Sponsorlu Haber

Klasik erkek ayakkabı modelleri sezona damga vuracak

Klasik erkek ayakkabı modelleri sezona damga vuracak
30.06.2017 20:48
| | |
3241

Tarzıyla kendinden söz ettirmeyi seven erkeklerin klasik ayakkabı tutkusu her zaman ön plandadır.

Klasik erkek ayakkabı modelleri sezona damga vuracak

Tarzıyla kendinden söz ettirmeyi seven erkeklerin klasik ayakkabı tutkusu her zaman ön plandadır. Modelleriyle, rahatlığıyla gönüllerde taht kuran ve bir o kadarda şık bir görünüm kazandıran ayakkabılar rugan, kösele, deri çeşitleri bulunuyor. Erkek klasik ayakkabı modellerinde genelde bağcık tercih ediyor ve modeller şıklığı ön planda tutuyor. Rugan ayakkabılar genellikle damat adaylarının tercihi olurken önemli bir davete gidileceği zaman da tercih ediliyor. Yaz aylarında ise kösele ayakkabılar daha çok kullanılıyor. Derinin işlenerek sıkıştırılmış hali olan kösele ayakkabılar yağmura dayanıklı olmadığı için bahar ve yaz aylarının kurtarıcı klasik ayakkabı çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı tercihleri kaliteli deriden yapılmış doğru ölçülerde malzemeden kesilen deriden üretilmiş ve usta ellerden çıkmış olmalıdır. 2017 yılına damga vuran klasik ayakkabı modellerinde genel olarak dikişleri eşit aralıklarla işlenmiş ve ince işçilik ürünü olarak üretilmiştir. Ayakkabı tercihi yaparken sabah saatlerini tercih etmek gerekiyor. Öğle saatleri de ayakkabı provası yapılabilir ancak akşam saatleri ayaklar yorgun ve şiş olabileceği için alınan ayakkabıda sağlıklı seçim yapılmamış olur. Ayakkabıyı denemeden almak uygun değildir denerken de ön parmakların ayakkabıya değmemesi gerekir. Ayakkabıyı denerken ayakkabı içinde parmakların rahatlıkla hareket edip etmediğinin kontrolü mutlaka yapılmalı ve ilk denemede ayağı rahatsız ediyorsa seçim için başka ayakkabı denenmelidir. İlk etapta sıkan ve vuran ayakkabı ilerde nasılsa açılır diyerek seçim yapmak yanlıştır.

Stiline Güvenen Erkeklerin Tercihi

Erkek ayakkabı modasında sın birkaç yıldır yeniden trend haline gelen klasik erkek ayakkabı stil sahibi erkeklerin tercihi oluyor. Sofistike bir tarz kazanmayı sağlayan klasik ayakkabılar hem yaz hem sonbaharda kullanılabiliyor. Çoğunlukla tercih edilen deri çeşidi de süet oluyor. 90’lı yıllarda moda olmaya başlayan süet ayakkabılar hem klasik giyim de hem de spor giyimde stiline güvenen erkeklerin seçimi oluyor. Ayakkabı alırken şıklığından çok rahatına da önem vermek gerekiyor. Koskoca bir gün ayağınızda kalan olan ayakkabılar sadece şık dursun diyerek işkence çekmek yerine kaliteli ama şık ayakkabıların alınması gerekiyor. Gönlünüze göre bir model arıyorsanız internet alışveriş platformlarından aradığınıza uygun model hakkında fikir edinebilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler: Klasik, Erkek, Ayakkabı, Model, Sezon, Damga

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"