belediye birçok projeye imza atacağını söylüyor. Alibahadır’da vatandaş ayaklandı, yol kesildi, hala bir yolu yapmak için tek adım atmadılar. Bir kavşağın yetki sınırlarını tartışma konusu yapan belediye nasıl yapacak bunları.

“İndiregandi yapmışsınız beyler”

AKP İlçe Başkanı’nın turizm firması otobüslerine mazot alarak ve belediyeyi zarara uğratarak bu yolsuzluğun altına imza atmıştır. Konuyu hala takip ediyoruz. En son Sayıştay’dan denetmenler geldi. ‘Hiçbir şey bulamadık’ dediler, biz bu konuyu tekrar mahkemeye taşıdık ve itiraz ettik. Dosyaları incelediğinizde alenen bir yanlışlık olduğu bellidir. İndire gandi yapmışsınız beyler, bu daha açık söylenemez. Her zaman bunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. 2019’da Beykoz Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dikeceğiz.

2019’a hazırlık kongremiz olan 10 Aralık, tüm kavgaların, uyuşmazlıkların, benim bildiklerimde var sizin bildiklerinizde var. Sizlerden binlerce kez rica ediyorum, el ele kavgasız bir şekilde kongremizi gerçekleştirelim.

Haber Merkezi

Rize otobüsü Beykoz Riva’da kaza yaptı
Önceki Rize otobüsü Beykoz Riva’da kaza yaptı
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak