Kredi ile aldığı traktör çalışmıyor

  • Güncelleme: 24.09.2012 00:11
  • Okunma: 22439 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesi Mahmut Şevket Paşa Köyü'nde ikamet eden İbrahim Demir’in traktörünün arızası altı aydır giderilemiyor…
Kredi ile aldığı traktör çalışmıyor

2011 yılının Kasım ayında bir bankadan 60 bin TL kredi çekerek aldığı traktörünün arızasının sebebinin yetkili serviste bakım esnasında kullanılan yanlış bir parça olduğunu iddia eden Demir, arızanın giderilmemesinden dolayı maddi ve manevi zarara uğradığını söyledi.

2011 yılının sonunda banka kredisi çekerek aldığı traktörüm 240 saat kullandığını anlatan Demir, şöyle konuştu: "Götürdüğüm yetkili serviste garanti kapsamında fren balatalarının değişmesinden sonra traktör toplanırken servisin yapmış olduğu bir hatadan dolayı diferansiyel bloğunda çatlak oluştu. Birçok farklı servise götürmeme rağmen sorun çözülmedi. Son olarak geldiğim Sakarya’da yetkili servisin çalışmasını beğenmediğim için götürdüğüm özel serviste tamirine başlanan traktörüm için gerekli parçaları servisin karşılaması gerekiyor. Traktörü satın aldığım firmanın sahibi beni arayarak masrafı karşılayacaklarını söyledi ancak o telefon görüşmesinden sonra traktörümün toplanarak yetkili serviste yapılması gerektiğini söylediklerinde servislerinden memnun olmadığımı ve burada yapılmasını istediğimi söyledim. Bunu kabul etmedikleri gibi hasarı gidermiyorlar ve ilgisizler.”

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkili firmanın Genel Müdürü Tuncay Bitirim; şunları söyledi: “İddialar asılsız ve firmamızın ismini kötülemek içindir. Bahsi geçen traktör yetkili servis dışında birçok defa farklı yerlerde tamir edilmiş, işlem yapılmıştır. Yetkisi olmayan kişilerce yapılan işlemler sonrasında traktör garanti dışı kalmıştır. Bahsi geçen arıza ya da arızalar gidilen yetkili servisler tarafından raporla belirtilmemiş ancak yaklaşık 700 saat daha çalıştıktan sonra oluştuğu iddia edilen arızalardan firmamız sorumlu değildir.”

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz