Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak

  • 0
  • 9334
Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak
Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak
Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak
Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak

Türkiye’nin lojistik temalı ilk yükseköğretim kurumu olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu lojistik ve denizcilik sektörüyle ilgili güncel yayınları ile eğitime katkıda bulunmaya devam ediyor.

Öğretim Görevlisi Nesli Çankırı’nın editörlüğünü yaptığı “Deniz İşletmeciliğinde Gemi Yönetimi” kitabı, Türkiye’deki 8 farklı denizcilik meslek yüksekokulu öğretim görevlisi tarafından hazırlanmış ve ülkemizdeki özellikle gemi yönetimi merkezli eğitimlerde kullanılması için rehber niteliğinde tasarlanmıştır. Her bölüm konuyla ilgili genel tanımlar, sözleşme örnekleri ve örnek olay anlatımları ile soru – cevap kısımlarından oluşmaktadır.

Öğretim Görevlisi Celil Durdağ’ın “Lojistik Olaylar (Mevzuat Destekli)” kitabı ise Lojistik eğitiminin kaynak ihtiyacının giderilmesine katkı sunarak ve eğitimin uygulama yönünü güçlendirip öğrencinin analitik düşünme yetkinliğini geliştirmek amacıyla tasarlanmıştır. Örneklerinden farklı olarak kapsamını, mevzuat bilgisiyle beraber öğrenciyi çalışma hayatında karşılaşacağı sorunlar ile genişletmiştir. Böylece öğrencinin daha hazır bir şekilde sektöre gireceği düşünülmektedir. Bu doğrultuda kitap birinci bölümünde okuyucuya lojistik olayları ve olaylar için yazarların değerlendirmelerini aktarırken, ikinci bölümde ise olayların çözümüne yardımcı olacak ulusal ve uluslararası mevzuatı seçili olarak sunmaktadır.

Bu iki güncel çalışma, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun diğer yayınları gibi e-ticaret sitesi olan http://dukkan.beykoz.edu.tr adresinde okuyucuların beğenisine sunulmuştur.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hakkında

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından hayata geçirilen Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu "lojistik temalı" bir yükseköğretim kurumudur. Sektörün ihtiyacı olan "her işten anlayan değil, yaptığı işi en iyi bilen ve doğru yapan nitelikli yetişmiş insan gücü"nü yetiştirmek amacıyla hayata geçirilmiş programların tamamı lojistik eksenli olup, her biri lojistik bütününün bir parçasını oluşturmaktadır. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ekonomiye katkı sağlayacak yüksek nitelikli iş gücü yetiştirmeyi, dünya standartlarında çalışan, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve güvenilir bir yükseköğretim kurumu ve Türkiye’nin lojistik eğitim merkezi olmayı hedeflemektedir. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun tüm programları lojistik sektörüne odaklanarak oluşturulmuştur. Eğitim ve öğretim programında Lojistik Programı’nın yanı sıra, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Mobil Teknolojiler Programcılığı, Sivil Hava Kabin Hizmetleri, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı ve Raylı Sistemler İşletmeciliği programlar yer almaktadır. www.beykoz.edu.tr

Haber Merkezi

TV'ye 6 saat, kitaba günde 1 dakika ayırıyoruz
Önceki TV'ye 6 saat, kitaba günde 1 dakika ayırıyoruz
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz