Külünk, Beykoz'dan son mesajlarını verdi

  • Güncelleme: 21.06.2018 13:15
  • Okunma: 7903 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kavacık'ta özel bir işletmede vatandaşlarla bir araya geldi.
Külünk, Beykoz'dan son mesajlarını verdi

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Şahin Emanetin organize ettiği ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı SKM'sinin Kavacık'ta özel bir işletmede düzenlediği çay sohbetinde farklı kesimden vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "24 Haziran'ın amacın ülke topraklarını cephede savunmak kadar önemli olduğunu" söyledi.

"24 Haziran'da yeniden bu göreve talibiz"

İlçe Başkanı olduktan hemen sonra mazbatasını dahi almadan seçim çalışmaları için sokağa çıktığını belirten AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, "Yaklaşık 60 gündür sahadayız, sokaktayız. Beykoz'u karış karış geziyor, her kesime ulaşmaya çalışıyoruz. Yani Cumhurbaşkanımızın katıldığı kongreyle seçildim. Mazbatamı almadan, erken seçim kararı açıklandı. Hamdolsun, güçlü bir ekibimiz var ve 24 Haziran'da yeniden ülkemizi yönetmeye talibiz." diye konuştu.

"Gök kubbe sağlam olursa her şeyin anlamı olur"

Kimsenin birbiriyle aynı düşünmek zorunda olmadığına değinen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Burada birbirimizle aynı kanaatleri paylaşmak zorunda değiliz. Birbirimizden çok farklı düşünme biçimleri, siyaset tercihlerimiz olabilir. Bir noktada birleşmemiz gerektiğini düşünüyorum. O da bu vatan hepimizindir. Bu devlet hepimizin, bayrak hepimizin, gök kubbe hepimizin. Bu gök kubbe sağlam durursa biz burada milletvekili olarak konuşabiliriz. O gök kubbe yerinde durursa siz bu toplantıya veya benzer toplantılara gidebilirsiniz. Bu gök kubbe sağlam durursa iş hayatında verdiğimiz mücadelenin anlamı vardır. Bu gök kubbe gök yüzünde sağlam olduğunda her şey anlamlı olur." dedi.

"Oranın en zengini en yakışıklısı olsan ne olur?"

Türkiye'nin etrafında anlamını yitirmiş onlarca devlet olduğuna işaret eden Külünk, "Yemen diye bir devlet hatırlamak mümkün mü? Yemen'de insanların ne işlerinin tadı var, ne bir araya gelişlerinin tadı var. Çünkü gök kubbe çökmüş, devlet yok. Devlet çökmüş, çökertilmiş. Afganistan, bir devlet ama bunun varlığını ifade edecek bir huzur var mı? Güven var mı? barış var mı? Anlamı var mı? Yanı başımızda 7 yıldır koca bir dramı yaşayan Suriye 100 yıl evvel böyle bir ülke yoktu. Bizim akranlarımız orada, sınır çizildi. Bir kısmı orada kaldı, bir kısmı burada. 7 yıldır çökmüş bir Suriye'de iş adamı olsan ne olur sanatçı olsan ne olur. Oranın en zengini en yakışıklısı olsan ne olur? Devlet çökmüş. Petrol var, yer altı kaynakları zengin ama kendi arasındaki kurum çatışmaları... Çökmüş bir devletin her tarafı petrol olsa ne olur. O petrol milyonların mutluluğuna hizmet etmiyor ki, Irak çökmüş bir devlet. Petrolü var. Dünyanın en zengin petrol yataklarının olduğu ülkedir. Çöktüğü için orada hiçbir şeyin anlamı yok." ifadelerini kullandı.

"Bu devlet hepimizindir"

Bölgede gök kubbesi çatırdamayan tek devletin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Külünk, "Bu devlet hepimizindir. Bu devlet CHP'linin de devleti, bu devlet MHP'linin de devleti, bu devlet AK Partilinin de devletidir. Bu devlet, gök kubbede sağlam durursa benim 24 Haziran'a kadar devam edecek Milletvekilliğimin anlamı var. Bu gök kubbeyi hepimiz korumak ve kollamak zorundayız. Biz bu vatanda bir ve beraberiz. Bu vatanın gücü, özgürlüklerimizin teminatı oluşunu koruyup kolladığımızda CHP'li oluşumuzun anlamı var." şeklinde konuştu.

"Suriye'de bu toplantıyı yapabilirler mi?"

Külünk, şunları söyledi:  

"Vatan gittikten sonra bunların hiçbirisinin bir anlamı var mı? O zaman biz bütün farklılıklarımızla bir ve beraberiz, hepinize söylüyorum. Her yaşam biçimindekine söylüyorum. Hepimizin yaşam biçimi birbirimizin güvencesindedir. Birimizin özgürlüğü diğerinin özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece biz birbirimizin özgürlüğü olmaya devam edeceğiz. Güvende olmasaydık bu toplantıya gelebilir miydiniz? Şimdi soruyorum. Suriye'de bu toplantıyı yapabilirler mi? Hayır, güvenlik yok."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz