Kulüpten 1 buçuk milyon dolar alacağım var

  • 19.07.2016 12:47
  • Güncelleme: 19.07.2016 12:49
  • Okunma: 7931 kez
  • Yorum: 2
Beykoz 1908 A.Ş’nin Kavacık Limak Otel'de yapılan kongrede konuşan Başkan Aksu, kulüpten 1 bucuk milyon dolar alacağı olduğunu söyledi.
Kulüpten 1 buçuk milyon dolar alacağım var

Aksu'nun tek aday olarak girip yeniden 3 yıllık süre için Başkan seçildiği nisapsız kongre; divanın oluşumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayıp, mali raporun ve tahmini bütçenin oy birliğiyle onaylanmasıyla devam etti.

Kongrede konuşan Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, katılımları nedeniyle tarihe geçeceklerini söylediği kongre üyelerine teşekkür ederek,  "Ben bu kulübe 1990-1991 yılında başkan oldum.Yıl 2016. Yaklaşık 26 yıldır bu kulüpteyim. Bunun yaklaşık 20 yılında başkanlık yaptım." şeklinde konuştu.

Beykozspor'un son 30 yılını anlatacak, "Beykozspor’da Zeki Aksu’lu yıllar" isimli kitap yazmak istediğini söyleyen Aksu, kongre öncesi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile diğer kulüp başkanlarının da katılmış olduğu bir toplantı yaptıklarını ve toplantının faydalı olduğunu dile getirdi.

Toplantıdan memnun ayrıldığını söyleyen Zeki Aksu, Başkan Çelikbilek'le, kulüp binasını ve Beykozspor'un geleceğini konuştuklarını söyledi:

Aksu şöyle devem etti:

Gerçekten zor bir günde kongremizi yapıyoruz. Bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum. Beykozspor kulüp binası 1944 yılından beri kulübümüzün emrinde. 1500 m2'lik bir arazisi var. 2009 yılında zamanın İl Gençlik Spor Müdürü kulüp binamızın alt katını ihaleye çıkardı. İhaleye yakın arkadaşını soktu. Sonuçta ihale aylık 25.000 lirayla bizde kaldı. u rakamı vermemiz imkansızdı. Sadece çay satarak bu rakamı veremezdik.

Beykoz spor  2009 yılında Beykoz’un en büyük 2. işvereniydi. 25 profesyonel futbolcu, 20 basketbolcu ve en az onlar kadar da çalışanımız vardı. Beykoz Spor Kulübü'nü dernek olarak 4 milyon lira borçla devraldık. Kulübün hisseleri Beykoz Spor Kulübü derneğindedir. Benim binde 1 payım var.

İBRAHİM KELLE VE BEYKOZ ARENA'NIN YAPILMASINI BEKLİYORUZ

Statla ilgili Yücel Çelikbilek’le dünkü toplantıda  konuştuk. Stadın durumunu izah ettim. Stadın zemininin 35-40 santim aşağıya inmesi gerektiğini söyledim. Bana, 'sit alanı, yapmamız çok zor' dedi. Bende, 'yapılırken de sit alanıydı ama o günün şartlarına göre Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından yapıldı' dedim.

Önümüzdeki günlerde başlamasını bekliyorum. Beykoz Arena ile ilgili bu arazi Beykoz Spor Kulübüne tahsis edilen bir arazi. Ama bürokratik nedenlerden dolayı kurumlar arasında devirler olmuş. En son Beykoz Belediyesi Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'in desteğiyle Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Buranın da kısa bir süre sonra yapımına başlanacağını belirtti.

Sportif  konulara gelirsek basketbol takımımız başarılı bir sezon geçirdi. Şampiyonluğu kıl payı kaçırdık diyebiliriz. Futbol takımımız başarısız bir sezon geçirdi. Her şeye rağmen emek veren herkese teşekkür ediyorum. Alt yapı takımlarımız çok iyi bir yıl geçirdi. 6 şampiyonluk 2 ikincilik kazandık. Alt yapımızın başındaki Mehmet Şahin arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Beykozspor'un 3.5 milyon dolar borcu var...

Belediye Başkanımıza görevi sizden aldım, size devredeyim dedim. Beykoz Spor Kulübünün 3.5 milyon dolar borcu var. Bugün bir kaç kulüp hariç herkesin en az bu miktarlarda borcu var. Bunun 1.5 milyonu bana, 1 milyonu devlete, 1 milyonu sporcu , personel ve 3. şahıslara. Bu borç Beykoz Belediyesi için ödenmeyecek bir borç değil. Eğer yarışmacı bir takım yapmak istiyorlarsa kulübü alsınlar. 20 sene başkanlık yaptım. Görevi devralmak isteyen arkadaşı Beykoz Belediyesinden, Beykoz Meydanına kadar sırtımda taşırım. 2009’dan sonra düşüş başladığı için günah keçisi ilan edildim. Yalnız bırakıldım. Suçlu ilan edildim.

Aksu'nun konuşmasının ardından seçime geçildi. Yapılan oylama sonucu mevcut başkan ve tek aday olarak katılan Zeki Aksu ve yönetimi kongreye katılan tüm delegelerin oybirliğiyle 3 yıl için yeniden Beykoz 1908 Spor Kulübü'nün başkanı seçildi.

Yeni yönetimde ise şu isimler yer aldı:

Zeki AKSU

Av. Kemal KAYA

Gökhan KARAGÖZ

Seyfullah AĞASAKAL

Av. Serdar AYCİBİN

Rafet ŞİŞMANOĞLU

Mehmet ÖZTÜRK

Nadir ÖZSOY

Hasan ŞATIROĞLU

Adnan CEVİZCİ

Mehmet TOMBUL

Abdullah YÜMSEL

Osman İNAN

Serkan TAŞ

Safter EROĞLU

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

İbrahim COŞKUN

Turgay GENÇDOĞAN

İsmail ALBAYRAK

Halil KARABABA

Erdem AKGÜN

Haluk TAŞ

Yavuz BAŞAR

Yaşar AYDINOĞLU

 

DENETLEME KURULU 

Av. Yılmaz TOKDEMİR

Adem ÖZTÜRK

Hasan GEDİK

Spor Servisi

Yorumlar (2 Yorum)

Burak öz (6 yıl önce)

Sen hayatında hiç çalışmamış babandan kalan mal varlıklarıyla sefanın sürdün bir adamsın senin nerden olacak 1 milyonun 25 senedir kendin seneryo yazıp kendin oynuyorsun

Ali (6 yıl önce)

Senin hayatininda hic birmilyonun oldumu acaba

Yorum Yaz