Yaşam

Kuzey Irak’tan yeni bir kardeş

Kuzey Irak’tan yeni bir kardeş
2014.07.27 00:00
| | |
4883

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Kerkük Türkmenlerinin belediyesi Kerkük Yeni Tisin Belediyesi de katıldı.

Türk Dünyasındaki bütün belediyeleri birlik çatısı altında toplamak, belediyeleri, ileri batı ülkelerinin standartlarına kavuşturabilmek; bu doğrultuda mali, sosyal, hukuki ve siyasi etkinlikler kazandırabilmek amacıyla kurulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Kerkük Türkmenlerinin belediyesi Kerkük Yeni Tisin belediyesi de katıldı.

Irak’taki savaşın etkileri nedeniyle maddi-manevi yıkıma uğrayan kentin altyapı ve sosyal hizmetleri alabilmesi, Türkiye ile tarihi bağların güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan protokolün imza töreninde bir araya gelen Yeni Tisin belediyesi Meclis Başkanı Nejdet Şükrü Akkoyunlu, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül karşılıklı kardeş şehir protokolünü imzaladı.

Kerküklü Türklerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek, tarihi dostluk ve işbirliğine katkı sunacağına inandığını belirten Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı –Beykoz Belediye başkanı Muharrem Ergül, Kerkük’ün unutulup giden bir şehir olmayacağını ifade etti.

Kerkük Yeni Tisin Belediyesi Meclis Başkanı Nejdet Şükrü Akkoyunlu da, anavatan olarak gördükleri Türkiye’deki belediyelerin imkan ve tecrübelerinden faydalanarak, bölge insanıyla buluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.

Başkan Akkoyunlu, Kerkük’ü sembolize eden bir tabloyu da TDBB’ye armağan etti.

Anahtar Kelimeler: Kuzey Irak, Kerkük, Tisin Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"