Kurban Bayramı’nda kim, nerede ne yaptı?

  • Güncelleme: 23.01.2020 09:50
  • Okunma: 14731 kez
  • Yorum: 0
Kurban Bayramı, Beykoz’da coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler düzenlemiş oldukları programlarda halkla kucaklaştı.
Kurban Bayramı’nda kim, nerede ne yaptı?

Bayramın 1. Günü sabah saat 08:10’da bayram namazını eda etmek üzere camilere akın eden Beykoz halkı namaz sonrası cami önündeki ilk bayramlaşmanın ardından kurbanını kesti. Beykoz’da bayramın ilk günü kurban kesimi esnasında Beykoz Belediyesi’nce oluşturulan kriz masasına her hangi bir sorun yansımazken, sivil toplum örgütleri arasında ilk bayramlaşma programını düzenleyen ise Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği oldu.

Muhtarlar Derneği’nde bayramlaşma

Bayramın 2. Gün ise sivil toplum örgütleri ve sivil toplum örgütleri arasında ziyaret program yoğunluğu yaşandı. Günün ilk programı Beykozlu Muhtarlar Derneği tarafından Hükümet Binası’nda yapıldı.

Burada yapılan bayramlaşma programına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer kalabalık bir heyetle katıldı. İktidar partisinin bayram programlarına katılmalarından son derece keyif aldığını kaydeden Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtarlarla sık sık bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptıklarını ve iktidar partisine sorun bazında iletilen her şeyde mutlaka bir cevap alabildiklerini kaydetti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise 2008 yılının Ocak ayında muhtarla bir araya gelerek bölge milletvekillerinin de katılacağı bir toplantıda Beykoz’un sorunlarına yönelik  hazırlayacakları dosyayı Ankara’ya ileteceklerini söyledi.

AK Parti düğün salonunda bayramlaştı.

İktidar partisi diğer yıllarda ilçe merkezlerinde yapmış olduğu bayramlaşma programını bu kez düğün salonuna taşıdı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in ev sahipliğinde Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma programına; Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Özlem Piltanoğlu Türköne, ve Mehmet Beyazıt Denizolgun’un yanısıra  Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, yardımcıları  Ali Bilir, Metin Torun ve Yüksel Baki, Belediye Meclis Başkan 1. Vekili Necati Ak, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahmut Yavuz, Mahalle ve Köy Muhtarları; Sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Adem Sefer tarafından karşılanan Özlem Piltanoğlu Türköne coşkuyla karşılandığı salonda partililerle tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.

Samsunlular derneğinde bayramlaşma

Yöre dernekleri arasında Samsunlular derneği de iktidar partisini ağırladı. Dernek Başkanı Hayrettin Özbay tarafından dernek binasının kapısında karşılanan İlçe Başkanı Adem Sefer, Samsunluların bayramını kutlayarak dernek lokalinden ayrıldı.

İktidardan DSP’ye ansızın ziyaret

Demokratik Sol Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda da bayramlaşma programı düzenlendi. Partililerle bayramlaşan İlçe Başkanı Suha Pekkip, partilere hitaben yapmış olduğu konuşmada yerel seçimlerde Beykoz’u mutlaka DSP’ye kazandırmaları gerektiğine vurgu yaparak partilerden çok çalışmalarını istedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise beraberindeki kalabalık heyetle DSP Beykoz İlçe başkanlığı bir ziyaret gerçekleştirerek alışılmışın dışında bir programı izledi. DSP Beykoz İlçe Başkanı Suha Pekkip’in karşıladığı Adem Sefer, yoğun programlarına rağmen DSP’yi ziyaret ederek bayramlaşmak istediklerini kaydetti. DSP İlçe Başkanı Suha Pekkip’te AKP’nin kendilerini ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını, Beykoz için çalışan herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

Balkan Türkleri Trakyalılar’dan bayramlaşma

Beykozlu Trakyalılar Derneği de dernek binalarında düzenlemiş oldukları programla bölge halkıyla bir araya geldi. Dernek Başkanı Sacit Kaya ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu programa AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’de yardımcıları, Muharrem Kaşıtoğlu, Tuncer Dede, Haydar Çelik, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katıldı.

Kongre öncesi CHP bayramlaşması

29 Aralık’ta yapılacak olan kongre öncesi CHP’deki bayramlaşmaya partililerin yoğun katılımı dikkati çekerken, İlçe Başkanı Mahmut Yavuz yaşanan program yoğunluğuna yetişmekte bir hayli zorlandı. Diğer bayramlaşma programlarına da katılmaya özen gösteren Mahmut Yavuz, kendi teşkilatınca düzenlenen programda yapmış olduğu konuşmada, birlik beraberlik mesajı verdi.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz