Toplum

Kızılay’ın Beykoz Şubesi arı gibi çalışıyor

Kızılay’ın Beykoz Şubesi arı gibi çalışıyor
31.05.2016 18:47
| | |
4973

Foto galeri

Beykoz Kızılay Şubesi, Şubat ayında yapılan kongrenin ardından yardım çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Şube Başkanı Çiğdem Özkan ve yönetimi geçtiğimiz günlerde Kızılay Genel Merkezi'nden gönderilen bir tır dolusu yardım malzemesini Beykoz'da yaşayan Suriyelilere ve Türkmenlere dağıtmıştı. Yapılan bu büyük organizasyonu sessizce yapmayı tercih eden yönetim kurulu üyeleri bu defa ise ilçede ikamet eden Suriyeli vatandaşlara beyaz eşya ve gıda yardımında bulundu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe'nin de katıldığı yardım programı kapsamında, 6 Suriyeli aile ve Suriyeli 40 çocuğun eğitim aldığı bir anaokulu ziyaret edildi. Buzdolabı ve çamaşır makinesinden oluşan Vestel markalı beyaz eşya ailelere verildikten sonra, ziyaret edilen Suriyeli çocukların kaldığı anaokuluna da 2 adet buzdolabı bağışı yapıldı. Başkan Çiğdem Özkan, ziyaret sırasında anaokulu yetkilileriyle görüşerek, eksikler konusunda bilgi de aldı. Kira ödemesinde sıkıntı çektiklerini söyleyen yetkililerin bu talebinin ardından Başkan Özkan, anaokuluna kira konusunda Kızılay Beykoz Şubesi olarak destek olacaklarının müjdesini verdi.

‘Kızılay Beykoz Şubesi yetkilileri, beyaz eşya ve kavurma dağıtarak, Ramazan öncesi Suriyeli kardeşlerimizi sevindirdi’

Teslim edilen yardım malzemelerinin tamamı Kızılay Beykoz Şubesi'nin bütçesiyle karşılandı ve Yönetim Kurulu, Vestel Doğu Marmara Bölge Müdürü Serkan Gedik'e desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi. Battaniye, ev eşyası, beyaz eşya, temizlik malzemesi ve çocuk bezi gibi ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kızılay Beykoz Şubesi yetkilileri, Soğuksu Merkez Cami İmamı Mustafa Çatal'ın da ihtiyaç sahiplerinin tespiti konusunda büyük yardımları olduğunu kaydetti. Öte yandan Kızılay Beykoz Şubesi yetkililerinin, ziyaret ettikleri yerlerde Ramazan ayı öncesi ilk sofranın kurulmasına katkı sağlayarak, kavurma da dağıttıkları öğrenildi.Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Kızılay, Yardım, Suriyeli Aile, Türkmen, Ramazan Ayı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"