Kültür

Kültür

Mesudiyeliler ve Tokatlılar Gecesi

Beykoz Belediyesi'nce Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Ordulular ve Tokatlılar gecesi ile devam etti. Gecede ise son günlerdeki şehit haberleri damga vurdu.

Kültür

Batumlular ve Samsunlular Gecesi

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Batumlular Derneği ve Samsunlular Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri geceyle başladı. Festivalin ilk gününde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlara çorba dağıttı.

Kültür

Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da

Beykoz Belediye Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu 30 Temmuz’da yapacağı büyük gösteri için çalışmalarını sürdürüyor… Kültür adamı Bayram Yıldız, “Mevlana’dan Atatürk’e uzanan bir süreci folklorla anlatacağız” diyor.

Kültür

Beykoz Çayır Festivali başlıyor...

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali 9 Temmuz Cuma Akşamı, Kars Ardahan Iğdır Derneği'nin gecesiyle başlıyor... 10 günlük program kapsamında Toplu Nikah ve Sünnet Şölenleri'de bulunuyor.

Kültür

Küçüksu Çayırı’nda reçel tadında şenlik

Tarihi Küçüksu Çayırı'nda, 23 Mayıs’da gerçekleşen pikniğin ardından bu kezde turşu ve reçel yarışması düzenlendi. Bölge halkı müzik dolu bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.

Kültür

Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu

Beykoz’un simgesi haline gelen Giresunlular Kaymakdonduran Şenliği yine gövde gösterisine dönüştü. 20 bin Giresunlunun katıldığı şenlik sabah 9.00’da başlayıp akşam 19.00’a kadar devam etti.

Kültür

Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Şenliği’nin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Şenliğe binlerce insanın katılması bekleniyor.

Kültür

Genç yüreklerde Panoramik Müze heyecanı

Beykoz Belediye Başkanlığı öğrencilerin tarihsel bilincini artırmak amacıyla yapmış olduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. 2 ayda 6070 öğrenci Panoramik müzeyi gezerek, İstanbul’un Fethi’ni yakından gördü.

Kültür

AK Partili gençlerin Necip Fazıl sevgisi

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları ve www.n-f-k.com tarafından düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi 26 Mayıs Çarşamba akşamı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kültür

Şafak Sezer’den gençlere öğütler

Tüm dünyada çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ‘Tütünsüz Dünya Günü’ Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Sağlık Grup Başkanlığı’nın işbirliğiyle tertiplenen programla kutlandı.

Kültür

Kofin’den, 4 Mevsim Beykoz sergisi

Beykoz’un renkli simalarından KOFİN (Sadettin Kılıç) Ahmet Mithad Efendi Kültür Merkezi’nde bir fotoğraf sergisi açtı. Açılış öncesi davetlilere bir kokteyl verilen sergide Beykoz’un değişik kesimlerinden fotoğraflar sergilendi.

Kültür

Turizm Haftası Etkinlikleri başladı

Turizmin önemine dikkati çekmek, iç ve dış turizmin canlanmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen Turizm Haftası dolayısıyla İstanbul'da gerçekleştirilecek etkinlikler, Beykoz'da yapılan törenle başladı.

Kültür

Kastamonulular Çelikbilek’i konuk etti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek iade-i ziyaretlerine Beykozlu Kastamonulular Derneği ile devam etti. Çelikbilek Kastamonulular Derneği’ne kalabalık bir heyetle gitti.

Kültür

Kemençeyle İbrahim Tatlıses şarkısı

Karadeniz insanın kıvrak zekâsı birçok alanda olduğu gibi müzikte de kendini gösteriyor. Türkiye’nin ünlü sanatçılarının halka mal olmuş şarkılarını Kemençesiyle çalan Mahmut Uzunöner, sesiyle de dikkat çekiyor.

Kültür

Beykoz Emniyeti’nden çocuklara özel

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği çocuklara yönelik bir program düzenledi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan programa izleyici olarak yüzlerce çocuk katıldı.

Kültür

Hepimiz Muhsin Yazıcıoğlu’yuz

BBP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın hazırladığı Gönülden Üşüyenler Gecesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun da yâd edildiği geceye BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan’da katıldı.

Kültür

Ödev yaparken pornoyla tanışıyorlar

Diyelim ki facebook ya da benzeri bir paylaşım sitesine dayınızı eklediniz. Yandınız. Dayınız başınıza bakın nasıl bir bela getirebilir?

Kültür

Dost Beykoz yazarlarından !...

Beykoz’un son günlerde en çok tartışılan isimleri arasında yer alan Dost Beykoz yazarları Muharrem Kaşıtoğlu, Kader Gür ve Sinan Kavrak’ın “ Yazmış Bulunduk” isimli yeni kitabı çıktı. Yazarlar bilinmeyenlere ve merak edilenlere açıklık getirdi.

Kültür

Mehmet Akif Ersoy “Safahat” la anıldı

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 73. ve doğumunun 136. yıldönümünde Beykoz Belediyesi tarafından hayatının konu edildiği “Safahat” adlı tek kişilik tiyatro gösterisiyle anıldı.

Kültür

Beykoz'da Kastamonu resepsiyonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri tarihi gecelerinden birini daha yaşadı. Organizasyonlarıyla adından söz ettiren Beykozlu Kastamonulular Derneği daha önceki başarılarına bir yenisini ekledi.

Kültür

Mevlana’nın 736. Vuslat Yıl Dönümü

Mutasavvıf, şair ve düşünür Mevlana Celaleddin Rumi, düğün günü olarak tanımladığı 736. ölüm yıl dönümünde Beykoz’da Şeb-i Aruz, seramik sergisi ve söyleşilerin yer aldığı programla anıldı.

Kültür

Kastamonulularda bayram coşkusu

Beykozlu Kastamonulular Derneği’nin R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda yapmış olduğu bayramlaşma programında coşku dolu saatler yaşandı. Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı programda kavurma ve pilav dağıtıldı.

Kültür

Soğuksu’da Süperstarlı iftar programı

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliğine katılan Türk Pop Müziği’nin Süperstarı Ajda Pekkan, Soğuksu mahallesinde verilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar süperstara yoğun ilgi gösterdi.

Kültür

Özgün Oyunculardan Çelikbilek’e tepki

Bir basın toplantısı düzenleyen Özgün Oyuncular Grubu Genel Sanat Yönetmeni Sedat Dalar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e kendilerine tiyatro yapma imkanı sağlamadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Kültür

Macaristan semalarında Beykoz bayrağı

Beykoz Belediyesi ile kardeş şehir olan Macaristan’ın Mohaç ilinde yapılacak Uluslarası festivale katılmak üzere 34 kişilik kafileyi yola çıktı. Sabah saat 08:00’da hareket eden kafileyi Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek uğurladı.

Kültür

Almanya’da Beykoz Meydanı açıldı

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Almanya’nın Mülheim an der Ruhr kentinde Beykoz adının verildiği meydanın açılışını yaptı.

Kültür

Piknik alanları şenlendi.

Ekonomik anlamda her geçen gün sorunları artan Beykoz, yaz mevsiminin gelmesiyle başlayan dernek piknikleri sayesinde hareketlendi. Anbarcılar ve Koşmapınar Köylerinin düzenlediği pikniğe 2500 kişi katıldı.

Kültür

Doğu Karadenizliler yine sahnede

Beykoz’un en çok tartışılan sivil toplum örgütlerinden olan Doğu Karadenizliler Derneği üyeleri Çekmeköy Çamlıbahçe Restaurant’ta düzenlenen horon gecesinde adeta şov yaptı.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"