Kredi hesaplama ve başvurusu için online platformlar

  • 0
  • 5105
Kredi hesaplama ve başvurusu için online platformlar
Kredi hesaplama ve başvurusu için online platformlar

Bu yazımızda, internetteki bazı kredi hesaplama, başvuru ve karşılaştırma sitelerini sizinle birlikte kıyaslayacağız ve ne kadar güvenilir olduklarını inceleyeceğiz.

Bankalar günümüzde dijital bankacılığın öne geçmesiyle farklı türdeki hizmet firmaları ile anlaşmaktadır. Kredi hesaplama işlemini bankaların web sitelerinden yapabilseniz dahi tüm bankaları görememek veya banka sitelerinin yavaş çalışması, yeterince bilgi içermemesi ile Hangikredi.com, Hespakurdu.com veya Enuygun.com gibi çeşitli firmalar öne çıkmaktadır.

Bu firmaların en çok dikkat çeken yanı, faiz oranlarını anlık düzenlemeleri, hızlı olmaları ve bankaların başvuru sayfalarına dilediğiniz taktirde yönlendirilebiliyor olmanızdır. Aynı zamanda, Tekkredi.com, Paradurumu.com ya da Kredi-hesapla.net gibi de farklı siteler ve firmalar da sektörde yerini almış bulunmaktadır.

Hangikredi.com’u Öne Geçiren Unsurlar Nelerdir?

Finans sektörünün internetteki online hacminin büyük bölümüne sahiptir.

ING, Akbank, Yapı Kredi, Enpara gibi çeşitli bankalarla çeşitli krediler ve kredi kartları için anlaşmalıdır.

Müşterilerine düzenli mailler atarak onları kredi faizlerinin inmesi halinde bilgilendirmektedir.

Kredi kullanmak için Hangikredi.com’u kullanan müşterilerini aramakta ve onlara süreç hakkında sorular sorarak finans sektörünün nabzını tutmaktadır.

ILab Holding bünyesinde yer alması ona ayrı bir güvenilirlik vermektedir.

Kredi Hesaplama işlemi için aylık faize, vadeye göre hesaplama şansı verirken, mevduat, döviz gibi farklı kategorileri bulunmaktadır.

Yasal ve büyük sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır. Aynı zamanda gene ILab Holding bünyesindeki Sigortam.net ile de anlaşmalıdır.

Site hızı, banka sitelerine ve finansal ürün karşılaştırma ve hesaplama sitelerine göre daha yüksektir.

Bilgi merkezinde, kullanıcılarına ve müşterilerine ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi, sigorta, kredi kartı, mevduat gibi her finansal konuda bilgi vermektedir.

Müşterilerinin yorumlarını ve sosyal medya üzerindeki sorularını anlık olarak yanıtlamaktadır.

Hesapkurdu.com’u Öne Geçiren Unsurlar Nelerdir?

Finans sektöründe en büyük hacme sahip olmasa dahi büyük bir hacme sahiptir.

Hızlı bir internet sitesine sahiptir.

Bankalarla anlaşmaları bulunmaktadır.

Sigorta, mevduat gibi yan alanlarda aynı şekilde hizmet vermektedir.

Müşterilerinin yorumlarını yanıtlamaktadır.

Ayrıntılı ve bilgi içeren bir blog bölümüne sahiptir.

Enuygun.com’u Öne Geçiren Unsurlar Nelerdir?

Uçak bileti satışları ve otel incelemeleri ile öne çıkan Enuygun.com aynı zamanda kredi sektöründe de yer almaktadır. Öne çıkan ürünü olmasa dahi Hesapkurdu.com’la aynı finansal hacme sahiptir.

Hangikredi.com’a göre web sitesinde daha az bilgi sunan Enuygun.com daha çok hızlı işlem özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Büyük bir trafiğe ve bilinirliğe sahip olması ile güvenilirlik noktasında ILab Holding’in Hangikredi.com şirketi gibi bir soru işaretine yer bırakmamaktadır. Faiz oranlarını anlık olarak güncelleyen Enuygun.com, kredi alanında büyük bir bloga sahip değildir. Sorulan soruları ise aynı hızda yanıtlamamaktadır. Aynı zamanda kredi hesaplama araçları yeterince ayrıntıya sahip değildir. Sitesinde bazı örnek kredi hesaplama tabloları içerse dahi bunlar da tüm ayrıntıları karşılamaya yetmemektedir.

Kredi Hesaplama ve Başvuru Aracılığı Sektörü

Bu üç büyük firma dışında, kredi hesaplama sektöründe aynı zamanda Tekkredi, Paradurumu gibi farklı firmalar da yer almaktadır. Hacminin büyüklüğü ve bir holding kuruluşu olması, en fazla anlaşmalı banka hizmeti sunan şirket olması ile Hangikredi.com öne geçse dahi, ülkemizde kredi hesaplama ve başvuru aracılığı sektörü giderek büyümektedir. Buna benzer şekilde, otel arama, tatil hesaplama, uçak bileti hatta estetik sektörü üzerine dahi çeşitli pazarlama ve aracı hizmetleri online olarak büyümektedir. Bu kuruluşların güvenilirliği ise bu noktada öne çıkmaktadır. Bu yazımızda, sizlere bu kurumları hem tanıtmak hem de onlara yönelik bir bilgi eksikliğini gidererek kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini gidermek istedik. Okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Aynı zamanda, https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama gibi farklı bankaların adreslerini de ziyaret ederek dediklerimizin işe yararlılığını görebilirsiniz.

Ortaçeşmespor, seriye başlama niyetinde
Önceki Ortaçeşmespor, seriye başlama niyetinde
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi