Makaleler

Köprüden önce son çıkış.... 30 Mayıs

26.05.2015 15:35
| | |
4305

Klasik bir söylemdir... "Bu seçim çok önemli" Ama 7 Haziran Seçimleri bu klasik söyleme sıkıştırılacak kadar basite indirgenmemeli...

Bu seçim; 630 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nun çökertilemediğini ve onun devamı olma yolunda varlığını tüm dünyaya kabul ettiren Türkiye Cumhuriyeti'nin 21. Yüzyıldaki konumunu belirleyecektir.

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri İslam coğrafyası ve Türk dünyası içinde son derece büyük bir önem arz etmektedir.   

Asla duygusallık kaldırmayacak bir seçim sürecindeyiz... 13 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin bu ülkede yaşayan herkese mutlaka uzaktan yakından bir faydası olduğu gerçeğinden yola çıkarak, geçmişle net ve berrak bir yüzleşme yapmalıyız. Nereden nereye geldik.

Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Hiç birimizin egosu Türkiye'nin bekasının üzerinde değildir. AK Parti'nin az bir şey bile olsa güç kaybetmesi durumunda neler olabileceğinin analizini çok ama çok iyi yapmalıyız.  Girmiş olduğu 9 seçimden başarıyla çıkan AK Parti'nin yapmış olduğu en büyük icraat terörü bitme aşamasına getirmiş olmasıdır.

AK Parti'nin ülke genelinde özgürlükleri genişletmesi ve bununla birlikte çözüm sürecini başlatarak terörü bitirmesi vesayetçileri rahatsız edebilir fakat bu ülkeyi sevdiğini söyleyen Milliyetçi kardeşlerimizi asla rahatsız etmemelidir. Siyasi hayatını bitirme pahasına da olsa terörü bitireceğini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan'ın bitirdiği terör yüzünden bedel ödemesi ona yapılabilecek en büyük vefasızlık olacağı gibi; terörün sırtından beslenen, 'AK Parti gitsin de isterse Amerika bizi teslim' alsın diyen vatan hainlerini de  sevindirecektir.

Erdoğan'ın kendini Türkiye için feda ettiği bir yerde, bizler sırf duygularımızı tatmin etmek ve ucuz kahramanlıklar adına hiç bir şeyi gözden çıkaramayız. Kararsız seçmenlerimizin bile karşımızdaki cephe için bir ümit olarak değerlendirilmesi, iktidarı devirmek, ülkeyi ele geçirmek ve hepsinden önemlisi Recep Tayyip Erdoğan'ı siyaset sahnesinden silmek için nasıl diş bilediklerini anlamak açısından önemli bir veridir. Görün ve ona göre lütfen bir an önce karasızlığınızdan arının...    

Milletin iradesinin üzerine çıkmaya çalışanlara asla fırsat verilmemelidir... Marjinal örgütler AK Parti'ye karşı kutsal ittifak kurabiliyorsa, birbirleriyle anlaşmaları imkansız olan gruplar ve çıkar çevreleri sırf sizin, bizim, hepimizin yani Anadolu'nun iktidarını devirmek için bir araya gelebiliyorsa, sizde, bizde  egomuzu, kibrimizi bir kenara bırakıp kenetlenmeliyiz.

Bu işin şakası yok. AK Parti icraatlarından hepimiz, herkes yararlanıyor. Bugün bir işimiz var çalışıyoruz, ama yarın kapıya konulabiliriz. Maaşımızı alıyoruz çok şükür yarın alamayabiliriz. Bugün daha rahat yaşamak için dile getirdiğimiz taleplerimizi yarın dile getirecek imkanımız ve ortamımız olmayabilir. Yapılanlara; köprülere, yollara, havaalanlarına, hastanelere, tranvaylara, metrolara, okullara bir bakın... İnsan bunların hangisini sırf kendi egosu için feda edebilir. Hiç birini etmemeliyiz. Etmeyeceğiz inşallah.

7 Haziran Seçimleri için hala kararsız olan vatandaşlarımıza sesleniyorum.... AK Parti'nin küskünlerine sesleniyorum. Mücadele içeride yapılır. Mücadele edecek zemini kaybetmek, oldukça değişken olan bu süreçte ve sonrasında bütün değerlerimizi kaybetmemize yol açabilir ki, Allah muhafaza...

Ne bu ülke, nede bizler bu günlere kolay gelmedik. Psikolojimizin bozulduğu günler oldu. Tehditlerden, şantajlardan ve hatta kavgalardan çıktık. Günlerce evimize gitmedik, çoluk çocuğumuzu görmedik...  Dönüşü olmayan bir yoldayız. Birlik beraberlik içinde ülkemize karşı oynanan oyunları bozmalıyız. Vatan hainlerine, iki yüzlülere, menfaat gruplarına, demokrasiyi alabildiğine kullanıp ta geçmişte senin demokratik hakkını kullanmana engel olanlara ne bu ülkeyi teslim edebiliriz, ne de geçmişin karanlık günlerine geri dönebiliriz. Kendi vatandaşının, komşusunun eşinin dostunun iyi niyetini yıllarca su istimal edenlerle aynı safta olamayız.    

Ülkelerin kalkınması vatandaşların fedakarlığına endekslidir. Bu ülke bizim ve bizlerde fedakarlık yapacağız. Tembellik yok. Üşenmek yok... Rehavet yok... Yorulmak yok... 7 Haziran'dan önce AK Parti bu seçimi kazandığını tüm dünya ya göstermelidir. Bunun en güzel fırsatı da 30 Mayıs'ta Yeni Kapıda yapılacak olan Fetih Programıdır.

İstanbul halkı 30 Mayıs'ta Yeni Kapı'da; Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma kararlığını sert bir şekilde göstermeli ve orada oluşacak dev dalgayı tüm ülke sathına yaymalıdır.

Eğer, bizler meydanlara çıkıp ta, Adnan Menderes için, 'ASTINIZ', Turgut Özal için 'ZEHİRLEDİNİZ' ve Recep Tayyip Erdoğan için 'YEDİRMEYİZ' diyerek Anadolu insanının dayanışmasını ortaya koyan bir milletsek, Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğimizi tüm dünyaya göstermeliyiz. Gezi Parkı eylemleri sırasında Kuzey Afrika'dan dönen Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak için 6 Haziran 2013 Gecesi nasıl yollara düştüysek aynı heyecan ve şevkle, omuz omuza aynı mücadelede etrafında kenetlenmeliyiz. 30 Mayıs İstanbul Fetih Programı bu anlamda son virajdır.

Bugün karşımızda olan ittifak, dünkü ittifaktan çok daha büyüktür ve ölümüne üzerimize geliyorlar. Bizlerde ölümüne kenetlenmeliyiz.  Sandığa gideceğiz... Oyunu bozacağız!...  Herkes etrafını toparlasın. Dün bizleri dışlayanlara karşı, 'madem siz bizi dışlıyorsunuz, bizde bizi dışlamayacak bir toplumu kendimiz oluştururuz' diyerek çıktığımız yolu selametle tamamlayıp, bu ülkeyi emin ellere yani bizim neslimize teslim etmeliyiz.

Tarafsızlık falan hepsi hikaye, bizleri tarafsızlığa davet edenler vatana ihanet etmekten geri durmuyorlar... Onun için kimse kusura bakmasın.

Küçük hesap yapanlarda lütfen akıllarını başlarına toplasın... 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"