Talip ERCAN
  • 14/07/2023 Son günceleme: 14/07/2023 11:04
  • 5.649

Beykoz ilçesinde sportif faaliyetler açısından düşük seviyeli günler başlamış durumda…

Değişik kurum ve spor kulüplerinin yaz spor okullarında müthiş bir hareketlilik yaşanmakta.

Konuya kulüpler bazında bakılacak olursa ilçe gündemi Beykoz Spor Kulübü Olağanüstü kongresine kilitlenmiş durumda… Zeki Aksu ile Atilla Sipahioğlu arasında geçecek yarıştan galip çıkacak isim şimdiden merek konusu.

Yılların ardından Zeki Aksu’nun karşısına bir aday çıkmış durumda… Öte yandan önceki yıllarda belirli sayıda delege ile yapılan Genel Kurulların aksine bu kez geniş katılımlı bir durum söz konusu olacak gibi.

Bizim adayımız belli ben bir süre önce Atilla Sipahioğlu’nu destekleme kararı aldığımı ifade etmiştim, ilçe kamuoyuna yaptığım paylaşımda Yönetim Kurulunda görev almayacağımı da defalarca açıklamama karşın pek çok kişi haydi hayırlı olsun demekte…

Benim gibi Beykoz sevdası ile yoğrulmuş kişiler için ölçü kulübün geleceği… Tabii ki yönetimdeki aday isimleri de önemli… Pek çok kişi desteklediği adayın listesinde bir tane bile görmek istemediği aday bulsa desteğini çekebilmekte. Bu nedenle kılı kırk yaran bir durum söz konusu olacaktır.

Beykoz’da Beykoz Spor Kulübü konusu geçti mi belki de en hassas, kırılgan, çabuk parlayan bir yapım olduğunu herkes bilmekte. Başarı ya da başarısızlıkların yorumu kongrede alınacak söz hakkı ile tartışmaya açılır… Beklentim o ki 115 Yıllık maziye uygun güzellikte, yapıcı eleştirilerin olacağı, karşı savunma hakkının da sonuna kadar kullanılacağı bir kongre yaşanması.

Birçok insan gibi başarısız geçen yılların hüznünü yaşayan biri olarak belki de Beykoz Stadında bundan sonraki sezonlarda gidip gitmeme kararımı netleştirmiş olacağım.

Son kez ifade etmek isterim ki adayların listeleri de çok belirleyici olacak en azından benim için… Ya tamam, ya devam buna delegeler karar verecek, hayırlı olsun diyelim…

Yazarın Yazıları