Kudüs’ten Beykoz’a selam var

  • 0
  • 5031
Kudüs’ten Beykoz’a selam var
Kudüs’ten Beykoz’a selam var
Kudüs’ten Beykoz’a selam var

Beykoz’un basın yayın dünyasındaki tanınan kameramanlarından olan Hakan Öztürk, yakın geçmişte Ukrayna, Azerbaycan, Suriye ve Kuzey Irak’ta yaşananları canlı yayınlarla tüm dünya ya aktardı.

Haber: Mehmet ŞİMŞEK / İSTANBUL

Elinde kamera ile bir cepheden diğer cepheye koşuşturan Hakan Öztürk, şimdi de İsrail-Filistin gerginliğinin yaşandığı sıcak bölgede elinde kamerasıyla görev yapıyor. 

Öztürk’ün bombaların ölüm kustuğu sahada çektiği görüntüler sadece ulusal basında değil dünya televizyonlarında da gündeme oturuyor… Halen İsrail-Filistin savaşını takip eden Öztürk, Dost Beykoz Gazetesi’ne konuştu…

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ülkesi ile Rusya arasında yaşanan savaşın başından bu yana ilk kez Türk televizyonuna konuşmuştu. Habertürk TV’den Sena Alkan, Zelensky’nin karargaha çevirdiği ofisinde özel röportajı gerçekleştirirken kamera arkasında görev yapan iki kişiden biri Beykozlu Hakan Öztürk’ten başkası değildi. Güneydoğu dağlarında ayak basmadık yer bırakmadı. Suriye’nin hemen her bölgesinde gidip görev yaptı. Kuzey Irak’ta yaşananları yakından görüntüledi. Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan Karabağ çatışmalarının en sıcak noktasında yine o vardı.


 

Beykozlu kameraman Hakan Öztürk, İsrail-Filistin savaşının başladığı günden bu yana bölgeden görüntüleri aktarmaya devam ediyor. Öztürk'ten Dost Beykoz aracılığı ile Beykozlulara selam var...

 

ÖLÜM 20 METRE ÖTEDEN YOKLAMIŞTI

Halen İsrail’de bulunan Hakan Öztürk, Türk ve dünya kamuoyuna en sıcak görüntüleri vermeye devam ediyor. Öztürk Gazze sınırındaki Sdetot görev yaparken 20 metre öteye düşen Hamas’ın füze saldırısını hafif yaralarla atlatmıştı. Habertürk TV Güvenlik Politikaları Yayın Koordinatörü Çetiner Çetin’in ifadesiyle saldırı olduğunda ‘ölümün 20 metre ötesinde” çalışıyorlardı.

KESKİN NİŞANCI ATIŞININ HEDEFİNDE

Öztürk Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır dışı operasyonların hepsinde görev yaptı.  Fırat Kalkanı Harekatı’nı 52 gün boyunca takip etti ve operasyonun bitimine kadar bölgede  kaldı.  Zeytindalı Harekatı’nı başından sonuna kadar takip etti. Barış Pınarı Harekatı’nda canlı yayında keskin nişancının atışına maruz kaldı. Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarının sahne olduğu Karabağ’da 38 gün boyunca elinde kamerasıyla haber peşinde koştu.

KURŞUN 4 SANTİM ÖTEDEN GEÇTİ

Ukrayna-Rusya arasında çıkan savaşta 48 gün görev yaptı. Savaşı adım adım takip etti. Öyle ki, içinde bulunduğu araca kurşun isabet etti. Arabanın bir camından girip diğer camından kurşun sadece 4 cm. kadar yakınından geçti.  Öztürk şimdi İsrail-Filistin savaşının 6. Gününde havan mermisine maruz kaldı. Başındaki kaska isabet eden mermi o’nu yere düşürmeye yetti ve kamerası kırıldı.ÖZTÜRK DOST BEYKOZ’A KONUŞTU

Dün gece Tel Aviv’de siren sesleri çaldığı esnada telefonla ulaştığımız hemşerimiz Hakan Öztürk’le kısa bir görüşme gerçekleştirdik. Paşabahçe Çiğdem mahallesinde baba evinde ikamet eden Öztürk, Beykoz’un burnunda tüttüğünü söyledi.

Öztürk, Dost Beykoz Gazetesi için şöyle konuştu: Ne zaman yurt dışından memlekete dönüp de Kavacık’tan mahalleye yaklaşsam tarif edemeyeceğim bir huzur, dinginlik ve mutluluk hislerini yaşıyorum. Bu duygu bütün yorgunluğumu alıp götürüyor.
 

“BEYKOZ PEŞİMİ BIRAKMIYOR”

Hakan Öztürk, ünlü şair Kavafis’in çok bilinen şiirindeki dizelerini sanki kendisi için yazdığını düşünüyor:

“Yeni bir ülke bulamazsın,
Başka bir deniz bulamazsın.
Bu şehir arkandan gelecektir.
Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın.
Aynı mahallede kocayacaksın”


Hakan Öztürk de savaşın en sıcak noktasında görev yaparken Beykoz’un buram buram burnunda tüttüğünü söylüyor ve ekliyor:  Nereye gidersem gideyim Beykoz arkamdan geliyor.
Ve sözlerini Dost Beykoz okurlarına gönül dolusu selamla bitiriyor…

HAKAN ÖZTÜRK KİMDİR?

Hakan Öztürk 1983 yılında Beykoz’da doğdu. Çiğdem İlköğretim okulunun ardından Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu’na kaydını yaptırdı. Ardından Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde tamamladı. 2006 yılında dizi sektöründe asistanlık yaptı. 2010 yılında Habertürk TV’de aktif haberciliğe başladı. 13 yıldır Habertürk TV’de çalışan Öztürk bu görevini yürütüyor. Öztürk halen Çiğdem Mahallesi’nde ikamet ediyor.
 

Haber Merkezi

Beykoz'da bir okul daha dayanıksızlıktan yıkılıyor
Önceki Beykoz'da bir okul daha dayanıksızlıktan yıkılıyor
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz