Lodos Beykoz’da sert esti

  • Güncelleme: 02.02.2015 00:11
  • Okunma: 7418 kez
  • Yorum: 0
​Hafta sonunda İstanbul’u etkisi altına şiddetli lodos nedeni ile Beykoz’da istenmedik görüntüler ortaya çıktı.
Lodos Beykoz’da sert esti

Yalıköy Mahallesi, Beykoz Pazarı üst giriş noktasında bulunan tarihi ahşap bina yola çökerken, trafik bir süre tek şerit halinde verildi. Ahşap binanın çöktüğü bilgisinin gelmesinin ardından Beykoz Belediyesi Zabıta Birimi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ola yerine gelerek önlem aldı. Bir süre tek şerit üzernden gerçekleşen trafik akışı enkazın kaldırılmasının ardından nrmale döndü.

Gümüşsuyu Mahallesi’nde de bir apartmanın çatısı uçarken, Beykoz İtfaiyesi’nden gelen araç ve personel çatının geride kalan enkazını da tehlike arz etmemesi için kaldırdı. Olayda can kaybı yaşanmaması tek teselli kaynağı idi.

Beykoz Çayırı mevkindeki Tarihi Kışla girişindeki ağaçlardan birisi de devrildi. Gün boyu Beykoz Belediyesi’ne ilçenin dört bir yanından ağaç devrilme haberleri gelmeye devam etti. Kavacık Orhan Veli Parkı’nda da br ağaç devrildi. İlçede asılı bulunan pankartlar da fırtınada koparak tehlikeli bir durum arz edince toplatıldı.

Bu arada Lodos nedeni ile bunu anılaştırmak isteyen pekçok vatandaşın sahil kesimlerinde dalgaların önünde poz vermeleri dikkatlerden kaçmadı. Oluşan dalgalar Beykoz Merkez Sahil parkında banklarda oturulmasına imkan tanımazken, Yeniköy-Beykoz Boğaz hattında ise dalgalara elverişli büyük tekneler seferlere devam etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz