Kültür

Kültür

Soğuksu’da Süperstarlı iftar programı

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliğine katılan Türk Pop Müziği’nin Süperstarı Ajda Pekkan, Soğuksu mahallesinde verilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar süperstara yoğun ilgi gösterdi.

Kültür

Özgün Oyunculardan Çelikbilek’e tepki

Bir basın toplantısı düzenleyen Özgün Oyuncular Grubu Genel Sanat Yönetmeni Sedat Dalar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e kendilerine tiyatro yapma imkanı sağlamadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Kültür

Macaristan semalarında Beykoz bayrağı

Beykoz Belediyesi ile kardeş şehir olan Macaristan’ın Mohaç ilinde yapılacak Uluslarası festivale katılmak üzere 34 kişilik kafileyi yola çıktı. Sabah saat 08:00’da hareket eden kafileyi Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek uğurladı.

Kültür

Almanya’da Beykoz Meydanı açıldı

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Almanya’nın Mülheim an der Ruhr kentinde Beykoz adının verildiği meydanın açılışını yaptı.

Kültür

Piknik alanları şenlendi.

Ekonomik anlamda her geçen gün sorunları artan Beykoz, yaz mevsiminin gelmesiyle başlayan dernek piknikleri sayesinde hareketlendi. Anbarcılar ve Koşmapınar Köylerinin düzenlediği pikniğe 2500 kişi katıldı.

Kültür

Doğu Karadenizliler yine sahnede

Beykoz’un en çok tartışılan sivil toplum örgütlerinden olan Doğu Karadenizliler Derneği üyeleri Çekmeköy Çamlıbahçe Restaurant’ta düzenlenen horon gecesinde adeta şov yaptı.

Kültür

ADD’den Türkan Saylan anısına

ADD Beykoz Şubesi, kısa süre önce vefat eden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan anısına bir konser düzenledi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’ndeki konsere ilgi beklenin üstünde oldu.

Kültür

Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show

Karlıtepe 7. Kiraz Festivali İlköğretim Okulu’nun bahçesinde yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde vatandaşlar doyasıya horon oynarken Belediye Başkan Yardımcısı Dilmaç’ta horonculara eşlik eden isimler arasındaydı.

Kültür

Kaymakdonduran’da Giresun rüzgarı

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin organize ettiği 21. Giresun Şenliği Kaymakdonduran’da yapıldı. Yaklaşık 5 bin insanın katıldığı şenlik Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlandı.

Kültür

24 kişilik dev koro gönülleri fethetti

2006 yılında kurulan Çeşni Sada Musiki Grubu, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde vermiş olduğu konserle nefesleri kesti. Şehitlerimize ithaf olunan konserde Şef Erol Koker ayakta alkışlandı.

Kültür

Her salı akşamı 22:00 – 24:00 arası

Rüzgârlıbahçe eski muhtarı Ahmet Okumuş, kendi isteğiyle son verdiği muhtarlık yaşantısından sonra sosyal çalışmalarına devam ediyor. Ahmet Okumuş, Karadeniz bölgesinin tanıtımını içeren bir TV programı hazırlıyor…

Kültür

Her salı akşamı 22:00 – 24:00 arası

Rüzgârlıbahçe eski muhtarı Ahmet Okumuş, kendi isteğiyle son verdiği muhtarlık yaşantısından sonra sosyal çalışmalarına devam ediyor. Ahmet Okumuş, Karadeniz bölgesinin tanıtımını içeren bir TV programı hazırlıyor…

Kültür

Küçük Kemancılar Büyüledi

Beykoz Vakfı Küçük Kemancılar Müzik Grubu, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. Yüzlerce insanın hayranlıkla dinlediği Küçük Kemancılar Müzik Grubu davetlileri adeta büyüledi.

Kültür

Doğu Karadenizliler Konca ile devam

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği 8, Olağan Kongresi’ni yaptı. Dernek üyeleri İsmet Konca’yı başkanlığa yeniden seçerken, Yönetim Kurulu’nda da çok önemli bir değişiklik olmadı.

Kültür

Anadoluhisarı Carrefour’dan 23 Nisan

23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel kuruluşlarda çeşitli etkinliklerle toplumsal duyarlılığa dikkat çekiyor. Carrefour'da 23 Nisan etkinlikleri devam ediyor

Kültür

Küçüksu Vadisi'ni Koruma Derneği kuruldu

Bünyesinde barındırdığı yöre derneklerinin çokluğuyla her gün farklı tartışmalara sahne olan Beykoz’da yeni bir dernek kuruldu. Devletin bir türlü tartışmalardan arındıramadığı Küçüksu Vadisi’ni dernek koruyacak.

Kültür

Beykoz Vakfı Tiyatrosu Perde dedi

Sinan Akbaşak Yönetimi’ndeki Beykoz Vakfı Tiyatrosu perdelerini Dünya Tiyatrolar Günü’nde açtı. Programa katılan minik tiyatrocular çeşitli figürlerle renkli görüntüler oluşturdu.

Kültür

Çelikbilek ve Köseler pancar şöleninde

Giresun’un Görele İlçesi’ne bağlı Tekgöz Köyü Derneği’nin Çiğdem Mahallesi Yunus Emre Tesisleri’nde düzenlediği “Pancar Şöleni’ne” AK Parti damga vurdu.

Kültür

Polenezköy, Avrupalı gençleri ağırladı

Polenezköy, 30 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında, EFIL ve AFS Gönüllüleri Derneği’nin gerçekleştirdiği organizasyonla 26 ülkeden gelen gençlere ev sahipliği yaptı.

Kültür

Ardahanlılar siyasilerle coştu

Beykozlu Ardahanlılar Derneği'nin düzenlediği gecede iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimleri bir araya geldi. Gecede davul zurna eşliğinde bol bol halay çekilirken dernek yöneticileri gösterilen ilgiden memnun kaldı.

Kültür

Dostluk için sahnelediler

Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü Öğrencilerinin, kaybettikleri arkadaşları Erkan Çelik için düzenledikleri gecede duygular zirveye çıktı. Öğrenciler Erkan Çelik için " Bir Evlenme " adlı oyunu sergiledi.

Kültür

Önce Sertifika, Sonra Nikah…

İrfan Eğitim Kurumları’ndan eşlere, “Eşler Arasında Sevgiyi Canlı Tutma ve Sürdürme Yolları” isimli bir konferans verildi. Talia Kültür merkezi’nde verilen konferansa 150’ye yakın insan katıldı.

Kültür

Kaz Gecesi’nde özgürlük vurgusu

Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Kaz Gecesi Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Gecede, özgürlükler ve demokrasi vurgusu yapıldı.

Kültür

Beykozlu Kastamonulular Derneği kuruldu

Uzun süredir kurulacağı söylenen dernek sonunda kuruldu. Kurulmasıyla birlikte tepkilere neden olan dernekle ilgili ilk açıklamayı KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Mehmet Demir yaptı.

Kültür

2B Osman’dan 2B kitabı

Belediye Başkanlığı yapmış olduğu yıllarda orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili yürüttüğü çalışmalar nedeniyle adı 2B Osman’a çıkan Dost Beykoz yazarı Osman Şimşek’in kitabı çıktı.

Kültür

Hayal Kahvesi’nde bu kez horon oynandı

Yönetim Kurulu üyeleri büyük oranda siyasi isimlerden oluşan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin dayanışma gecesi Çubuklu Hayal Kahvesi’nde yapıldı.

Kültür

Gümüşhaneliler Derneği Ergül’ü ağırladı

Beykoz’da yaşayan Gümüşhaneliler Karlıtepe Bilgi Evi’nde Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ü ağırladı.

Kültür

Üstad Necip Fazıl’ı anma günü

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları’nın düzenlediği Necip Fazıl’ı Anma Günü Anadoluhisarı Feridun Karakaya Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"