Külünk Beykozlu gençlerle buluştu

  • 2014.09.03 00:00
  • Güncelleme: 28.03.2014 00:11
  • Okunma: 5415 kez
  • Yorum: 0
Son 1 aydır Beykoz'u adeta mesken edinen Adalet ve Kalkınma Partisi Bölge Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Beytaş Cafe-Restoran'da ilçe gençleri ile bir programda buluştu.
Külünk Beykozlu gençlerle buluştu

Değişik siyasi görüşlerden oluşan gençlere ülke olarak gelinen noktanın adeta bir röntgenini çeken Külünk, geçmişten günümüze gelinceye değin yaşanan anları bir sosyolog ve tarihçi gibi salondakilere yansıttı.

DEVLETİN DE MİLLETİN DE İRADESİNİ TESLİM ETMEDİK

"1 yıldır hep Beykoz'dayım, Beykoz insanının yanındayım. İçinde bulunduğumuz seçim döneminde ise 26 gündür buradayım. Beykoz'da her yere gidiyor, ziyaretler gerçekleştiriyor, vatandaşlarla buluşuyoruz. Hatta aynı yere 5 kez, 3-4 kez gittiğim anlarda yaşadık. Sürekli hayatın içindeyim, bu konuda birlik olup, kafa yormalıyız, BBP, MHP, Saadet Partili olabilirsiniz ancak hepimize iş düşmekte. 10 tane güzel adam olarak, bir araya gelip bir birimimizin yüzüne konuşarak bu işler olmuyor. Bakın Peygamberimiz'de 1 kişi olarak yola çıktı, bugün 1 buçuk milyar olundu. O birlik ile başladı sonra milyarlara ulaştı bu bir insanları hidayete erdirme, kötülüklerden kurtarma, kardeşlik mücadelesi idi" diye konuşan Külünk gençlerin dikkatini bu yöne çekti.

YÜCEL ABİYE ÇOK İŞ DÜŞECEK!

Beykoz'da yaptığı bir ziyaret esnasında bir okul ile ilgili şikâyetin kendisine iletildiğini söyleyen Külünk, "15-16 yaşındaki gençler bir birlerine bıçak çekmekte imiş. Eee, siz ne yapıyorsunuz? diye sordum. Onlar bizim çocuklarımız ve onlarla buluşacak kanalları mutlak surette bulmalıyız. Bu konuda Yücel Abi ( Çelikbilek ) ve ekibine çok iş düşüyor. Bol miktarda sosyal alanlar, spor kompleksleri, bilgi evleri bütün bunlar Beykoz'da olmalı, imar gibi teme problemler nasıl ki çözülmüş ise bu konuda da çözümler üretilmeli. yani 1 Genç nesil için alanlar üretilmeli, 2 Kültür Müdürlüğü vasıtası ile gençlerimizi özüne döndürecek programlar gerçekleştirilmeli. Yücel Abi 2.döneminde Sosyal Dönüşümü sağlayacak, değer katacak projeler üretmeli. Tabii ki bunun yanında yeni iş sahalarının açılması da çok önemli. Bu konuda Beykoz Belediyesinin seçim döneminde açıkladığı Riva Projesi ile 10 bin, Kılıçlı Film Platosu Projesi ile 2 bin Beykozluya iş olanağı sağlanacak olması istihdam anlamında Beykoz gençliğini destekleyici unsuru olacaktır. Beykoz'da mesleksiz insan kalmalı ki yaşanan ciddi türbülans ortadan kalksın." diye konuştu.

BU DEVLETE KİMSE KAFA TUTAMAZ

Türkiye’nin hafızasını yok etmek, jeopolitik e jeostratejik hafızasını unutturmak isteyenlerin olduğunu söyleyen Bölge Milletvekili Külünk, “Bizler en güçsüz olduğumuz anda bile Türklersiz bir dünya sistemi inşa edilemez, bunun nedeni ise 1.Üzerinde oturduğumuz toprak parçasının dünya siyaseti için ifade ettiği mana,2.Dünyada Devlet olma özelliğine sahip 2 buçuk devletten bir tanesi olmamız,3.Asırlardır insanlığa nizam verme gibi bir geleneğin adı olmamızdır. Bu Cumhuriyeti CHP-MHP kurmadı sizlerin dedeleriniz, Fevzi Çakmaklar, Kazım Karabekirler, sarıklı mücahitler, Mehmet Akif Ersoylar, Saidi Nursiler, Tillolu Nakşi Şeyhleri, Anadolu Medreselerinin insanları ile birlikte kuruldu. Bu ülkede milletimizi intizamsız hale getirmek isteyenlerin birinci yüzünü Gezi Olayları ile, ikinci yüzünü 17 Aralık Operasyonu ile, daha gerilere gidersek 28 Şubatlar ile, 9 Mart Cuntası ile Baas Rejimi getirme isteyenler ile, 27 Mayıs darbesi ile görürsünüz. Bu devlet sokakta bulunmadı, bu devleti içeride de tanımayanlar var Bugün Dışişleri Bakanlığındaki konuşmaları deşifre edenlerin, aklın bilmediği -Bu devlete kimseye, hiç kimseye kafa tutamaz- Sen devletin en mahrem toplantılarını yasa dışı dinleyeceksin, deşifre edeceksin sonra alnın secdeye gidecek hadi oradan be... Bu devletin tarihinde böyle bir hainliğe rastlanmadı. Hiç endişeniz olmazın bu devlette, millette büyüktür. Biz bir büyük medeniyet mücadelesinin diriliş mücadelesinin erleriyiz. Bugün tarihimizin en ağır travmalarından biri yaşandı, ama bu da atlatılacak, sizlere muhteşem bir gelecek verme mücadelemiz devam edecektir” diye konuştu.

NAMLULARIN ÖNÜNDE BOYUN EĞMEYEN BİR LİDER VAR

Bu kavganın bir güçlülük kavgası olduğunu söyleyen Metin Külünk, Recep Tayyip Erdoğan’a bu aklın liderliğini yaptığı için saldırılmakta olduğuna dikkat çekip yasa dışı yöntemler ile elimizden alınmak istenmekte diye konuştu. “Bu düşüncenin arkasında Büyük Türkiye’nin One Minute demesinin, Gazze demesinin, Mısır’ı konuşmasının darbeye karşı çıkmasının karşı tarafta yarattığı travma vardır. Biz zaten bu uğurda başımızı vermişiz, gövdemiz gitse neye yarar. Defalarca Başbakanımıza suikast girişimi oldu, darbe girişimleri devreye sokuldu, 17 Aralık denendi hiç tutmadı neden! Birincisi Sandık İradesine sahip çıktı 2 İlk defa çok partili siyasi hayatta namluların önünde boyun eğmeyen, karşısında pijama ile karşılayan adam olmayan bir dönem var” şeklinde konuşan Külünk konuşmasının devamında;

“Somali’deki çocuklar artık ölümü değil Türkiye’den gelecek doktorları bekleyen, Habeşiştan’da Neçaşi’nin Türbesini onaran bir Türkiye var, Mymar’da 100 yıl önce kamplarda ateşli hastalıklardan şehit olanlar için anıt yapan bir Türkiye var, Bosna’da Mostar Köprüsünü onaran bir ülke var. Vakti zamanında bugün yaşananları Abdülhamit döneminden hatırlarız, ona da mal varlığı ile büyük devlet fikrinden uzaklaştırmak amacı ile saldıranlar tarihin çöplüğünde yerlerini aldılar. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan’a her türlü alçaklığı, izzetsizliği, iğrençliği yapanlar Menderes’i ipe götüreneler gibi pişman olacaklar. Bu kavga sizin geleceğinizi kavgasıdır, ha eksiklikler hatalar olabilir mi olur ancak onları konuşmamamızın zamanı bu gün değil. 17 yıl önce okul kapılarından geri çevrilen kızlarımızın ızdırabını yaşadı bu ülke, devlet dairesindeki işlemler için başı açık resmi istenen annelerin hüznünü yaşadı bu ülke, vakti zamanında Tunus’da Başörtüüs yasağını nasıl uyguluyorsunuz bir görelim (40 Yaş Altı Kadınlara başörtüsü ile sokağa çıkmak bile yasak ülke idi) diye incelemeye gidip, dönüşte uygulamaya çalışanları gördü bu ülke… İşte Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapanların sebebi bunların bugün ortadan kalkmasıdır. Hiç şüpheniz olmasın bu kader dönmektedir, bundan sonra hep daha iyi olacağız. Devlet yaşanabilecek en büyük krizleri atlattı. Bu mücadelenin arkasında sizlerin geleceğini ve özgürlüğünü zaptı rap altına almak isteyenler karşı yapılmış bir dik duruş var. Devletin de milletin de iradesini teslim etmedik” diye konuşan Metin Külünk daha sonra gelen bir-iki sorunun ardından başka bir program için ayrıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Gençler, Metin Külünk

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz