Siyaset

Köseler rakibini seçti… Yücel Çelikbilek

Köseler rakibini seçti… Yücel Çelikbilek
2014.09.03 00:00
| | |
9975

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Mimar Alaattin Köseler, Paşabahçe'de bulunan dernek lokalinde Beykozlu Kastamonulular’a konuk oldu.

Dernek Başkanı Süleyman Çalık tarafından karşılanan Köseler oldukça kalabalık bir grup ile geldiği dernekte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştirerek, Çelikbilek’in samimiyetsiz davrandığını iddia etti.

İnşaat firmaları Beykoz’da arazi satın alıyor

Köseler Beykozlu vatandaşların 2B'den doğan haklarını kullanarak satın almaya başladığı yerler ile ilgili karışık bir durumun olduğunu söylerken, "Mevcut Belediye Meclisinde görev yapan arkadaşlar bile bilgisayar ortamı dışında planları bilmemekte, planlar belli olmadan gerçekleşen satışlar ile vatandaşlar aldatılmakta, gerçekten de içinizde Allah korkusu var, gelin bu vatandaşlara gerçekleri açıklayın. Ne hazindir ki vatandaşlar satın aldıkları yere ilişkin planlardan haberdar olmayıp belki bir okul, belki bir park, ya da yeşil alan, iş merkezi olarak planlarda yer alan oturduğu yeri satın alırken bu gerçekleri bilmiyor çünkü ortada bir samimiyetsizlik, kaotik ortam var. Beykozlulardan gerçekler kaçırılmakta. İşin tuhafı Beykozlu vatandaşlar oturdukları yeri planını bilmez iken Levent'teki bir inşaat firması gelip çeşitli yerlerde, bu konunun muhatabı olan arazilerde satın almalar gerçekleştirmekte. Çünkü onların planlardan haberleri var, planları görmeden öyle bir riske girebileceklerine kim inanır?" diye konuştu.

Köseler Meclis üyesi adaylarıyla birlikte dolaşıyor

MHP Adayı Alaattin Köseler, Beykozlu Kastamonulular Derneği’ne; İlçe Başkanı Ali Emanet, İlçe SKM Başkanı Adnan Ceviz, Belediye Meclis üyesi adayları Ahmet Karahan, Şeref Kurtuluş, Ali Erdem, Burhan Bakır, Mustafa Yıldız, Hasan Okumuş, Necati Kavi, Mehmet Balta, İbrahim Uzuner, Rafet Güler ve yedek aday Mehmet Ali Tomar ile geldi. Yaklaşık 1bucuk 2 saati bulan ziyaret zaman, zaman sohbet ortamına döndü.

Köseler vatandaşların sorularına da cevap verdi

Alaattin Köseler'in konuşma aralarında vatandaşlar kendisine çeşitli konularda sorularını yönelttiler.

Bir vatandaşın, ‘Sayın Başkan bu sorun yani 2B olayı korkarım ki bir zamanlar muhatap olduğumuz Tapu Tahsis Belgesi ve yaşanılan soruna benzemez İnşallah? vatandaş yerini aldığını biliyor ancak sonrasında planlarda burası size ait değilmiş, pardon denilirse ne olacak?’ şeklindeki sorusuna cevap veren Köseler şöyle konuştu:

‘3300 aileye tapu verdim’ diyorlar… Acaba verildi mi?

"Doğru bir tespitte bulundunuz, vatandaşlar her seçimin ardından,  ‘Elim kırılsaydı da vermeseydim’  diyerek seçim sonraları alçıya alınmış, alçı torbalı eller ile dolaşmaya devam etti… Şimdi akılı ve uyanık olmamız gerekiyor. Vatandaşlara karşı dürüst olunmuyor, çünkü niyetler halisane değil, iyi değil. Siz aldığınız yerin planını bir gösterseniz deyin bakalım ne cevap alacaksınız. Eviniz yol, yeşil alan, camii alanı, okul alanı, park alanı demeden, bakılmadan size satıldı. Kadastral parsel üzerinden satışta Nazım ve Uygulama İmar Planları olmadan mevcut planlardaki yol, yeşil alan vs donatı alanları ile satış ihaleleri yapılmıştır. Bakın Beykoz Belediyesi, ‘3300 aileye tapu verdim’ diyor demesine de acaba gerçekten de verdi mi? Kaç kişiye verdi? Yoksa hiç vermedi mi...16 Ocak itibarı ile vermediği ihale ile ilgili başkanlık onayının olmadığını biliyoruz." diye konuştu.

Bıkmadan usanmadan vatandaşa anlatacağız

MHP adayı Alaattin Köseler bu yaşananlar karşısında kendilerinin geride kalan süre zarfında bıkmadan, usanmadan vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapacaklarını ve bunu onların anlayacağı bir dille broşür şeklinde her mahalleye özgü biçimde dağıtacaklarını söyledi. İlkini Yenimahalle'de dağıttıkları bu broşürlerin ikincisinde Çubuklu Mahallesine özel bir çalışmayı yansıttıklarını söyleyen Köseler konuşmasının devamında, “Bu çalışmalarımız oy verme zamanına değin yoğun biçimde vatandaşlarımıza dağıtılacak, siz buradan edineceğiniz bilgiler ile mahallenizde toplantı yapmaya gelen, kapınızı çalıp ziyarete gelenlere sorularınızı yönelteceksiniz, bakalım ne cevap verecekler! veremezler çünkü onlar hiçbir zaman geldikleri zaman planlarla gelmezler, kelime oyunları ile sizleri kandırırlar” diye konuştu.

Ali Emanet, “MHP’yi deneme zamanı gelmiştir”

Beykozlu Kastamonulular Derneğindeki toplantıda söz alanlar arasında 2 dönem Belediye Meclis Üyeliği yapan MHP Meclis Üyesi Adaylarından Ahmet Karahan ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet'te vardı. Emanet Beykoz'da bu güne değin gerçekleşen seçimlerde vatandaşların değişik partileri Belediye Başkanlığına getirip çalışmalarını gördüğünü bir tek Milliyetçi Hareket Partili Adayı denemediğini söylerken, “Ben bu seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin de artık denenme zamanının geldiğine inanıyorum. Hizmete kalite anlamında bize oy vermelerini istiyorum. Alaattin Köseler kardeşim 30 Mart sonrasında Beykoz Belediye Başkanlık makamına oturduğunda sizlere, Beykoz ve Beykozlulara layık biçimde hizmet verecek, ben kendisine kefilim” diyerek bu konuya noktayı koydu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Karahan, Alaattin Köseler, Ali Emanet, Belediye Başkan Adayı, MHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"