Siyaset

Mahir Başkan ziyaretleri sürdürüyor

Mahir Başkan ziyaretleri sürdürüyor
21.03.2016 18:40
| | |
3521

CHP Beykoz İlçe teşkilatı, terör saldırıları dolayısıyla ara verdiği ziyaretlerine Yenimahalle'deki STK'lar ile devam etti

CHP Beykoz İlçe teşkilatı, terör saldırıları dolayısıyla ara verdiği ziyaretlerine Yenimahalle'deki STK'lar ile devam etti

Seçim ortamına aylar da değil yıllar varken, CHP Beykoz İlçe teşkilatı ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Kongre'de seçim vaatleri arasında Beykoz Halkıyla buluşmayı ve sahada karış karış dolaşmayı vaat eden Mahir Taştan, sözünü tutuyor ve ziyaretlerine devam ediyor. Yenimahalle'de bulunan Ardahan Eğitim Vakfı'nı ve beraberinde Beykoz Ardahanlılar Derneği ile Halk Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, bu sırada ülke ve Beykoz gündemine dair görüş alışverişinde bulundu.

CHP'den İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin d takip ettiği görüşmelerde Mahir Taştan, terör saldırıları dolayısıyla programlarında ertelemeye gittiklerini kaydetti ve şunları söyledi:

Mahir Taştan: "Terörü lanetliyoruz!"

"Sizlerle önceden beridir tanışıyoruz zaten... Bugünkü ziyaretimizde bir bilgi alışverişi içine girelim istedik. Ülke genelinde terör saldırıları dolayısıyla bir yas hâkimdi. Biz aslında 14 Mart Tıp Bayramı için Beykoz Devlet Hastanesi'nde bir ziyaret programlamıştık. Ancak Ankara'da bildiğiniz gibi bir bombalı patlama oldu. Bizim 37 canımız yerdeyken, böyle bir ziyareti gerçekleştirmemiz doğru olmazdı. Yönetim Kurulumuz ile görüştükten sonra bu ziyareti iptal ettik. Henüz Ankara'nın acısı yüreğimizdeyken, bu kez Taksim'de bir terör saldırısı yaşandı. Her görüşten, her düşünceden insanımızı ne yazık ki bu saldırılarda toprağa koyduk. Böyle bir ortamda biraz acılarımızla başbaşa kalmanın doğru olacağını düşündük. Bugün ise yeniden ziyaretlerimize kaldığı yerden devam etme kararı aldık."

Yenimahalle'de bulunan Ardahan Eğitim Vakfı binasında, AREV Genel Sekreteri Fuat Avşar, Halk Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Sani ve Beykoz Ardahanlılar Derneği Başkanı Yusuf Şit'in karşıladığı CHP Beykoz İlçe teşkilatı, çay ikramı eşliğinde bir süre sohbete devam etti. Bu sırada söz alan Beykoz Ardahanlılar Dernek Başkanı Yusuf Şit, CHP Beykoz İlçe teşkilatının kendilerine gelinceye kadar Beykoz'da ziyaret ettikleri yerleri takip ettiklerini kaydederek, şöyle dedi:

Yusuf Şit: "Bizi sahipleneni, biz de sahipleniriz"

"Bence siyasi partiler sizin bu yaptığınızı yapmalılar... Dernek ayrımı yapmadan gerçekleştirdiğiniz ziyaretleri takip ediyor ve sizi takdir ediyoruz. Mesela bu konuda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in çalışmalarını çok beğeniyorum. Gazeteci de olduğum için takip ediyorum, Şükrü Başkan, bir yere bir yol yapacak olsa hemen o bölgedeki STK'ları topluyor ve birlikte karar alınıyor. Siyasi partileri düşündüğümüz de onlar da aslında bölgelerinde bir STK'dır.

Mahir Başkanı düşündüğümüzde ise geldiği günden bu yana CHP Beykoz İlçe teşkilatının başında yaptıklarıyla, partiye bir canlılık kattığını gözlemliyoruz. Bence CHP İlçe Başkanı olarak güzel şeyler üretiyor. Mahir Başkanın öncülüğünde siz yönetim kurulu üyelerini de çalışmalarınız dolayısıyla tebrik ediyoruz. Biz STK olduğumuz için siyasi partilerin hepsine karşı eşit mesafede duruyoruz. Ancak bir siyasi parti eğer Beykoz'un sorunlarını kendisine dert eder de o sorunu sahiplenirse, biz de STK olarak o partiyi sahipleniyoruz."

Konuşmalar, Beykoz Yenimahalle'deki tapu sorununa dair görüş alışverişiyle devam ettikten sonra CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve STK temsilcileri, bina girişinde basın mensuplarına poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz haber Sitesi, CHP, Mahir Taştan, Ziyaret, Ardahan Eğitim Vakfı, Beykoz Ardahanlılar Vakfı, Yusuf Şit, Fuat Avşar, Kemal Sani

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"