Siyaset

Köseler 'Kırmızı Telefon'da konuştu

Köseler 'Kırmızı Telefon'da konuştu
2014.09.03 00:00
| | |
3627

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Mimar Alaattin Köseler Artı 1 televizyon kanalında Koray Çalışkan'ın "Kırmızı Telefon / Özel" programına konuk oldu.

21.30’da başlayan programda ÖDP Genel Başkanı Alper TaşSaadet Partisi’nin Fatih Belediye Başkan Adayı Lütfü Kibiroğlu ile birlikte konuk olan Köseler, ilk bölümdeCumhuriyet Halk Partisi’nden, Milliyetçi Hareket Partisi’ne uzanan adaylık süreci hakkında bilgi aktarımında bulundu.

İkinci bölümde Beykoz ilçesinin muhatap olduğu mülkiyet problemine ilişkin görüşlerini izleyenlerle paylaştı. Program yapımcısı ve Sunucusu Koray Çalışkan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan "Beykoz'a büyük bir film platosu kuruyoruz" cümlesini işittiğini ve bunun gerçek olup olmadığı sorusuna yanıt veren Köselerşöyle konuştu.

"Asıl konu bunca masraf ile bu film platosunun kurulmasından öte bu projenin yerine Beykozluların yararın olabilecek değişik projelerin gündeme gelmesi olmalı, işsizliğe çare olacak cam, saya, deri işyerlerinin bulunacağı bir sanayi siteleri kurmak gerekir. Beykoz insanı, genci ilçelerinden fabrikaların kapatılmasının ardından büyük bir işsizlik olayı ile karşı karşıya geldi. Önce onlara yeni iş sahaları açacak projeler gündemde olmalı, biz bunları yapacağımızı söylüyoruz. Yani başımızda bir Ümraniye örneği var" diye konuşan Köseler daha sonra 2B alanlarının satışı ile ilgili eleştirilerde bulundu.

"Siz vatandaşa planlarda yeri ne olarak görüldüğü bilinmeyen, belli olmayan yerleri satmaya başladınız. Acaba o yerler 1/5000'lik 1/1000'lik planlarda ne olarak görülmekte? Kimi konut alanı olarak görünebilir ancak bazıları okul yeşil alan hastane alanı olarak da görülmekte. Yani vatandaşa karşı samimi olmayan bir durum söz konusu. Belediye ev boyutlu afişler ile yapılan bu işlerin reklamını yaparken 10 liraya aldığınız yerleri 100 liraya satarken vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlandığını söylemekte. Aynı şeyi benim Belediye Başkanlığı dönemimde de Büyükşehir Belediyesi uhdesindeki yerleri, Beykoz Belediyesi kanalı ile vatandaşlara sattığımız dönemde 15 bin liraya aldığımız yerleri 17-18 bin liraya satmıştık. Şimdi 10 liraya devr alınan yerleri 100 liraya satarak vatandaşa kolaylık sağladıklarını söylüyorlar, yani bir aldatmaca söz konusu. Pırlantanın bile KDV oranını sıfırlayan hükümet, bu yerler için vatandaşlardan ödeyemeyecekleri rakamlar ortaya çıkarmıştır. Beykozlular yıllardır oturdukları yerleri satın almak için bankalardan alınacak kredilere mecbur bırakılmıştır" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Alper Taş, Beykoz, CHP, Koray Çalışkan, Lütfü Kibiroğlu, MHP Beykoz, Alaattin Köseler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"