Spor

Leventspor'da 2. Mehmet dönemi

Leventspor'da 2. Mehmet dönemi
07.01.2016 17:03
| | |
4013

Dost Beykoz Yazarı ve Beykozlu Mehmet Yorulmazlar, Bal Ligi'ndeki Leventspor'un başına geçti.

Dost Beykoz Yazarı ve Beykozlu Yrd. Doç. Mehmet Yorulmazlar, Bal Ligi'ndeki Leventspor'un başına geçti.

Daha önce de Leventspor'da görev alan ve yine ligin ikinci yarısında göreve geldikten sonra başarılı bir yönetimle takımı sezon sonunda 3. sıraya çıkartan Mehmet Yorulmazlar, yuvaya geri döndü. Aynı zamanda Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği Üyesi olan ve Derneğin İstanbul Şube Sekreterliği görevini yürüten Mehmet Yorulmazlar, Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulundu. Hedefini bu yıl için Leventspor'u ligde tutmak ve gelecek yıl için ise takımı 3. Lig'e çıkarmak olduğunu kaydeden Teknik Direktör Mehmet Yorulmazlar, "Burada her şey bıraktığım gibi... Takımın çoğunu zaten tanıyorum ve benden sonra transfer edilen oyuncuların da kim olduklarını biliyorum. Bu yıl Bal Ligi 8. Grup'ta takımımızı 9. sırada aldık. İnşallah, bu yıl takımı ligde tutacak ve gelecek yıl da 3. Lig'e yükselteceğiz" şeklinde konuştu.

Beykoz'da doğan ve Çubukluspor'da başladığı futbolculuk kariyerini Ortaçeşme'de noktalayan Mehmet Yorulmazlar, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu’nu bitirdi ve Beden Eğitimi Öğretmenliğine başladı. Çubukluspor'dan Anadoluhisarı'na... Acarlar Bayan Futbol Takımı'ndan Deniz İşletmeleri takımına kadar birçok takımda Teknik Direktörlük deneyimi yaşayan Yorulmazlar, Sakarya Karasu'yu ve Çıksalınspor’u da çalıştırdı. Geçen sezon Leventspor'un başına gelerek, 13 maçta 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Teknik Direktör Mehmet Yorulmazlar, Osmaniye İstiklalspor’u 2-1'lik sonuçla geçerek takımı ligde tutmayı başardı. Çengelköyspor'da bu sezon başında göreve başlayan Mehmet Yorulmazlar, ilk 8 hafta sonunda takımı 2. sırada iken görevinden ayrıldı ve 4 haftalık bir bekleyişin ardından ikinci kez Leventspor ile anlaştı.

‘Teknik Direktör Mehmet Yorulmazlar, Çengelköyspor’da yaşadıklarını anlattı’

Dost Beykoz'a özel olarak açıklamalar da yapan Mehmet Yorulmazlar, Çengelköyspor'da aslında başarılı bir sezon geçirdiklerini ancak forvet sıkıntısını bir türlü Kulüp Yöneticileriyle aşamadıklarını söyledi. Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Senegalli Forvet Musa Sow'un kardeşinin yer aldığı Çengelköyspor takımının her maç tek kale oynadığına dikkat çeken Mehmet Yorulmazlar, Amadou Sow'un ileri uçta  yalnızlık çektiğini belirtti. Yeni takımı Leventspor'a gelmekten memnuniyet duyduğunu da ifade eden Yorulmazlar, bu yıl ilk hedefin ligde kalmak olacağını kaydetti.

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran ve Gençlerbirliği'nde görevine son verildikten sonra düzenlediği basın toplantısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Teknik Direktör Yılmaz Vural ile ilgili soruları da samimi bir şekilde yanıtlayan Leventspor Teknik Direktörü Mehmet Yorulmazlar, artık hem Ankara merkezli Teknik Direktörler Derneği'nde hem de Türk Futbolu'nda bir revizyonun şart olduğunu söyledi. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan Mehmet Yorulmazlar, şunları anlattı:

Mehmet Yorulmazlar: “Yönetmelik çıkartmak şart!”

"Yılmaz Hoca'yla hep beraberiz... İnsanlar zannediyor ki, Yılmaz Hoca bu açıklamaları Gençlerbirliği'nden kovulduğu için yapıyor. Hâlbuki öyle değil... Biz Yılmaz Hoca'yla yüz yüze çok gelip, konuştuk. Yılmaz Hoca diyor ki, 'Artık ben yaptığımı yaptım, bu saatten sonra kimseden korkmuyorum. Antrenör ve yönetici profilinin revize olması için de elimden geleni yapacağım' diyor. Bunu Gençlerbirliği'nde görev almadan önce de bu şekilde söylüyordu. İnşallah, Yılmaz Vural'ın açıklamaları bir milat oldu ve onun söylediklerinin de altının doldurulmasıyla Türk Futbolu gelecekte iyi bir yere gelecektir.

Bakınız, Almanya'da eğer bir teknik direktör işsiz ise kesinlikle bir kulübün yöneticileriyle birlikte görülemez! Eğer görülürse bunun cezası vardır. Bu kadar hassas bir konudur bu... Ancak bizde bakıyorsunuz, kulüp başkanlarının ve yöneticilerinin arkasında, maç sırasında 20 tane teknik direktör ve 50 tane de menajer oturuyor! Eğer maçta yanlış giden bir şeyler olursa anında bu kişiler devreye girip, yöneticileri manipüle etmeye başlıyor. Bunun için artık bir yönetmelik çıkması lazım... Türk Futbolu'nun bir yerlere gelmesi için artık hepimizin bir şeyleri görmesi ve gördüğünü de dile getirmesi lazım..."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Leventspor, Mehmet Yorulmazlar, Teknik Direktör

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"