Mahir Taştan CHP Beykoz İlçe Başkanlı'na aday

  • Güncelleme: 26.11.2015 10:00
  • Okunma: 6659 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nda 6 Aralık'ta gerçekleştirilecek Kongre öncesi ilk Aday, İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan oldu
Mahir Taştan CHP Beykoz İlçe Başkanlı'na aday

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nda 6 Aralık'ta gerçekleştirilecek Kongre öncesi ilk Aday, İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beykoz İlçe Başkanlığı için daha önce 2014 yılı Olağanüstü Kongre'de adaylığını açıklayan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonra yapılan ikinci toplantıda adaylığını geri çeken Mahir Taştan, 2015 CHP Beykoz Kongresi öncesi yeniden sahneye çıktı. Özellikle CHP'li gençler tarafından desteklenen Mahir Taştan, Kongre öncesi CHP Beykoz İlçe Başkanı Adayı olarak açıklama yapan ilk isim oldu. Oldukça kalabalık bir topluluk karşısında konuşan Mahir Taştan, "Bu iktidar, geldiği gibi gidecek... Hem de bunları geldikleri yerden, İstanbul'dan; İstanbul'un bu güzel ilçesi Beykoz'dan göndereceğiz! Göndereceğiz çünkü ben Cumhuriyet Halk Partisi'ne inanıyorum, sizlere inanıyorum" dedi. Öte yandan Mahir Taştan mikrofon başına gelmeden önce bir açılış konuşması gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, kendisinin de Kongre'de Aday olacağını duyurdu.

Kavacık'ta bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Özellikle gençlerin desteklediği 1978 doğumlu Mahir Taştan, CHP İlçe Başkanlığı için Adaylığını açıklayan ilk isim olarak dikkat çekti. Salonda açılış konuşmasını ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan gerçekleştirdi ve şöyle dedi:

Şevket Arıkan: “Benden istemeleri halinde tüm Adaylarımıza, diledikleri tüm bilgileri vermeye hazırım!”

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin bilgisi, araç-gereci, masası-sandalyesi ilçe başkanına ait değildir; yönetime de ait değildir... Cumhuriyet Halk Partisi çok büyük bir ailedir ve her ailenin Cumhuriyet Halk Partisi’nde eşit şekilde hakkı vardır. Dolayısıyla biz Cumhuriyet Halk Partisi'ni oluşturan partililer olarak Kongre öncesi herkese örnek alacak, herkesin gıpta ederek bakacağı, herkesin saygı duyacağı bir süreç yaşayacağız. Tüm Aday arkadaşlarıma, bende bulunan bilginin tümünü istemeleri halinde vermek benim boynumun borcudur, görevimdir."

Şevket Arıkan'ın kürsüye Mahir Taştan'ı davet etmesiyle birlikte salonda bulunan CHP'lilerin büyük bir coşkuyla destek verdikleri gözlemlendi. Konuşmasına kendisinden bahsederek başlayan Mahir Taştan, 1978 Ardahan doğumlu olduğunu anlattı ve ailesiyle birlikte 1989 yılından bu yana Beykoz'da ikamet ettiğini belirtti. CHP İlçe Başkanlığı Adaylığını 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yaptığına dikkat çeken Mahir Taştan, babası Mehmet Taştan'ı da rahmetle andı ve onun da bir öğretmen olduğunu söyledi. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte tüm öğretmenlerin de Öğretmenler Günü'nü kutlayan Mahir Taştan, daha sonra Adaylığını açıklayacağı konuşmasına geçti.

Aynı zamanda İncirköy Spor Kulübü Başkanı da olan Mahir Taştan, son 1 Kasım seçimlerine de değindiği konuşmasında şunları kaydetti:

CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan: “Bu iktidar geldiği gibi gidecek!”

"Sevgili Dostlar... Neşemiz yok, keyfimiz yok. Çünkü uzunca bir yıldır partimiz iktidar olamıyor. Özellikle de 13 yıldır ülkemizi yöneten, antidemokratik uygulamalarıyla yurttaşlarımızı bezdiren, yaşam alanlarımıza müdahale eden, demokratik haklarını kullanmak için sokağa çıkan gençlerimizi öldüren; ülkemizi, kadınlarımızı cinayetlere sürükleyen ve ülkemizin üzerine bir karabasan gibi çökenleri yenilgiye uğratamadığımız için çok üzgünüz ve keyfimiz yok...

İşte tam bu noktada biz gençler olarak, ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu bu gidişe bir 'dur' demek için... Kadınlarımızın, gençlerimizin siyasette daha etkin kılmak için... Onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktık. Partimizin köklü geçmişinden aldığımız şiarla, 'geçmişi olmayanın geleceği de olmaz' sözüyle, bu yolda binbir türlü zorlukların ve meşakkatlerin olduğunun farkındayız. Bizler, bu bildiklerimizin yanında Mustafa Kemal Atatürk'ün ezbere bildiğimiz Gençliğe Hitabesi'ni de Bursa Nutku'nu da içselleştirmiş bir nesiliz. Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullarda hep gençliğe görev gösteren; o eseri, Nutuk’u da 'Gençliğe Hitabe' ile bitiren; 'Bütün umudum gençliktedir' diyen Mustafa Kemal'in izinden yürüyen Kuruluş ve Kurtuluş'un partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin genç ve dinamik neferleri olarak diyoruz ki, bizler bu demokratik yarışta tüm gücümüzle var olacağız. Tüm gücümüzle varız ve partimizi hak ettiği yere; iktidara ulaştıracağız!

Değerli arkadaşlar! Bu iktidar, geldiği gibi gidecek... Hem de bunları geldikleri yerden, İstanbul'dan; İstanbul'un bu güzel ilçesi Beykoz'dan göndereceğiz! Göndereceğiz çünkü ben Cumhuriyet Halk Partisi'ne inanıyorum. Sizlere inanıyorum. Bizler, bir kardeşiniz olarak, yarınların iktidarını daha önemlisi 2019'da Beykoz'un iktidarını buradan görüyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 6 Aralık'ta gerçekleştireceğimiz Kongre'mizin öncelikle Türkiye'mize daha sonra Beykoz'umuza yakışan bir Kongre olacağını şimdiden temenni ediyor; bu demokratik yarışta Aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum! Yaşasın Sol! Yaşasın Sosyal Demokrasi! Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi..."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz