Kültür

Küçüksu Vadisi'ni Koruma Derneği kuruldu

Küçüksu Vadisi'ni Koruma Derneği kuruldu
2014.07.23 00:00
| | |
7615

Bünyesinde barındırdığı yöre derneklerinin çokluğuyla her gün farklı tartışmalara sahne olan Beykoz’da yeni bir dernek kuruldu. Devletin bir türlü tartışmalardan arındıramadığı Küçüksu Vadisi’ni dernek koruyacak.

Küçüksu Vadisi’ni Korumak amacıyla kurulan Derneğin Kurucu Başkanlığını ise Kemal Ünlü üstlendi.

Derneklerinin kurulmasıyla birlikte Dost Beykoz’u ziyaret eden Dernek yöneticileri, dernek kurmalarındaki amaçlarını ve yapacakları projeleri anlattı.

Esas amaçlarının bölgede yaşanan sorunları gündeme getirmek olduğunu belirten Dernek Sekreteri Yusuf Demirci, milli ve manevi konulara da önem vereceklerini, mevzuat hükümleri doğrultusunda halkın ücretsiz öğrenimi için yer, araç ve gereç temin etmeyi de çalışmalarının arasında aldıklarını söyledi.

 

Özetle, Küçüksu Vadisi’ni Koruma Kalkındırma ve Geliştirme Derneği olarak, bölge halkına olabildiğince en geniş anlamda sosyal hizmet vermeyi şiar edindiklerini belirten Yusuf Demirci, Beykoz’un en önemli sorunları arasında yer alan mülkiyet probleminin çözümü konusunda da gerekli oluşumlara destek vereceklerini belirtti.

Dost Beykoz’u ziyaretlerinden memnun olduğunu kaydeden Kader Gür’de yeni kurulan derneğin çalışmalarında başarılı olmasını diledi.

Küçüksu Vadisi’ni Koruma Derneği’nin kurucu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

 

·         Başkan Kemal Ünlü

·         Başkan Yardımcısı Vahit Talay

·         Sekreter Yusuf Demirci

·         Yön. Kur. Üyesi Şener Keskin

·         Yön. Kur. Üyesi Casim Yıldız

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Küçüksu Vadisi, Beykoz, Devlet

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"