Kültür

Kültür

Kaymakdonduran’da Giresun Show

Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş oldukları kır pikniğnde bir araya gelen Giresunlular bu yılda Kaymakdonduran’da şov yaptılar.

Kültür

Çanakkale, Çanakkale, seni kurtaranın da

Beykoz’lular şehirden ayrılırken, araba vapurunun güvertesinde ellerini boru yapmış, haykırır: “Çanakkale, Çanakkale, seni kurtaranın da...”

Kültür

CHP Gençliği halk ozanlarının yolunda

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları düzenlemiş olduğu etkinlikle Türk halkıyla özdeşleşmiş halk ozanlarını andı.

Kültür

Genç yeteneklerin gurur gecesi

Beykoz Fevzi çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü, İstanbul genelinde yapılan 7. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda “Övgüye Değer En İyi Oyun Ödülü”nü aldı.

Kültür

ADD hem eğlendirdi, hem ödüllendirdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlattığı Türkiye Okuyor Kampanyasına destek veren ADD Beykoz Şubesi’nin Gençlik Festivali Kaymakdonduran’da yapıldı.

Kültür

Divan Edebiyatı sempozyumu sonuçlandı

Merhum Prof. Dr. Abdulkadir Karahan anısına düzenlenen ‘Uluslararası Divan Edebiyatı Sempozyumu’, akademisyenleri ve edebiyatseverleri buluşturdu.

Kültür

Uluslarası sempozyuma ev sahipliği

Türk edebiyatı hocası ve Türkiye'nin ilk hadis profesörü Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, 28 Temmuz 2000 tarihinde aramızdan ayrılmıştı .

Kültür

Hürriyet yazarının Ali Bilir sevgisi

Hürriyet yazarı Doğan Hızlan, hafta sonu Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir’in Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Abıhayat Beykoz kitabıyla Boğaz gezisine çıktı.

Kültür

Beykoz Vakfı’ndan Beykoz’da Bahar

Beykoz Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu “Beykoz’da Bahar” konseriyle sezonu açtı. Vakıf Konferans Salonu’nda verilen konsere yoğun ilgi gösterildi.

Kültür

Özgün oyuncular ayakta alkışlandı

Özgün Oyuncular Grubuyla yeniden tiyatro sahnelerine dönen Sedat Dalar'ın yönettiği tek perdelik Kavuklunun Kısmeti ilk sınavından başarıyla geçti.

Kültür

Ülkü Erakalın’ın Yeşilçam anıları

60 yıllık sanat yaşamını iki bölümden oluşan müzikli bir gösteri yapan Ülkü Erakalın Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde perde açtı.

Kültür

Beykoz Belgeseli Beykozluyla buluştu

Beykoz Belgeseli Feridun Karakaya Sahnesi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılımıyla Beykozluyla buluştu.

Kültür

Bilir, Beykoz’un Batık Köşk’ünü anlatıyor

Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz kitabının yazarı Ali Bilir, Bengütürk TV’de Beykoz’un tarihini anlatacak.

Kültür

Beykozlu Giresunlular'ın meskeni feshane

Feshane'de yapılan 2. Giresun Günleri’ne Beykoz’da yaşayan Giresunlular yoğun ilgi gösterdi. Her gün dört otobüsle feshaneye taşınan Giresunlular hasret giderdi.

Kültür

2. Karalahana Şenliği’nde camiye yardım

Karalahana Şenliği’nin 2.’si de yapıldı. Çiğdem Mahallesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde yapılan şenlikte köyde yapılan cami için yardım istendi.

Kültür

Bu dernekte siyasi propaganda yapılamaz

Soğuksu Mahallesi Karslılar Sokakta yaşayan bir gencin uyuşturucu nedeniyle hayatına son vermesi mahalledeki gençleri harekete geçirdi.

Kültür

Teknoloji merakı yaş sınırı tanımıyor

Kanlıca Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu bilgisayar kursu bölgede yaşayan orta yaşın üzerindeki teknoloji meraklılarının ilgisini çekti.

Kültür

Anadolu Gençlik Dergisi şehitleri andı

Anadolu Gençlik Dergisi Beykoz Temsilciliği, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlediği programla Çanakkale Şehitleri’ni andı.

Kültür

Anafarta Tiyatrosu yeni sahne arıyor

Beykoz Vakfı’nda öğrencileriyle birlikte sanatsal faaliyetlerini sürdüren Mehmet Ali Anafarta, Vakıf Başkanı Şaban Tören’in azizliğine uğradı.

Kültür

Seçimden önce Cem Evi’nin temelini atalım

Yaklaşık bir buçuk yıl önce kurulan Cem Vakfı Beykoz Şubesi R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda Aşure günü ve Cem yaptı. Alevi vatandaşlar Cem Evi istedi.

Kültür

Sabah kahvaltısında üniversite müjdesi

Beykozlu Doğu Karadenizliler derneği geleneksel olarak yapmış olduğu sabah kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi…

Kültür

Feridun Karakaya sahnesi devredildi

Beykoz Belediyesi tarafından Anadoluhisarı’nda yaptırılan Feridun Karakaya Sahnesi, Devlet Tiyatroları’na devredildi.

Kültür

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

AK Parti Gençlik Kolları Beykoz İlçe Başkanlığı, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 71. yılında düzenlemiş olduğu programla andı.

Kültür

Kastamonu eşrafı 3. gün bayramlaştı

Kastamonu köy derneklerinin bir araya gelerek düzenlemiş olduğu bayramlaşma programı R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Kültür

Ergül, Altın Kaz Film Festivali’nde

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu’nun konuğu olarak 2. Kars Altın Kaz Film Festivali’nin finallerini izlemek üzere Kars'a gitti.

Kültür

Ergül’ün en büyük eseri hizmete açıldı

Beykoz Belediyesi'nin yaptırmış olduğu Feridun Karakaya Tiyatrosu perdelerini tiyatro severlere açtı. Tiyatro'nun açılışında Tozlu Çizmeler adlı oyun sahnelendi.

Kültür

Japon öğretmenin albümünden Beykoz

Bir Japon öğretmenin gözünden 1970 yılı Beykoz’unun insan ve mekan manzaraları 35 yıl aradan sonra Beykoz’da sergileniyor.

Kültür

Muharrem Ergül yurt dışında ne yapıyor.. ?

Beykoz Belediye Başkanlığı’na seçildiği 28 Mart 2004 Yerel seçimleri’nden sonra, ağır eleştiriler almasına rağmen sık sık Avrupa Birliği üyesi ülkelere ziyaretlerde bulunan Ergül ne yapıyor?

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"