Kültür

Kofin’den, 4 Mevsim Beykoz sergisi

Kofin’den, 4 Mevsim Beykoz sergisi
2014.07.25 00:00
| | |
8649

Beykoz’un renkli simalarından KOFİN (Sadettin Kılıç) Ahmet Mithad Efendi Kültür Merkezi’nde bir fotoğraf sergisi açtı. Açılış öncesi davetlilere bir kokteyl verilen sergide Beykoz’un değişik kesimlerinden fotoğraflar sergilendi.

4 Mevsim Beykoz adındaki sergide Kofin 30 aylık süre zarfında ilçenin Gümüşsuyu ağırlıklı olmak üzere değişik kesimlerinden enstantanelerin yer aldığı fotoğraf çalışmalarından yansımaları aksettirdi.

Program yaklaşık yarım saat süren bir slayt gösterimi ile başladı. 4 mevsimin kendine has görüntülerinin yer aldığı çalışmanın ikinci bölümünde Beykoz’dan insan manzaraları ve ardından da Beykoz evlerine ilişkin örnekler perdeden yansıtıldı.

Slayt gösteriminin ardından Kofin’in çalışmalarından özel seçilen ve büyük boyutta çerçevelenen eserlerinin yer aldığı sergi gezildi. Sonrasında Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Vedat Genç, Metin Aydın, Mustafa Sezgün çeşitli şiirleri sahneden yansıttılar. 

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarından Nevin Çalışkan , çalışma öncesinde bazı konularda Kofin ile fikir ayrılıkları yaşasalar da böyle bir çalışmaya destek olmaktan dolayı, sanata ve sanatçılara değer vermekten dolayı mutluluk yaşadıklarını ifade etti. 

Kofin ise Beykoz Belediyesinin desteği olmadan böyle bir çalışmaya imza atmakta zorlanacağını belirtirken,”Kendilerine teşekkür etmek istiyorum. 3 senelik süre zarfında yaptığım çalışmalardan keyif aldım, binlerce kare resim çektim. Tabii ki bunların hepsini yansıtmamız mümkün olmayacaktı. Ayırmakta çok zorlandık. Bunlar içinden de bazılarını çerçeveletip bir sergide Beykozlulara yansıtmak istedik” dedi.

Beykoz Belediyesi Ahmet Mithad Efendi Kültür Merkezi’ne gelenler sadece bir fotoğraf sergisine katılacaklarını sansalar da sonrasında program adeta bir şiir gecesine döndü. Bu arada geceye Gitarı ile Murat, ve şiirleri ile Özden’de katılıp yakın dostları Kofin’i yalnız bırakmadılar. 

Etkinlikte Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu , A.Hisarı Spor Kulüp Başkanı Burhan Kutlu, Gazeteci-Yazar Tv programcısı Nazım Alpman, Kofin’in Beykoz’dan Yerel Gazeteci dostları dışında az sayıda katılımcı vardı. Katılımın az olmasında şüphesiz aynı gün gelen Beykozlu Er Erhan Terletme’nin şehit olduğu haberi ve yapılan gösterilerin de payı vardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kofin, Beykoz, 4 Mevsim Beykoz, Sadettin Kılıç, Ahmet Mithad Efendi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"