Makaleler

Kongreye doğru

19.03.2018 08:52
| | |
10787

Bir önceki köşe yazımızda 39 ilçenin büyük çoğunluğunda değişimin kaçınılmaz olduğuna işaret etmiş, İl Başkanı Bayram Şenocak’ın istişare kanallarını sonuna kadar açık tutarak yerinde ve doğru hamlelerle ihtiyaç duyulan değişimi sağlamak gayretinde olduğuna değinmiştik.

Son tahlilde, 39 ilçenin neredeyse dörtte üçü değişim talebinin baskısına her şeye rağmen daha fazla direnemedi. Bu konuda söylenecek çok şey var, lakin biz süreci sıkıntıya sokmamak adına, izlemek ve makalelerimizle katkı sağlamak çizgisinde kalıyoruz.

Hoş, yıllardır kaleme aldığımız makalelerimiz yöneticiler tarafından birazcık dikkate alınsaydı, bu gün birçok sorunu konuşmuyor olabilirdik.

Maalesef koltuğun kibri bazı benlikleri kolayca ele geçiriveriyor. Yıllarca omuz omuza mücadele ettiğimiz, emin olduğumuz(!) bazı dostlarımızda bile bu hali gördük.

Geçelim…

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, kısa sürede kongrelerini tamamlayarak, partiyi 2019’a götürecek siyasi kadroları titizlikle belirleyeceklerini söyledi. Şişli İlçe Teşkilatı’nca gerçekleştirilecek ilk kongreden sonra sırasıyla Küçükçekmece, Arnavutköy, Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli ile devam edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olağan dışı bir gelişme olmaması durumunda katılacağı Beykoz Kongresi ise 15 Nisan’da gerçekleştirilecek. SKM Başkanlığı döneminde özverili ve başarılı çalışmalarıyla AK Parti’nin Beykoz’daki çıtasını hep bir tık yukarı taşımayı başaran Mustafa Gürkan’ın İlçe Başkanlığı performansında aynı başarıyı yakalayamadığını üzülerek söylemeliyim.

Yeni gelecek olan yönetimin başta Mustafa Gürkan olmak üzere bu partiye emek vermiş tüm yöneticileri kucaklamayı başarmasını umuyorum. Zira adeta küskünler ordusu haline getirilen teşkilatları ancak bu samimi davranış harekete geçirebilir.

Ülke siyasetinin merkezi olan İstanbul’un ülkenin kaderini belirleyeceğini söylemek abartılı bir tespit olmayacaktır. Dolayısıyla bu kongrelerde göreve gelecek ilçe başkanları ve teşkilatların kılı kırk yararak tespit edilmesi gerektiği aşikâr.

İlçe başkanının kim olacağı tabi ki çok önemli, ancak kurulacak ekip de en az bu denli önemli. Zira başarının anahtarı uygulana geldiği gibi, güçlü başkan zayıf teşkilat değildir. Güçlü, tevazu sahibi, saygın ve bilge başkan ve daha güçlü teşkilattır

Umarız İstanbul’da yaşanacak ve ülkenin kaderini belirleyecek bu değişim başarılı bir şekilde yönetilir ve 2023 hedeflerine daha da güçlü bir şekilde yürümeye devam ederiz.

Zira bu yürüyüş akamete uğratılırsa bunun vebalini taşıyamayız. Sorumluluğumuz sadece 81 milyonla sınırlı değil. 1,5 milyarlık İslam âlemine karşı sorumluyuz…

Vesselam…

Anahtar Kelimeler: AK Parti Kongre

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"