Siyaset

Lale Çulban Enç, Ben AK Partiliyim

Lale Çulban Enç, Ben AK Partiliyim
2014.08.30 00:00
| | |
10890

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanlığı’nı, geçtiğimiz ekim ayında yapılan gergin kongre sonucunda Muharrem Kaşıtoğlu’na teslim eden Lale Çulban Enç, kongre sonrasında kendisiyle ilgili yapılan çeşitli tartışmalara açıklık getirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın kongreye ilişkin yapmış olduğu çeşitli değerlendirmeler sonucunda, kongre sürecinde oluşan kutuplaşmalar çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, AK Partili olduğunu ve yıllarca AK Parti’ye hizmet ettiğini ve bundan sonra da edeceğini dile getiren Lale Enç, kendisiyle ilgili yapılan çeşitli siyasi yorumları kabul etmediğini kaydetti. Türk siyaseti için ve Beykoz için AK Parti’yi yeterli ve başarılı olarak gördüğünü de sözlerin ekleyen Lale Enç, “Beykoz Belediyesi Spor Kulübü kongre karını Belediye başkanımıza danışarak aldık” dedi.

Siyasete AK Parti’de başladım

Beykoz kamuoyuna yazılı bir açıklama yapan Lale Enç, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu ve siyasete AK Parti Kadın Kolları’nda başladığını hatırlattı.

Açıklamasında Beykoz doğumlu olduğunu da dile getiren Lale Enç şu ifadelere yer verdi:

Eğitimimi devlet okullarında halkın parasıyla tamamladım. Bu nedenle halkıma vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllar özel sektörde ve kendi işimde çalıştım. İş tecrübemi ve bilgi birikimimi doğduğum büyüdüğüm yer olan cennet Beykoz’da Beykozlular için değerlendirme kararı aldım. Dönemin İBB Başkanı, Başbakanımızın çalışmalarını beğeni ile izliyorum. Sayın Başbakanımızın Türkiye’ye faydalı olacağına, AK Parti’nin Beykoz’da olması gerektiğine inanarak Beykoz AK Parti kadın kolları oluşumunda mahallelerin kuruluş aşamasında aktif görev aldım.

3 yıl kulüp başkanlığı yaptım

AK Parti Kadın Kolları Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak başladığım siyaset hayatıma; İlçe İmar Komisyon Başkanı, AK Parti danışma üst kurul üyesi, 2 dönem başkan danışmanı,1 dönem milletvekili aday adayı, 2 dönem yedek meclis üyesi, 2 dönem Kürek Şubesi Başkanı ve 1 dönem Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Başkanı olarak devam ettim.

3 yıl Beykoz’un tek spor kompleksi olan Şahin Köktürk Spor Tesisleri’nin başında yönetim kurulum ile birlikte Beykoz halkına hizmet verdim.

Kongre kararını başkanımızın onayıyla aldık

Sayın Belediye Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun onayıyla kongre kararı aldık. Şahin Köktürk spor Kompleksi’nin başkanı olarak Beykoz halkına hesap verme zorunluluğum vardı. Beykozlulara bu süre içerisinde verdiğim hizmet kalitesinde düşme olmaması için yeniden aday olma ihtiyacı duydum. Sayın Belediye Başkanım benim yeniden aday olma isteğime anlam verememiş olabilir. Ancak biz değerli yönetim kurulu ile birlikte bu kulübe çok emek verdik.

Branş sayısını 18’e çıkararak 2012 spor başkenti olan İstanbul’un bu güzel ilçesini 1. yapmayı başardık. Taek-Wondo, kickbocks ve Boksta Türkiye şampiyonu çıkardık. Kürek, karete, kickbocks, boks, Taek-Wondo, bilek güreşi, badminton, futbol, basketbol, oryantring, voleybol, masa tenisi, vücut geliştirme, bilardo, bayan futbolu ( Marmara Ünv. ile birlikte kurduk), tenis, santranç ve folklor da iyi dereceler aldık. Yaz ve kış okulları yüzme kursları düzenleyerek disiplin içinde çocuklarımızı eğittik. Kadın olmamın verdiği avantajı Beykozlu kadınların rahatça kulübe gelip dertlerini anlatabilmeleri için değerlendirdim.

Beykoz bir sporcu kentidir

Kongreleri heyecanlı, kayda değer, demokratik ve saygın yapan adayların çokluğudur. Aslında Beykoz başarılı sporcuları ile ünlüdür. Nice ünlü futbolcular ve kürekçiler Beykoz’dan çıkmıştır. Bana göre bu kongrenin başkan aday sayısı azdı, derneğimizin 163 üyesi bulunmaktadır. Bu üyelerden de aday çıkmasını arzu ederdim. Kongreye ilgi göstererek gelip bizi izleyen misafirlerimizin veya oy kullanan üyelerimizin katılımı beni çok memnun etti. Demek ki Beykozlular spora çok önem vermektedir.

Belediye Başkanımız tesislerimize destek vermiştir

Sayın Belediye Başkanımız tesislerimizin elektrik, su, temizlik, güvenlik, yarışlara gidiş geliş, araç tahsisi gibi giderlerimizi karşılayarak bizi desteklemektedirler.

Ancak bizde dernek olarak hocalarımızın giderlerini, yarışlara katılım ücretlerini telefon ve diğer giderleri bütçe oluşturarak karşılamaya çalıştık. Böylece Belediyemizin yükünü hafiflettik. Umarım Sayın Başkanımız Arena stadını biran önce hayata geçirir. Beykoz Spor Kompleksleri açısından zenginleşirse, kaliteli mutlu gençliğe kavuşur. Bu dernek spor kulübü derneğidir. Ben bu derneğin kurucusu olarak sporcu kimliğimle burayı yönettim. Derneğimizde siyaset yoktur. Tüm siyasi görüşler burada siyaset gömleğini çıkararak çalışmak zorundadırlar.

Kulübümüz 2004 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı Beykoz’da 30 yıl aradan sonra kurulan kürek kulübünün yeniden yarışlara katılarak faaliyet göstermesi, folklör, Taek Wondo, karate, kick, boks’un ve diğer branşların yarışlara katılabilmesidir. Kulübümüz bünyesindeki kürek şubesi her biri yüksek maliyetli teknelerden oluşmuş ve kendi imkânlarımla Belediyemizden maddi destek almadan oluşturulmuştur.

Yeni yönetime başarılar dilerim

Değerli Beykozlular, Beykoz’da 2002 yılından itibaren görev yaptığım süre içerisinde Belediyemizin kuruşuna dokunmadan sponsor kanalıyla yaptığım 13 proje bulunmaktadır. Spor kulübünü yönetecek yeni yönetime başarılar diliyorum.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Derneği, Lale Çulban Enç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"