KTÜ TV yayın hayatına başladı

  • 0
  • 10739
KTÜ TV yayın hayatına başladı
KTÜ TV yayın hayatına başladı
KTÜ TV yayın hayatına başladı

Türkiye'de İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan ilk üniversite olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, televizyon yayınına başladı.

Türkiye'de İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan ilk üniversite olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, televizyon yayınına başladı.

Toplamda 60 bine yaklaşan öğrencisi ve 2 bini aşkın akademik kadrosuyla; 17 Fakülte, 4 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu, 7 enstitüde ve KTÜ Devlet Konservatuvarı'nda öğrenim hizmeti vermeyi sürdüren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), bugün televizyon yayınına başladı. KTÜ İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bahar Yalın'ın sunuculuğunu üstlendiği ilk yayında, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal konuk oldu.

Doç. Dr. Bahar Yalın'ın sorularını yanıtlayan ve KTÜ TV ile ilgili olarak duygu ve düşüncelerini dile getiren Rektör Süleyman Baykal, "KTÜ TV, Üniversitemizin topluma açılacak penceresi olacak. Ayrıca televizyonumuz, Üniversitemizdeki Öğretim Elemanlarımızın akademik gelişimlerine de katkı sağlayacak" dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, gazete ve radyodan sonra KTÜ TV adıyla şimdi de televizyon yayıncılığına başladı. Elektronik adresi olan "tv.ktu.edu.tr"den ilk yayınını gerçekleştiren KTÜ TV'de Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal, önemli açıklamalar yaptı. KTÜ Tıp Fakültesi'nin kent için önemine dikkat çeken Rektör Süleyman Baykal, Çocuk Hastanesi'nin bitirilmesinden itibaren, sağlık konusunda büyük hamleler yapmaya başlayacaklarını anlattı. Yeni kurulan KTÜ TV'de sağlık başta olmak üzere sanat, kültür ve spor alanlarında da topluma yararlı programlar yapılacağından emin olduğunu dile getiren Prof. Baykal, bu konuda akademik kadroya güvendiğini kaydetti. KTÜ'de öğrenim gören öğrenciler ve akademik kadro için KTÜ TV'nin önemli bir kazanım olduğuna da işaret eden Rektör Süleyman Baykal, özellikle bilimsel çalışmalardaki gelişim açısından televizyon yayıncılığının öneminden bahsetti. Dijital Çağ olarak adlandırılan günümüzde, toplumun önemli bir bölümünün zamanını televizyon karşısında geçirdiğine dikkat çeken KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, KTÜ TV'nin Üniversite ile şehirde yaşayanlar arasında önemli bir köprü görevini üstleneceğini söyledi.

KTÜ TV’deki ilk programın Yapımcı ve Sunucusu Doç Dr. Bahar Yalın’dı…

İlk olarak yayınlanan programın hem Yapımcılığını hem de Sunuculuğunu üstlenen KTÜ İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bahar Yalın ise yaklaşık 40 dakika süren programı başarıyla yönetti. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal'a hazırladığı soruları yönelten Doç. Dr. Yalın, programın sonunda yayına şu cümlelerle veda etti:

"Sayın seyircilerimiz... KTÜ TV'nin ilk yayını gerçekleştirdik. Rektörümüz Sayın Süleyman Baykal'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, en kısa zamanda sizinle yeni yeni programlarda, yeni yeni yayınlarda görüşebiliriz. Sağlıcakla kalın, bizden ayrılmayın, diyoruz. Hoşçakalın..."

Haber Merkezi

Sınavdaki uyarıcının doğum yıldönümü
Önceki Sınavdaki uyarıcının doğum yıldönümü
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz