Konuklarımız Diyarbakır ve Şırnak’tan

  • 2014.09.08 00:00
  • Güncelleme: 09.03.2021 09:35
  • Okunma: 5060 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Emniyeti, Hakkari, Şırnak ve Diyarbakırlı başarılı öğrencileri İstanbul'la tanıştırdı…
Konuklarımız Diyarbakır ve Şırnak’tan

İstanbul'un tarihi ve turistik mekanlarını gören öğrencilerin hallerinden memnun oldukları gözlenirken, 30 Kişiden oluşan kafile için seçilen kişiler ise okullarında başarılı olanlar arasından seçildiği kaydedildi.

Öğrencileriyle Beykoz’da karşılaştı…

Beykoz Korusu Tesislerine gelen misafirleri ziyaret eden ve halen Diyarbakır Sur İlçesinde Kaymakamlık görevinde bulunan Aydın Ergün, öğrencilere, kendisinin 5 yıl süre ile Beykoz'da görev yaptığını sonra Diyarbakır Sur'a tayininin çıktığını söyledi.

Diyarbakır'dan gelen öğrencilere kendi ilçesi olan Sur'dan gelenler olup olmadığını soran Ergün bunu ifade eden öğrencileri Diyarbakır'da makamında ağırlamak istediğini beyan etti. Ergün bu projeyi anlamlı bulduğunu söylerken, "Ben bunu önemsediğimi belirtmek isterim. Umarım buradan güzel hatıralar ile ayrılırsınız" diye konuştu.

Bende oralardan geldim

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kendisinin de Diyarbakır'ı gören bir kişi olduğunu söylerken, "Her ilin kendine has farklı özellikleri var. Diyarbakır'da yediğim Kaburganın tadını hala unutamam. Türkiye’mizin her yanı güzel. Allah hepimizi farkı farklı kişiler, farklı mekanlarda yaratmış. Önemli olan bir birimizi sevip saygı duyabilmek. Sevgi ve muhabbet her şeyde dikkate alınmalı. Bende o bölgelerden gelip Beykoz'a Belediye Başkanı olmuş bir kişiyim. Buradan geldiğiniz illere selam ve sevgilerimiz gönderiyoruz" şeklinde konuştu.

Projenin mimarlarını kutluyorum…

Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, "Bu projede emeği geçenleri, düşünenleri kutlamak istiyorum. O bölgedeki arkadaşlar buralara buradakiler de oralara gidip ziyaretler yapmalı, bir birlerini tanımalı” ifadelerine yer vererek, “Memleketimizin her bir köşesi değerlidir. İstanbul'da çok güzel bir kent gezilecek çok yer var, umarım fazlası ile memnun kalırsınız" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce ağırlan gençlerin ziyaretleri hafta sonunda da devam edecek. Pazar günü gerçekleşecek Galatasaray-Beşiktaş derbisine de gidecek olan misafirler daha sonra memleketlerine geri dönecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz