M. Hanefi Dilmaç: ‘Fitneyi Beykoz’dan kaldıracağız’

  • 11.04.2018 16:14
  • Güncelleme: 11.04.2018 16:16
  • Okunma: 15949 kez
  • Yorum: 4
AK Parti İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Yerel Medya temsilcileri ile düzenlemiş olduğu toplantıda kongre süreciyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.
M. Hanefi Dilmaç: ‘Fitneyi Beykoz’dan kaldıracağız’

Dilmaç, uzun süredir Beykoz’da tartışma konusu olan ve çeşitli kesimler tarafından sorgulanan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile ilişkilerine yönelikte değerlendimelerde bulundu. Hanefi Dilmaç, “Yücel Çelikbilek ile benim aramdaki gönül ilişkisini hayal bile edemezler” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları Zafer Aslan, Mehmet Temel, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’in de Hanefi Dilmaç’a eşlik ettiği toplantıda, 15 Nisan Pazar günü yapılacak olan kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacak olmasının çok önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Dilmaç, “eğer Sayın Cumhurbaşkanımızı iyi karşılayabilirsek, Beykoz’un sorunlarını kendisine anlatma olanağımız mümkündür” ifadelerine yer verdi.

“350 kişi yeni yönetimde yer almak istediğini beyan etti”

Toplantının açılışında kısa bir değerlendirme yapan İlçe Başkan yardımcısı Zafer Aslan, görevi devredecek olan yönetimin, 3 seçim ve bir darbe atlattığını ifade ederek, “Yine bu süreçte 3 defa Genel Başkan, 1 defa Büyükşehir Belediye Başkanı değiştirildi. Çok zor günler yaşadık. Aday değişikliği olduğu süreçte kavga olacak mı diye bekleyenler ne yazık ki hayal kırıklığına uğrayacaklar. Beykoz'da hala AK Parti'ye karşı büyük bir teveccüh var. Yaklaşık 350 kişi yeni kurulacak olan yönetimde görev alabilmek için müracaat etti” dedi.

“Ben mücadele adamıyım”

Toplantının devamında konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç siyasete başladığı ilk yılları işaret ederek, “Ben siyasete Milli Gençlik Vakfı'nda başladım. Daha sonra Refah Partisi'nde Çavuşbaşı Kurucu Belde Başkan Yardımcılığı görevini yaptım. Mücadele adamıyım. O zamandan bu zamana mücadelelerle geldim” dedi.

“Doktoramı da Yücel Çelikbilek'in yanında yaptım”

AK Parti'ye katıldıktan sonra büyüklerimiz Çavuşbaşı teşkilatını kurma görevini bana verdiler. 2.5 yıl sonra Belediye Başkan Aday Adayı oldum ve yüzde 52 oy aldım. Belde kapatılınca kendimizde öyle bir hak gördük ve 2009'da Beykoz’da aday adayı oldum. İki dönem ondan sonra hem Meclis üyesi hem de Başkan Yardımcısı olarak çalıştım. Doktoramı da Yücel Çelikbilek'in yanında yaptım.

“İlçe Başkan Adaylığı için bir talebim olmadı”

İlçe Başkan Aday Adaylığı ile ilgili her hangi bir talebim olmadı. Talebi olan arkadaşlarımız vardı. Teşkilat yoklaması yapıldı. Orada Kadın Kolları Başkanımızın adı da çıktı. Bana teşkilat içerisinde sorulduğunda böyle bir talebim olmadığını söyledim. Görevi küçük gördüğümden değil, arkadaşlar çıkmışlar çalışıyorlar o çalışmaya çentik atmak istemedim.

“İl Başkanımız beni davet etti”

İl Başkanımız bir gün beni davet etti. Ben, Beykoz ile ilgili görüş alıp, fikrimi soracaktır diye düşündüm. Gittiğimde bana ‘bu görevi düşünür müsünüz’ diye soruldu. Bizde görev istenmez, verilir. Buna da canı gönülden inanırım. İl Başkanımıza verildiği takdirde yapacağımı söyledim. Bizimle ilgili bir rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanımıza sunuldu. Kendisi de bizim olmamızla ilgili bir irade ortaya koydu. Bireysel olarak sadece benden bir liste isteniyor o listeyi hazırlayacağım. İlçe teşkilatımızda kongreyle ilgili de yaklaşık olarak 2 haftadır yoğun bir çalışma yürütülüyor.

“Birileri dışarıya bir liste sızdırmış”

Ben bir liste çalışması yapıyorum. Birileri de dışarılara bir liste sızdırmış. Yönetime girecek olanlar gibisinden. Listeyle bizim hiçbir alakamız yok. ‘Kurumlarda çalışanlar, kurumlarda şirket üzerinden çalışanlar listelere alınmayacak’ denildi.

“AK Parti de akraba siyaseti yok artık”

Partinin her hangi bir yerinde görev yapanların birinci derece yakınları olmuyor. Ben o doğrultuda başvurular üzerinde bir çalışma yaptım. Daha sonra bireysel olarak kendileriyle çalışmalarda bulunduk. Yapmış olduğum çalışmayla ilgili 62 kişilik bir liste gönderdim. İldeki arkadaşlar bununla ilgili bir durum değerlendirmesi yapıyorlar. Parti inanılmaz profesyonel çalışıyor. Listenin yüzde 30'u bayan olmak zorundadır. Yüzde 30 gençlik kriteri var. 25-18 yaş arası birisinin listede olması gerekiyor. Mevcut yönetimden 12 kişi almamız gerekiyor. 25 Asil 13 yedekten oluşan bir liste yapacağım. Ben istişareye açık birisiyim. İlçe binamızda bana bir oda tahsis edildi, orada çalışmaya devam edeceğiz.

Bu görev bana verildiğinde, ‘ben bu işi yaparım’ dedim. Nasıl Beykoz genelinde bir destek alırız dediysem basının da bizlere destek olacağını aklımdan geçirdim. Bu arkadaşlar bize destek olur bizde başarılı oluruz. Makama gelene kadar iyi de, sonrasında bozulabiliyor. Benim şu anda çok yoğunluğum var. Ondan sonra hep sokakta olacağız. Başkan Yardımcısı olduğumda görünüyordum ama ondan sonrasında çok gözükmek istemedim.

“Listem eleştirilecektir”

Bizim bir dünyamız var. O dünyamızda bizimle olacak arkadaşlar seçmeye çalışıyorum. Belki listemi çok eleştireceklerdir. Fakat elimden geldiğince genç tutuyorum. Gençlerle çalışacağız. O adam bizden değil deniliyor diye uzak tutmadım hiçbir zaman.

“Fitneyi Beykoz’dan kaldıracağız”

2003'te bizimle olmayan insanların yüzde 20'si bugün bizimle beraberdir. Bize muhalefet edene de en kral muhalefeti yaparız. Siyasette dövüşerek geliyoruz. İki kere partisi kapatılmış bir insanım. O günkü şartlarda demokrasi nasıl işliyordu, görmüştük. Benim kız kardeşim üniversiteyi burada okuyamadı. Bizim sermayemiz insandır, bir insanı kazanmanın ne olduğunu çok iyi biliyorum. Fitneyi Beykoz'dan kaldıracağız.

Ben eleştiriye açık birisiyim. Şu on gündür gerçekten o kadar yoruluyorum ki bir de boş şeyler. Bir şeye karar veriyorsunuz, üç dakika sonra vazgeçiriyorlar.

“Mitinge katılım istiyoruz”

Siyasi liderim buraya gelecek. Cumhurbaşkanımız geliyor. Bunun bize büyük katkıları olur. Buraya gelmesini avantaja çevirmek durumundayız. Kendisini iyi ağırlarsak Beykoz bundan olumlu anlamda faydalanır. Mitinge katılım istiyoruz. Siyasi parti gözetmeye çok gerek yok. Buraya geldiğinde bazı mesajlar verecek.

“Telefon konusunda haklı eleştiriler var”

Mustafa Ataş ile ben yıllarca birlikte çalıştım. Geçen gün aramış beni kaçırmışım. Telefonla konuşurken arada 10 telefon geliyor. Açıyorum onu ama arkadan bir tane daha geliyor. Bazen bunu iki üç kişiye yapmışımdır. Bir şey demişimdir, yapmamıştır. Bundan dolayı olmuştur.

“İki dönem ilçe başkanlığı yapmak istiyorum”

Parti büyüklerimiz uygun görürlerse ben burada iki dönem ilçe başkanlığı yapmak istiyorum. Ben burada iz bırakmak istiyorum. Benden sonra gelecek olan ekibi yetiştirmek istiyorum. Şöyle bir şey yok. Ben burayı alayım oraya da göz kırpayım. İki dönem bizi buraya getiren irade başarılı görürse ondan sonra ne gösterir bilemeyiz. Siyaset bize ondan sonra nerede yol çizer, bilemeyiz. Ben gerçekten dava adamıyım.

“Belediye Başkanı ile şahsi bir sıkıntım yok”

Belediye Başkan Yardımcılığımla ilgili basın açıklaması yapmıştım. Oradan belki çok çıkartamadınız ama Yücel Çelikbilek ile hiçbir şahsi sıkıntım yoktu, yöneticilik anlamında da yoktu. Yeni oluşan kadroyla kendi hırçınlığımdan dolayı anlaşamadım.

Yücel Çelikbilek ile aramda bir sıkıntı oluşması konusunda beklentileri olan insanlar var. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Bu insanlar siyasiler olabilir, beklentileri olanlar olabilir. Yücel Çelikbilek ile benim aramdaki gönül ilişkisini hayal bile edemezler. Benim ağzımdan, ‘Çelikbilek şöyle, böyle’ diye duydunuz mu? Konuşuyorlar işte. Konuşmaya devam edecekler mi? Konuşturmamak için elimizden geleni yapacağız.

“Başkanla süreci paylaşmadım oda sitem etti”

Ben aday adayı olmadım. İl Başkanı beni iki kere çağırdı. Bir çağırdı, ‘biz seni orada düşünüyoruz.’ Ben bunu gelip başkanla paylaşmadım. Düşünüyoruz, olacaksın anlamına gelmez. Bu arada aday adayları konuşuluyor. Bir daha çağırıldığımızda mülakata gittik. Başkanı da çağırdılar. O da ‘neden benim haberim yok’ falan dedi. Bende ‘aday adayı değildik ama çağırdılar’ dedim. Ben onun yardımcısıydım, bunu da onunla paylaşmamı bekledi. Başkan biraz sitem etmiş, millet bunu kurcalıyor. Başkanın serzenişinin sebebi çok sevmekle alakalıdır. Gönül kırgınlığı vardı. Gittim anlattım. "Ona rağmen" gibi bir şey düşünülmemelidir. Yücel Çelikbilek beni kesin çizgileriyle istemeseydi, zaten yapmazlardı.

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

Fevriye Suzan Zor (4 yıl önce)

Bütün İstanbul ilerlerken Beykoz 50 yıldır yerinde sayıyor. Ancak zenginlere hizmet ediyorsunuz Beykoz'da. İmar verip iptal ediyorsunuz. Heryere metro gitti Gebzeden binen biri Beylikdüzüne kadar gidecek ama biz Beykoz'dan Üsküdar'a gidemiyoruz. Size oy falan yok Beykoz'dan bunu bilin.

Eda pb (4 yıl önce)

hic milleti kandirmayin herseye karnimiz yok 20 yildir cavusbasina imar verildi verilcek diye diye aldiniz oylari, belediye secimlerinden once verdiniz verdiniz yoksa size beykozdan oy fln cikmaz, utanmadan acar blue dan sonra ormanin isine 30 katli yeni 3/4 blok diktirmissiniz biz evimize tadilat yapsak kapiya geliyorsunuz zengine degil vatandasa hizmet bekliyoruz biz!! yeter artik! 2b den 1 milyara yakin para toplamissiniz beykoz ayni beykoz hala hic bir sey yapilmadi, paralar nerde peki? hidiv kasri da olmasa beykozu 20 senede cope cevirdiniz.

Muro (4 yıl önce)

BEYKOZ DA BİLMEM AMA İSTANBUL DA ZOR. 2017 EYLÜL AYINDA 3.70 TL OLAN 1 LİTRE MAZOT, NİSAN 2018 DE, 5.45 TL, 2016 DA 2.70 TL OLAN AMERİKAN DOLARI, 2018 DE 4.20 OLMUŞ, MARKALI BİR BEYAZ PEYNİRİ 2017 DE 23 TL DEN ALIYOR İKEN KİLOSU NU, NİSAN 2018 DE 34 TL DEN ALABİLİYORUZ, VATANDAŞ A HİÇBİR HİZMET YAPILMIYOR, BİZLERİ HÂLÂ 12 EYLÜL DARBE YASASI OLAN BOĞAZİÇİ İMAR KANUNU İLE SIK BOĞAZ EDİYOR LAR, HÂLÂ HİZMET DEN BAHSEDİYOR, MERAK ETME MERAL DAHA İYİ HİZMET EDER.

kadir kara (4 yıl önce)

sen beykozlu degilsin..cayırda top oynayıp..terazi cesmede susuzlugunu gidermeyen..sarayda denize girmeyen sandal kiralayıp balık tutmayan..pasabahce iskelede sohbet etmeyen..kavacıkta otobus beklemeyen..hisar mesiresinde dolasmayan ..beykozlu olsada eksiktir

Yorum Yaz