Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti

  • 0
  • 7607
Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti
Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti
Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti
Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti
Kulüplerden Çelikbilek’e teşekkür ziyareti

BİSK, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e bir nezaket ziyaretinde bulunarak, sezon öncesi yaptığı maddi yardım nedeni ile teşekkür etti.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir'e il dışında olması nedeni ileÇubukluspor Başkanı Coşkun Tosun ileÇavuşbaşıspor Başkanı Yaşar Şahin vekalet etti. 

Başkan Çelikbilek’in, Başkanlık Toplantı Salonunda kabul ettiği ziyaretçiler çeşitli konulardaki sıkıntı ve düşüncelerini de aktarma fırsatı buldu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu güne kadar ilçe sporu ve spor kulüplerine yaptıkları katkıların görülmezden gelindiğini söylerken, hakkında değişik yorumlar yapılan Şahinkaya Spor Kompleksi’nin arazisinin bile bir spor alanı olarak tahsisinde büyük başarı olduğunu söyledi. 

Başkan Çelikbilek, Şahinkaya Spor Kompleksi ile ilgili İhalenin 22 Ekim 2013 tarihindegerçekleşeceğini ve bu andan itibaren Kompleksin yapımı için hızlı bir sürecin işleyeceğini söyledi. 

Beykoz Stadı projesinde değişiklik 

"Bu devasa proje ile Beykoz ilçesine dört dörtlük bir spor kompleksi kazandıracağız. Bu arada bilindiği üzere Beykoz Stadı ile ilgili Vakıflara ödeme zorluğu çekiliyordu, bu sorunu da bahsedilen yeri Vakıflardan kiralamak sureti ile yılda belli miktarda bir bedeli kendilerine ödemeye başladık.” şeklinde konuşan Yücel Çelikbilek şöyle devam etti. 

Beykozspor müzesini kurmayı düşünüyoruz 

Beykoz Stadında çalışmaların başlamamasının nedeni, ‘acaba burayı başka bir türlü projelendirebilir miyiz?’düşüncesi olmuştu. Buranın çok daha farklı etkinliklere imkan sağlayacak bir hale getirilmesi düşüncemiz ağır bastı. 2000 kişilik tribünleri yıkarak 3500 kişilik yeni bir tribün yapacağız. Stat dış kısmına tribün altlarına gelecek şekilde dükkanlar kurmak istiyoruz. Yan tarafta bulunan Derenin 5 metre derinliğe indirilmesi ile deniz ile sirkülasyonun sağlanacağı, dere içinde sandalla gezilecek bir hale getirilmesi de gündemde. Dolayısı ile Beykoz Stadı’nın yeni görünüşü ve projesini dere ve peyzaj alanları ile ilintili bir hale getirmek istiyoruz. Tesisin dış cephesine 1908 yılından bu güne kadar kulüp tarihinden izlerin yansıtılacağı gravür çalışması yapacağız. Beykozspor Müzesini de bu proje kapsamında kurmayı düşünüyoruz. 

Tesisleri spor kulüplerini kullanımına açacağız 

“Beykoz Stadı projesinin tamamlanması ile burada 2 saha olacak, suni çim zemine sahip olacak. Bu arada tesisleri ilçede sahaları olmayan diğer spor kulüplerinin de kullanımına açacağız. Birçok etkinlik yapılabilecek, spor dışı etkinliklerin de yapılabileceği nezih bir ortam oluşturmak istiyoruz." diye konuşan Başkan, kamuoyunda değişik şekillerde konuşulan Recep Şahin Köktürk Spor Salonu ile ilgili bazı çevrelerin kasıtlı olarak yanlış bilgi aktardığını söyledi. 

Kompleksin sadece bakım, onarım işlemlerini yapmak için İBB’ye verdiklerini ifade eden Çelikbilek, “çalışmaların tamamlanması ile birlikte yılın 365 günü açık olacak bir yüzme salonuna kavuşacağız. Diğer spor dallarına hitap edecek alanlarda yenileme kapsamından sonra ilçe sakinlerinin ilgi gösterecekleri bir spor salonu halini alacak."diye konuştu. 

Spor kulüplerinde eğlence amaçlı oyuna karşıyız… 

Ziyarette spor kulüplerine yönelik çalışmalarından da söz eden Çelikbilek, “Ortaçeşme Stadı ile ilgili ihale yapıldı, artık burası da çalışmaların tamamlanmasının ardından güzel bir suni çim sahaya olacak… Bilindiği üzere Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü Tesisleri’nin Marmara Üniversitesi'nce yıktırılmasının ardından 6 ay süre ile verdiğimiz yeri bu kulübümüz bir yılı aşkın süredir kullanmakta. Yalnız burası ile ilgili bizlere gelen oyun alanı haline gelmiş tepkilerine karşı bu kulübümüzü uyaracağız. Spor Kulüpleri’nin hele ki bizim tahsis ettiğimiz bir yerde oyun oynanmasına karşıyız." dedi. 

Bu çalışmaları oy için yapmıyoruz 

"Bakınız biz bu çalışmaları yaparken kesinlikle bir oy getirisi olsun diye yapmıyoruz. İlçe geleceğine yatırım yapıyoruz.” şeklinde konuşan Başkan, “bir kişiyi daha sokaklardan kurtarabilirsek ne mutlu bize” dedi. 

Sporla iktidara gelmek mümkün değil… 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sporun siyasete alet edilmesine de karşı olduğunu ifade ederek, “eğer ki spor yolu ile oy gelebilse idi 25 Milyon Fenerbahçeli, 30 Milyon Galatasaraylının oyunu alabilecek iktidara gelebilecek bir yapı da oluşmalıydı, ki, bu mümkün değil. Bugün ilçedeki amatör spor kulüplerinde görev alan isimlerden biri bile bir yere aday olsa acaba kendi yönetim kurulundaki diğer partilere gönül vermiş isimlerden oy alabilir miydi? Dolayısı ile spor ile iktidara gelebilmek mümkün değil."şeklinde konuştu… 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ziyaret sonunda kulüp temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Spor Servisi

Beykozspor altyapısında 5 yıllık plan
Önceki Beykozspor altyapısında 5 yıllık plan
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz