Kısıtlamaya saatler kala Beykozlular çarşı-pazara koştu

  • Güncelleme: 15.05.2020 14:32
  • Okunma: 7567 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklanan 16-17-18-19 Mayıs tarihinde sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz pazarlarında yoğunluk yaşanıyor.
Kısıtlamaya saatler kala Beykozlular çarşı-pazara koştu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın millete sesleniş konuşmasında açıkladığı 16-17-18-19 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı haberinin ardından Beykozlular kısıtlama öncesi marketlere ve pazarlara koştu.

Her Cuma günü Kavacık Dörtyol Mevkiinde kurulan semt pazarında yaşanan yoğunluk dikkati çekerken, Beykoz Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin pazar noktalarındaki uygulamaları devam ediyor.

Pazar noktalarına giriş ve çıkışlarda barikatlar kuran görevliler, vatandaşların maskesiz bir şekilde alana giriş yapmasına izin vermezken, yine bu noktalarda kolonya ile ellerin dezenfekte edilmesi sağlanıyor.

Pazar esnafına denetimlerde sürdürülürken, İçişleri Bakanlığının kararı üzerine 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi pazar yerleri, marketler, berberler ve AVM'lerde emniyet güçleri ile zabıta ekiplerinin denetimleri sürüyor.

Pazar noktalarında satışlarını sürdüren esnafa yönelik denetimler ise üst düzeyde sürdürülmeye devam ediyor.

Zabıta ekipleri, Hıfsızsıhha Kurulu Kararına aykırı davranan esnaflara Kabahatler Kanunu uyarınca idari para cezası uyguluyor.

16-17 Mayıs tarihlerinde geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi istisnalar dışındaki hiç kimsenin sokağa çıkmasına müsaade edilmeyecek.

18-19 Mayıs tarihlerinde ise belirli saatler aralığında marketler ve fırınlar hizmet vermeye devam edecek.

Kısıtlamaya saatler kala yasağa günler kala evlerindeki temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, çarşı ve pazarları doldurdu. 

Zabıt ekipleri, pazar yerlerinde vatandaşların alışverişlerini hızlı ve temassız bir şekilde tamamlayarak evlerine dönmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

4 Günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz'un birçok noktasında da trafik yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle ana arterler ve sahil bandındaki araç yoğunluğu dikkati çekiyor

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz