Kulüp yöneticilerinden Beykoz Kaymakamına ziyaret

  • 0
  • 2041
Kulüp yöneticilerinden Beykoz Kaymakamına ziyaret
Kulüp yöneticilerinden Beykoz Kaymakamına ziyaret
Kulüp yöneticilerinden Beykoz Kaymakamına ziyaret
Kulüp yöneticilerinden Beykoz Kaymakamına ziyaret

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) yöneticileri Kaymakam Faik Oktay Sözer’i ziyaret etti.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir’e eşlik eden heyette, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Kanlıca Başkanı Remzi Alişan,  Yenimahalle Başkanı Pehlivan Gündoğdu, Boğaziçi 1907 Başkanı Okan Yiğit, Yıldızlar Dünyası Başkanı Alev Demirkol, Cumhuriyetköy Spor Kulübü Boks Antrenörü Ayhan Göçemen ve Tokatköyspor Antrenörü Mehmet Yağız gibi bazı isimler yer aldı.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Kaymakam Sözer'e sırtında adının ve Rize'nin plaka numarası olan 53 yazılı bir forma hediye etti.

Ziyarette konuşan Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, devletin kurumlarından ve yerel yönetimlerden destek gelmemesi nedeniyle kulüpleri ayakta tutmakta oldukça zorlandıklarını ifade etti.

“Bizler bu kurumlardan güler yüz, incelik ve samimiyet bekliyoruz, bunun olmadığı zamanlar üzülüyor, inciniyor ve kırılıyoruz” şeklinde konuşan Tosun, “yerel yönetimin spora bakış açısı bizlere uymayabilir. Tercihleri; bisiklet, buz hokeyi ya da hentbol olabilir ancak günümüzde en popüler sporun futbol olduğu gerçeği de ortada” dedi.

Çocuklarını spor kulüplerine yönlendiren ailelerin, çocukların derslerinde daha başarılı olduğunun kendisine ifade edildiğini söyleyen Coşkun Tosun, “Bu anlamda çok önemli bir görevimiz, sosyal sorumluluğumuz var. İlçemizde 42 kulüp var ve her birinin Başkan ve Yöneticilerinin ne büyük fedakârlıkla görevlerini yaptıklarını söylemek isterim” cümlelerini kullandı.

Coşkun Tosun şöyle devam etti:

“Çubuklu Spor Kulübünde 650 çocuğa spor yaptırmaktayız, onlara harcayacak rakamlar için A takımımızı 2 sezondur lige sokmuyoruz. Eskiden babalar çocukları onlardan habersiz spor kulüplerine gidip spor yaptıklarında kızarlar, hatta döverlerken, şimdilerde sporcun yadsınamaz gücünü gören aileler çocuklarının ellerinden tutup getiriyor."

Beykoz Kaymakamı Sözer ise spor kulüplerinin hizmetlerini takdirle karşıladığını ifade ederek, Milli Eğitim, Gençlik, Spor ve İçişleri bakanlıklarının tüm okullarda, okul spor kulüplerinin kurulması yönünde oluşan taleplerinin Beykoz’da kısa sürede karşılık bulmasının kendisini memnun ettiğini söyledi.

Beykoz’da bulunan 61 okulun 44 tanesinde kulüp tescillerinin yapıldığını ve değişik spor dallarında önce ilçe içindeki okullarda daha sonra ise il genelindeki okullarda müsabakaları yapılacağını söyleyen Sözer, “İnşallah bu izlenen yolda her şey daha iyi olacak" dedi.

Beykoz Belediyesi tarafından Kanuni Kent Ormanında kurulan Spor Ormanının bu anlamda büyük bir işlevi olacağına dikkati çeken Sözer, salonunun 5 ay içerisinde tamamlanacağını ve çocuk ve gençlere büyük yararı olacağını söyledi.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer'i ziyaret eden kafilede Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan'da yer aldı.

Spor Servisi

Bitkilerde strese girer
Önceki Bitkilerde strese girer
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi