Kulüpler Birliği Aydın Ergün’ü konuk etti

  • Güncelleme: 01.03.2015 16:46
  • Okunma: 6923 kez
  • Yorum: 0
BİSK tarafından her ay değişik bir mekanda gerçekleşen “Başkanlar Kurulu” toplantısı ilk kez bir STK'nın ev sahipliğinde yapıldı.
Kulüpler Birliği Aydın Ergün’ü konuk etti

Derneğin Kavacık Hasan Yavuz Caddesi üzerindeki merkezinde oldukça nezih bir ortamda geçen toplantının konuğu ise Beykoz Rizeliler Derneği Yöneticileri’nin, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ziyaret ettikleri Kaymakam Aydın Egün’dü.

Beykoz’da görev yaptığı dönemde spor ile iç içe bir yaşantısı olan ve sıklıkla halı saha maçları ile Beykozlular ile buluşan Ergün, Kulüpler Birliğinin aylık toplantılarının da proje mimarıydı.

Diyarbakır’daki yeni görevinde başarılı çalışmları ile dikkatleri çekmesini bilen Ergün, İstanbul ziyaretinde Beykozlu dostları ile yeniden bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

BİSK Kurucu Başkanı Abdullah Yümsel, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Marmara Üniversitesi BESYO Öğretim Görevlilerinden Mehmet Yorulmazlar, Eski Milli Futbolculardan Sercan Görgülü,  BİSK Başkanı Asım Özdemir ve çeşitli spor kulüp başkan ve temsilcilerinin iştirak ettiği kahvaltılı toplantıda Aydın Ergün, Diyarbakır günleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmenleri unutmadı

Bu arada Öğretmenler Günü’ne de atıfta bulunup tüm öğretmenlerin anlamlı gününü kutladığını da kaydeden Aydın Ergün, onların çok kutsal bir görev üstlendiklerini de söyledi. Konu öğretmenler gününe gelmişken Kulüpler Birliği Üyelerinden Ali İhsan Ayar’ın, kendi öğretmeni konumunda da olan antrenörü Mehmet Yorulmazlar’ın elini öpmesi ise güne anlam katan bir jest oldu.

Kaymakam Ergün konuşmasının başında ilginç bir düşüncesini de katılımcılar ile paylaşırken,“Hayatta büyük konuşmamak gerek. 2007 yılında bir ara konu dönüp dolaşıp 81 vilayet içinde yaşamak istemediği şehir hangisi noktasına gelince İstanbul olduğunu beyan ettim. Ancak 2007 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde göreve başlamamam ile birlikte aradan geçen 5 yıllık göre süremin bitiminin ardından memleketim Ilgaz’dan başka yaşayabileceğim yerin Beykoz olduğu fikrine vardım. İstanbul’da diğer 38 ilçe benim için bir anlam ifade etmez ancak Beykoz’un yeri çok ayrı. 5 yıllık sürede keyif aldığım anları hep birlikte yaşadık, manevi anlamda mutlu olduk. Diyarbakır Sur ilçesine isteyerek gittim, bunun kendi kişisel gelişimim açısından ve adı hep terör ile anılagelmiş bir yörenin sorunlarını görüp, yerinde algılayabilmem için gayet yararlı olduğunda hemfikirdim” diye konuştu.

Beykozlulara Sur’u anlattı

Diyarbakır Sur’da bayağı bir mesafe kat etsekde, geride 1 yılı bıraksakda birşey var ki buradaki gibi ortamları maalesef oluşturamadık. Beykoz’da yaşam biçimleri, siyasi görüşleri ne kadar farklı da olunsa sonuçta değişik şemşiyeler altında bir araya gelip farklılıklar ve zenginliği hep beraber yaşamak mümkün olmakta.  Sur’da çalıştığım mesai arkadaşlarım, meclis üyeleri hepsi de bu ülkenin birer insanı olarak birlikte görev yapmaktalar, gerçekten de iyi insanlar. Binlerce yıllık tarihi, 30 medeniyete ev sahipliği yapmış konumu, 5,5 kilometre ile en uzun sete sahip surları ile 158 hektarlık alanda yaşayan 70 bin insanı ile 4 kapısı olan ve 12 metre yüksekliğinde surları alan Sur bir cazibe merkezi konumunda. Çözüm süreci ile birlikte, kentsel dönüşüm çalışmalarının gerçekleşmesi ile Sur en nezih bir ilçe konumunda olacak” diye konuşan Kaymakam Aydın Ergün Diyarbakır insanın güzel yönlerini açıklayan anekdotları paylaştı.

Daha sonra Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Dr.Yaşar Kansak, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici, Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin gibi katılmcılar çeşitli konulardaki görüşlerini açıkladılar. Bu arada Kaymakam Ergün, Diyarbakır’a gelecek Beykozluları misafir etmekten onur duyacağını belirtirken Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik, Kavacık Muhtarı Yuusf Kesici Diyarbakır’da Kaymakam Ergün ile olan ziyarteleri ile ilgili aktarımlarda bulundular.

Diyarbakır insanının güzel özellikleri var.

Ergün, Diyarbakır denince insanların aklına ilk önce terör hadisesinin gelmesinin bu il sakinleri açısından da üzüntü verici bir durum olduğunu söylerken, “Sizler yani uzaktakiler Diyarbakır’da sınırlı bir yerde 10-15 kişinin yapmış olduğu bir protestoyu ya da olayı tüm Diyarbakır’da o an yaşanmakta gibi yanlış bir anlamaya sahip durumdasınız. Oysa ben bölgede kurduğum diyaloglarda Diyarbakır insanın ne tür güzel özellikleri içinde barındırdığını da fazlası ile gözlemledim ve yaşadım. Bakınız ben bile duymadım olayları televizyon ekranlarında görmekteyim. Bir mahallede yaşanan ufak bir olayı tüm Diyarbakır’a mal etmek isteyen televizyon kanalları yanlış bilgilendirme yapmakta. Bu bölgenin insanı olmak kolay değil. Diyarbakır’ın güzellikleri maalesef bu sebeple ortaya konulamıyor. 541 Sahabe mezarlığı var, 2 Peygamberin yaşamış olduğu bir belde, yemek ve ikram kültürü çok gelişmiş bir yer” diye konuştu.

Programın ardından Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik, Sur Kaymakamı Aydın Ergün’e Rizespor Forması, Rize Çayı verirken, BİSK Başkanı Asım Özdemir Beykoz İşi Çeşm-i Bülbül örneği bir ürün, Beykoz 1908 A.Ş. Altyapı Komitesi Başkanı Mehmet Şahin Beykoz 1908 A.Ş. Forması takdim etti. 

Haber Merkezi