Küçük Emir satrançta Beykoz’u dereceye taşıdı

  • 28.12.2021 19:12
  • Güncelleme: 28.12.2021 19:13
  • Okunma: 3107 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Bahçelivevler’de yapılan Küçükler İl Birinciliği Satranç Final Turnuvasının 3.sü Beykoz’dan çıktı.
Küçük Emir satrançta Beykoz’u dereceye taşıdı

Beykoz Halide Edip İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Emir Arar İstanbul 3.’sü olarak okul yönetiminin, arkadaşlarının ve ailesinin takdirini toplarken, Beykoz’a da derece getirmiş oldu.

Bahçelievler Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde yapılan İstanbul İl Birinciliği Final Turnuvasında, Halide edip İlkokulu’nun 10 yaşındaki öğrencisi Emir Arar, 24 kişinin yarıştığı kategorisinde İstanbul üçüncüsü oldu.

Emir Arar, almış olduğu derece sonucunda, 22 – 29 Ocak tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Geçen yılki finallerde 2. olan Emir Arar’ın 8 yaşında öğretmeninin tavsiyesiyle satranca ilgi duyduğu ve ailesinin de destek vermesiyle kendini geliştirdiği bilgisi verildi. Emir Arar’ın müsabakalara özel hocasının gözetiminde hazırlandığı kaydedilirken, ailesinde bu konuda hiçbir destekten kaçınmadığı belirtildi.

Anne Evren Arar ise, Emir’in öğretmeni Kadriye Taşan’ın kendisini aradığını ve satrançta başarılı olabileceğini kendisine söylediğini ifade ederken, “oğlumun en büyük zevki satranç oldu. Şimdi birde bateri çalmak istiyor. Onun araştırmasına geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Satranç, Emir Arar