Kültür

Kültür

Bulancaklılar Pazar günü buluşuyor.

Beykoz Bulancaklılar Derneği üyeleri Pazar günü Kaynarca köyündeki piknikte buluşuyor.

Kültür

Giresunlulardan Beykoz'a mesaj...

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün Beykoz’daki, “STK’ları güçlü görmüyorum” açıklamasından sonra oldukça görkemli bir açılış yapan Beykoz Sivaslılar Derneği’nin ardından Beykozlu Giresunlular da yeni binalarının açılışında adeta gövde gösterisi yaptı.

Kültür

Alperenler İslam Medeniyeti’ni konuştu

Alperenler, Yeniden Bir Medeniyet Anlayışına Doğru” konulu panelde, İslam Medeniyeti’ni konuştular.

Kültür

Sıra dışı sergide bu kez erkek mağdur oldu

Toplumda kadına yönelik artan şiddete Beykoz’da yüksekokul öğrencileri sıra dışı bir sergiyle dikkati çekti. Öğrencilerin proje ödevi olarak hazırladıkları sergi şiddet mağduru erkeklerin mizansen fotoğraflarından oluşuyor.

Kültür

Buda ADD Türk Halk Müziği Korosu’ndan

Beykoz Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hazırlayıp sunduğu, Yedi Bölge Türk Halk Müziği Konseri Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kültür

Beykoz Halk Eğitim Folklor Gecesi

Beykoz Halk Eğitim Merkezi 3. Geleneksel Halk Oyunları Gecesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kültür

Üstad Necip Fazıl, Beykoz’da anıldı

Beykoz Belediyesi, edebiyat, fikir, şiir ve aksiyon adamı Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 29. yıldönümünde düzenlenen programla andı.

Kültür

Beykoz'da kültür gezileri aralıksız sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin tarihte meydana gelen önemli olayları yeni nesillere aktarmak ve onların kalıcı olarak öğrenmelerini sağlamak üzere düzenlediği kültür ve gezi programları aralıksız devam ediyor.

Kültür

Musiki Topluluğu’ndan 2012 Konseri

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı Bahar Konseri Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Kültür

İSMEK kursiyerlerinden muhteşem konser

İSMEK Kavacık Kurs Merkezi’nde eğitim alan TSM Kursiyerleri sezon sonunda muhteşem bir konser verdi. Yağmura rağmen Sanat Müziği severleri konsere ilgi gösterdi.

Kültür

Beykoz Sivaslılar Derneği Kuruldu

Başkanlığını AK Parti Beykoz İlçe eski Yönetim Kurulu üyesi ve Demiroğlu Reklamın Sahibi Mustafa Demir’in yaptığı Beykoz Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği, (BEYSİVDER’in açılışı yapıldı.

Kültür

Beykoz’da kültür fırtınası vardı

Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun yılsonu gösterisi olan “Ritmik Adımlar Gösterisi” Beykoz Belediyesi Ahmet Mithad Efendi Kültür Merkezi Sahnesinde gerçekleşti.

Kültür

Çubuklu sakinleri Çanakkale gezisindeydi

Çanakkale Zaferleri’nin önemine dikkat çekmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Beykoz Belediyesi’nin tarihi yarımadaya düzenlediği gezilere katılan Beykozlular, şehitlikleri ziyaret ederek, atalarımızın yazdığı destana yerinde tanıklık ediyor.

Kültür

Şiir’in kalbi Beykoz’da attı

Beykoz Belediyesi ve Doğuş Haber Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş’in birlikte sahneye koyduğu şiir gecesi, Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde yapıldı. Geceye ilgi oldukça fazlaydı.

Kültür

Beykoz Vakfı’ndan Deniz Gezmiş’e konser

Beykoz Vakfı Türk Sanat Musikisi Korosu Şef Hilda Loston yönetiminde Vakfın Tiyatro Salonu’nda bir konser verdi. Vakıf Başkanı bu tarz programalrı Atatürk sayesinde yaptıklarını ve konseri Denzi Gezmiş'e hediye eyttiklerini söyledi.

Kültür

Alibahadır öğrencileri Panorama'da...

Beykoz Belediyesi’nin genç nesillere tarih bilinci aşılamak üzere Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne düzenlediği ve öğrencilerin İstanbul’un fethini detaylarıyla inceleme fırsatı bulduğu tarih ve kültür gezileri devam ediyor.

Kültür

On resimlik Murat Sarıyar sergisi

Murat Sarıyar, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'nda bir resim sergisi açtı.

Kültür

Beykoz’dan dünya ya kardeşlik mesajları

5. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivali ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak için Beykoz’a gelen çocuklar, ilçenin tarihi meydanlarında sergiledikleri danslarla tüm dünyaya barış, kard

Kültür

Başlangıçta Söz Vardı… Tahsin Yücel

Prof. Dr. Tahsin Yücel, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nda, “Başlangıçta Söz Vardı” başlıklı bir konferans verdi.

Kültür

Hisar’da yemek kültürü değişmedi

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin 1994 yılından beri geleneksek olarak yaptığı yemek yarışması bu yıl 18. yılını tamamladı.

Kültür

Ahmet Mithat Efendi de sıra dışı bir sergi

Çubuklu ilköğretim Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Şenay Makinist Atagün, yaptığı doğa resimlerini Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde sergiledi.

Kültür

Giresunlular’da Hasan Karakaya yeniden

İki adayla gidilen Beykozlu Giresunlular Derneği kongresinde delegeler yeniden Hasan Karakaya dedi.

Kültür

İshakağa öğrencilerinden Çanakkale oyunu

İshakağa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde “Çanakkale Diye Diye” tiyatro oyunu sahnelendi.

Kültür

Melih Perçin’e Yazıcıoğlu plaketi

Üsküdar Belediyesi, Vefatının 3. yılında merhum Muhsin Yazıcıoğlu için bir Anma Programı düzenledi.

Kültür

Prof. Erbakan Kültür Merkezi hizmette

Beykoz, Kütüphaneler Haftası’nda (26 Mart–1 Nisan) öğrenci ve gençlerin yanı sıra tüm ilçe sakinlerinin istifade edebileceği, 20 bin kitaplık kütüphaneye kavuştu.

Kültür

Feyman'dan etkili konuşmanın sırları

Türkiye’nin en önemli ve en deneyimli haber spikeri Gülgün Feyman, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda ‘Düzgün Türkçe ve Etkili Konuşma’ seminerinde katılımcıları bilgilendirdi.

Kültür

Mehmet Akif Ersoy Sesleniyor!

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 91. yıl dönümü ile Çanakkale Zaferi’nin 97. yıl dönümü münasebetiyle, Erkan Mutlu tarafından hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy Sesleniyor!” Albümü Beykoz’da düzenlenen galayla müzikseverlerle buluştu.

Kültür

Çanakkale diyarına tarihi yolculuk sürüyor

Türk tarihinin iftihar tablosu Çanakkale Zaferi’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve gelecek kuşaklara aktarmak üzere başlatılan kültür ve tarihi gezileri, Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile devam etti.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"