Son Dakika

Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadındı

  • 1
  • 10341
Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadındı
Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadındı
Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadındı
Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadındı

Kızılay Beykoz Şubesi'nin uzun yıllar Başkanlığını yapan ve Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadın olarak tanınan Sevinç Yılmaz aramızdan ayrıldı.

Türk Kızılayı Beykoz Şube eski Başkanı Sevinç Yılmaz vefat etti.

Beykoz’un efsane isimlerinden Sevinç Yılmaz, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek  hayata veda etti. Sevinç Yılmaz'ın ölümü Beykoz'da derin üzüntü yaratırken, Yılmaz Kızılay'ı Beykoz'da var eden kadın olarak gönüllerde taht kurmuştu.

Kızılay'ın Kavacık Otağtepe'de ki Tıp Merkezi binasını inşaa ederek, Beykoz'a uzun yıllar hizmet edecek eserler bırakan Yılmaz, Beykoz Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından ebedi istirahatgahına teslim edildi.

Kızılay Beykoz Şube Başkanlığı'ndan Genel Merkez kararıyla alınan ve görevden alınma şekliyle de uzun süre tartışma konusu olan Sevinç Yılmaz, ömrünün kalan bölümünü Kartal Huzur Evi'nde geçirdi.

Önceki gün vefat eden Sevinç Yılmaz'ın cenaze törenine; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Belediye çalışanları, Kızılay eski Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay Beykoz Şubesi Başkanı Çiğdem Özkan ve Yöneticileri, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Beykoz Şahinkaya Mezarlığında ebedi yolculuğuna uğurlanan Sevinç Yılmaz için defin işlemlerinin hemen ardından Beykoz Merkez Camii'nde Kuran-ı Kerim okutularak ikramlarda bulunuldu.

Haber Merkezi 

Giresunlular Beykoz'da siyasi parti gibi
Önceki Giresunlular Beykoz'da siyasi parti gibi
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (1 Yorum)

GÜNGÖR BAŞAK BİLGETEKİN (7 yıl önce)

Sayın Dost BEYKOZ YÖNETİCİLERİ Ben ve ailemiz sevgili kayın validem annem Merhume "SEVİNÇ YILMAZ" hakkında yaptığınız haber için sizlere çok teşekkür ediyoruz..sagolun var olun Bu haberiniz Ailemizin bu acılı gününde en azından annemizle bir kez daha gururlanmamızı sağlamıştır.. teşekkürler.. ailesi adına ve çocukları adına G.Başak bilgetekin

Yorum Yaz