Kötünün genellemesi olmaz

  • 21.01.2018 16:50
  • Okunma: 13477 kez

Anayasal düzene karşı Fethullahçı PDY Terör Örgütü sanıklarının yargılandıkları Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2015/43 esas sayılı davada sayın mahkeme heyeti en demokratik Avrupa ülkelerine dahi parmak ısıttıracak derece hükmün verilmesi ve kesinleşmesine kadar 478 sanığın masumiyetine son derecede saygılı olarak yargılamayı sürdürmektedir.           

Diğer taraftan,  duruşmalar esnasında, sanıkların ilk ifadelerinde maruz kaldıkları işkencelere dair virgülüne kadar mahkeme zabıtlarına geçen yazılı açıklamaları tüyler ürperticidir. Eğer bir suç var ise bunun cezasını devlet verir. Hiç kimse kendisini devletin yerine koyarak sanık hakkında hüküm vermeye ve cezasını infaz etmeye hakkı yoktur. Bu işkenceleri yapanların hiçbir zaman devletin polisi olduklarına inanmak mümkün değil. Böylesine kötü bir örneği de genelleme yapmanın yeri yoktur.

Tesellimiz daima iyi örneklerdir.

Anayasal düzene karşı Fethullahçı PDY Terör Örgütü üyesi ve (Bylock) kullanıcısı oldukları iddia edilen bir kısım sanıklar, terörle mücadele kapsamında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde gözaltında bulunmalarından kısa süre sonra 08.01.2018 Pazartesi günü mahkemeye çıkartıldılar. Cemaat evlerinde abi konumunda olan bir kişi hariç, iradesi dışında (Bylock)’a bulaştırıldığı anlaşılan on bir kişi adli kontrol kaydı ile serbest bırakıldı.

Gözaltındaki ilk ifadelerinin alınmaları esnasında Emniyet Müdürlüğü memurlarının son derecede hakkaniyete uygun ve titiz davranarak görevlerini yaptıklarına tanık oldum.

 8 Ocak 2018 Pazartesi günü Ankara Adliye Binası ikinci katta savcılık huzurunda ifade sırasının beklenilmesi esnasında bir hanım polis memurunun gözaltında olan şüphelilerden birinin altı aylık çocuğunu eğilerek şefkatle sevişi, öğle zamanı polis memurlarının kendi kumanyalarını gözaltındakiler ile bölüşmeleri, gözaltında bulunan on bir kişinin Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi tarafından serbest bırakılmalarından sonra polis memurlarına sarılıp helalleşmeleri ülkemiz adına duygulandırıcı olumlu örneklerdendir.

Bu yazıyı da genele iyi örnek olması itibariyle Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Polislerin haklarını yememek için vicdani görev olarak yazıyorum.     

Anahtar Kelimeler: FETÖ, PDY

Yazarın Yazıları