Yaşam

Küçük yürekleriyle büyük iş başardılar

Küçük yürekleriyle büyük iş başardılar
2014.08.19 00:00
| | |
4476

9 yaşındaki Nisanur ve 11 yaşındaki Elif’in Suriyeli çocuklar için topladığı oyuncak ve yardımlar Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle Gaziantep’in Nizip ilçesindeki kampa uğurlandı.

3 yıldan bu yana iç savaşın pençesindeki Suriye’de, çocukların yaşadıkları acılara sosyal medya aracılığıyla tanıklık eden Nisanur ve ElifTekin kardeşler acıları azaltmak için harekete geçti.  

Suriyeli çocukların acılarını yüreklerinde hisseden Nisanur ve Elif büyüklere örnek olacak “Bir Çorap ve Bir Oyuncakla Yüzleri Güldürmeye Hazır mısınız?” Kampanyası’nı başlattı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de katkı sunduğu kampanyayı sosyal medya aracılığıyla çevrelerine duyuran Nisanur ve Elif, oyuncaktan, giysiye, ilaçtan ayakkabıya, şekerden çikolataya kadar yardım malzemesi topladı.

Suriyeli çocuklar için toplanan 4000 çift çorap,  800 ilaç, 700 Çocuk Giyimi, 500 Oyuncak 50 paket şeker ve çikolata ile hasta bezleri Beykoz’dan Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan sığınma kampına gönderildi.  

Oyuncaklarla Teselli Bulacaklar

Uğurlama töreninde kampanya başladığında ‘Türkiye’de fakirler bitti de mi Suriye’ye yardım topluyorsunuz, insanlar aç siz oyuncak gönderiyorsunuz’ şeklinde tepki aldıkların söyleyen Elif Tekin; “Biz burada rahatız, oradaki çocuklar acı içindeler, belki gönderdiğimiz bir oyuncağa sarılıp acılarını unutacaklar, kampanyaya katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kampanyaya öncülük eden Nisanur ve Elif’i kutlayan Beykoz Belediye Başkanı YücelÇelikbilek de: “Biz bu meydandan daha önce de yardım tırları uğurladık. Bugün gönderilen yardımlar çok daha anlamlı, çünkü yavrularımız yüreklerini ortaya koydular.  Onlar böyle bir yardımla Suriyeli arkadaşlarına destek oldular. Şu an en zengin Suriyeli’nin evladı, bizim en fakirimizin evladından daha zor durumda. Bizim kapımızı çalacak insanımız var ama Suriyelilerin şu anda böyle bir hamileri yok.  Bu milletin başındaki değerli lider Başbakanımız bunu aklından çıkartmıyor ve her girdiği platformda bunu ifade ediyor. O yüzden biz, bugün daha önce yollanan yardımların daha anlamlısını yolluyoruz. Yavrularımızı örnek davranışları dolayısıyla yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

Törenin ardından Nisanur ve Elif,  “Bir Çorap ve Bir Oyuncakla Yüzleri Güldürmeye Hazır mısınız?” Kampanyası kapsamında topladıkları yardımları teslim etmek üzere Gaziantep’e doğru yola çıktılar.

Kampanya kapsamına toplanan yardım malzemeleri şöyle:  

4000 Çift çorap

500 Oyuncak

700 Çocuk Giyim

45 Paket hasta bezi

800 çocuk ilacı

50 Ayakkabı

50 Paket şeker ve çikolata 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Elif Tekin, Nisanur Tekin, Suriye, Yardım, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"