Kültür

Kültür Merkezi’nde, Orhan Albaş ustalığı

Kültür Merkezi’nde, Orhan Albaş ustalığı
2014.07.27 00:00
| | |
7031

Beykoz Belediyesi tarafından yeniden düzenleme çalışmasından geçirilen Kültür Merkezi’nin ismi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi olarak değişmişti. Merkezin açılışına günler kala son hazırlıklar da tamamlanmak üzere.

Bu kapsamda Kültür Merkezi'nin tüm katlarında Ressamlar Orhan Albaş ve Kazım Albayrak’ın eserlerinin asımına başlandı. Kültür Merkezi'nde gelinen son aşamayı gözlemlediğimiz anda Ressam Orhan Albaş’ı kendi tablolarını asarken görüntüledik.

Aslında Beykoz’a yabancı bir isim olmayan ve Tepeüstü-Çubuklu arasındaki güzergâhta Beykoz’a ait değerleri yansıtan resim çalışmalarının yıpranmasından sonraki düzenleme çalışmalarını yapan isim ressam Albaş.

Kültür Merkezi’nin açılmasına sayılı günler kaldığını ifade eden Ressam Orhan Albaş Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada kendi eserlerini arkadaşları ile bizzat asmaktan dolayı mutlu olduğunu söylerken, “Hepsinde alın terim, kafamdakileri yansıttığım emek var. Tuval üzerine yağlı boya şeklinde yaptığım çalışmalar açılış anına dek yaklaşık olarak 15 gün sergilenecek. Burada sadece bana ait değil Kazım Albayrak’ın da tabloları asılı olacak. Eserlerin satışı yapılmayacak, sadece sergileme amaçlı olacak. Beykozluları bu çalışmaları görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Ankara Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Mezunu bir isim olan ressam Albaş, kendisi için resim yapmanın, tuval üzerinde yansıttığı her eserin büyük bir heyecan ve mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederken, kendisini bildi bileli resim yaptığını söylemekten de geri durmadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Orhan Albaş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"