Köprüye gidin talimatı vermişti, mahkemeye de gitti

  • 26.07.2017 14:23
  • Güncelleme: 26.07.2017 14:29
  • Okunma: 7392 kez
  • Yorum: 0
​Beykozlular FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde, Taksim Meydanı'ndaki olaylara ilişkin davayı takip etmek üzere sabahın erken saatlerinde Silivri’ye gitti.
Köprüye gidin talimatı vermişti, mahkemeye de gitti

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada görülen duruşmada, tutuklu sanıkların ifadelerinin alınması işlemi sürdü.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcılarının yanı sıra birçok Beykozlu vatandaş, Silivri Ceza İnfaz Kurumlarının bulunduğu bölgeye giderek, mahkemeye izleyici olarak katıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının başlattığı program çerçevesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olan vatandaşların ailelerine destek olmak için partili teşkilatlar her gün Silivri’ye gidiyor. Önceki gün Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerinin izleyici olarak katıldığı mahkemeye bu kez Beykozlu vatandaşlar katıldı.

- “…elbette bunun hesabını soracağız”

Ziyaretle ilgili konuşan Kaymakam Katırcı, “O hain gecede de pes etmedik, sonrasında da etmeyeceğiz. Beykoz’da üç ülke genelinde 250 canımızı yitirdik, elbette bunun hesabını soracağız. Mağdur ailelerimizin yanında olacağız, bir olduğumuz zaman ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik, aynı birlikteliği korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sabahın erken saatlerinde Kavacık’ta toplanarak, otobüslerle Silivri’de bulunan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya katılan Beykozlular arasında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yer aldı.

Köprüye gidin talimatı vermişti, mahkemeye de gitti

FETÖ’nün girişimi sırasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı önünde toplanan binlerce vatandaşa, “Köprüye gidin" talimatı veren Başkan Çelikbilek, kendisi de köprüye inmiş darbecilerle mücadele etmişti.

Başkan Çelikbilek, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz’u sürekli hatırlamaya ve hatırlatmaya devam ediyor. Silivri’de görülen davayı takip eden Çelikbilek, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız diye söz verdik. Bu söz öyle kürsülerden konuşmakla da olmayacak. Bizler sürekli sokakta olacağız. Sürekli şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her istediklerinde yanlarında olacak, birlikteliğimizi koruyacağız. Kömür karasından daha kara geceyi bize yaşatanlar, misliyle yaptıklarının hesabını verecekler” dedi.

Haber Merkezi