Siyaset

Kurtuluş Ünal MHP'de sessizliği bozdu

Kurtuluş Ünal MHP'de sessizliği bozdu
2014.09.02 00:00
| | |
5795

Video galeri

Yerel seçim sürecine erken girilen Beykoz’da şu ana kadar sessizliğini koruyan MHP’de sessizlik bozuldu.

Daha önce MHP Beykoz İlçe Başkan Aday olan Kurtuluş Ünal MHP Beykoz İlçe Başkanlık binasında düzenlemiş olduğu bir programla aday adaylığını açıkladı.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet’in başarıla dilediği Kurtuluş Ünal, aday adaylığı başvuru formunu teslim etti.

Kavacıktaki MHP İlçe binasındaki başvuru programında Ünal’a Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve 20 kişilik partili grup destek verdi.

Belediye saltanat sürme yeri değildir 

Kurtuluş Ünal’a başarı dileklerini ileten İlçe başkanı Ali Emanet, Bizden birinin Belediye Başkanlık koltuğuna oturduğunda, öncelikli işlerinden bir tanesi araç kiralama ihalesini  fesih etmek olacaktır. Çünkü ciddi manada Beykoz Belediyesi’nin giderleri var. Bir takım yandaş firmalar zengin edilmektedir” dedi. 

Başkana 50 bin liralık araba yeter 

Bunlara dur diyeceklerini ve bunlara Belediye Başkanı’nın kullanmış olduğu makam aracının da dahil olduğunu söyleyen Emanet; “o koltukta oturan bir Başkanın ihtiyacını 40-50 bin liralık bir araç gösterebilir. Belediye saltanatlık sürme yeri değildir, saltanatlık sürülüyorsa bizde buna son vereceğiz” şeklinde konuştu. 

Belediyenin gelir ve giderlerini Beykozluların internetten takip edebileceğini söyleyen MHP Beykoz İlçe başkanı Mustafa Tahmaz ile ilgili de çarpıcı bir iddia da bulundu. 

AK Parti aday adaylarının dozajı kaçırdığını dile getiren Emanet, İlçe Binalarının bulunduğu yol cephesine, yasak olmasına rağmen AK Parti aday adayı Mustafa Tahmaz’ın pankartının asılmasını isim zikretmeden eleştirdi. 

Otobüslere ceza kesiyorlar

Tahmaz’ın pankartının kaldırılması için MHP İlçe merkezi’nin bulunduğu binanın sahibini arayarak, pankartın oradan indirilmesini istediğini söyleyen Ali Emanet, bina sahibin şehirlerarası taşımacılık yapan otobüsleri olduğunu ve otopark olmadığı için yol kenarlarında bıraktıkları otobüslere zabıta tarafından ceza kesildiği için pankartın asılmasına izin vermek zorunda kaldığı cevabını aldığını söyledi. 

Yaşanan bu olay sonrası söz konusu aday adayını pankartın kaldırılması için aradığını, başkasının açtığı telefonda görüştüğü kişiye pankartın etik olmadığını ve indirilmesi gerektiğini söylemesine rağmen pankartın indirilmediğini ve daha sonra ilgili kanun gereği Kaymakamlığa yazı yazarak pankartı indirdiklerini söyledi. 

Başkan Emanet’in ardından konuşan MHP Beykoz Belediye Başkan ada adayı Kurtuluş Ünal’da, “Milletin vicdanı ve hafızası olan biz ülkücüler, Mevlana’nın söylemiş olduğu sözü kendimize şiar edinmişizdir” dedi. 

Kimseyi rencide etmeyeceğiz…

Mevlana diyor ki, ‘İnsanda güzel olan yüzüdür, yüzde güzel olan gözdür ama insanı insan yapan ağzından çıkan sözdür bende diyorum ki, ben ve arkadaşlarım Beykoz’da girmiş olduğumuz Belediye Başkanlığı yarışında karşımızdaki adaylara ve onların destekçilerine hiçbir zaman kötü söz söylemeyeceğiz, onları rencide etmeyeceğiz”diyen

Ünal, “Beykoz, Beykoz halkına yeter, Beykoz halkı ise Beykoz’u ihya eder, dışarıdan her hangi bir desteğe ihtiyacımız yoktur. Yeter ki Beykoz halkını rahat bıraksınlar.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı olursan bizi unutursun

Aday adaylığı başvurusunu yapacağını söylediğinde bir arkadaşının kendisine, ‘sende diğer Belediye Başkanları gibi Başkan olursan bizi unutursun, mahalleyi terk edersin’ dediğini hatırlatan Ünal, “bu da demek oluyor ki, Beykoz halkı ne 2B, ne de trafik sorunu öncelikli sorunudur, halkın ilk önceliği kendisine değer verilmesidir” dedi. 

Vatandaşların, seçtikleri kişilerin seçildikten sonra da yüzlerinin onlara dönük olmasını istediğini dile getiren Ünal, bende buradan herkese sesleniyorum, Beykoz da MHP Beykoz Belediye Başkanlığına seçildiğimde Beykoz’u halk yönetecektir” dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Ali Emanet, Beykoz, İlçe Başkanı, Kurtuluş Ünal, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"