Güncel

Maddi sıkıntılar Beykozlu M.G'yi intiharın eşiğine getirdi

Maddi sıkıntılar Beykozlu M.G'yi  intiharın eşiğine getirdi
2015.01.19 00:00
| | |
15011

Video galeri

Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde bir iş merkezinin çatısına çıkan genç intihar girişiminde bulundu.

Beykoz Kavacık Rüzgarlıbahçe'de 20 katlı bir iş merkezinin çatısına çıkan M.G. adlı 22 yaşındaki genç, akşam ezanının okunduğu sırada ikna edilerek güvenli bir şekilde aşağıya indirildi. Kavacık Polis Merkezi'nde ifadesi alınan gencin maddi sorunlar yaşadığı ve ekonomik şartlar nedeniyle bunalıma girdiği öğrenildi.

Yaklaşık 2 saat boyunca polisin dil döktüğü genç, Rüzgarlıbahçe'deki hayatı da felç etti. Kavacık-Çavuşbaşı arasında kalan ana cadde trafiğe kapatılırken, çevre esnafı ve polis arasında da zaman zaman gergin dakikalar yaşandı. Çevredeki vatandaşların uzunca bir süre meraklı gözlerle izlediği gencin intihar girişimi kazasız atlatılırken, gencin atlayacağı yerin altında bulunan ağacın tehlikeli konumu vatandaşları oldukça heyecanlandırdı.

Rüzgarlıbahçe'de bulunan Acarlar İş Merkezi'nin çatı katına çıkan M.G. adlı gencin ekonomik şartlar nedeniyle zor günler yaşadığı anlaşıldı. Yaklaşık 2 saat boyunca polisin intihardan vazgeçirmek için dil döktüğü genç, telefonla aranan yakınlarıyla da görüştürüldü ancak bir sonuç alınamadı. Zaman zaman bulunduğu korkuluktan ayaklarını sarkıtan ve atlayacak gibi hareketler yapan M.G., Rüzgarlıbahçe esnafı ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bu sırada 110 itfaiye ve 112 sağlık ekipleri de olay yerine gelirken, polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. M.G. adlı gencin çatıdan atlama olasılığına karşı itfaiye yere branda gererken, brandanın hemen yanında bulunan ağaç ise tehlike saçtı. Gencin atladığı sırada ağaca denk gelmesi olasılığını düşünen itfaiye ekipleri, ağacın diğer yanına başka bir branda daha gererek, önlemini artırmaya çalıştı. Bu sırada gence yoğun bir şekilde dil döken güvenlik ekipleri, M.G.'yi intihardan vazgeçirmeye çalıştı.

Polisin aldığı güvenlik önemleri kapsamında Rüzgarlıbahçe'de adeta hayat dururken, toplu taşıma araçlarıyla birlikte tüm araçlar ara sokaklara yönlendirildi. Bu sırada evlerine gitmeye çalışan Beykozlular büyük zorluk yaşarken, bölgedeki esnaf ve polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Emniyet güçlerinin sarı güvenlik şeridine aldığı bölgeye girmek isteyen esnaf motorları, bu sırada kendisine engel olmak isteyen polisle tartıştı. Kısa süreli yaşanan gerginlikler büyümeden sona ererken, güvenli bir şekilde aşağıya indirilen M.G. hem esnafa, hem polise hem de Beykozlulara rahat bir nefes aldırdı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, intihar, İş Merkezi, Rüzgarlıbahçe

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"