Kısıtlamaya saatler kala Beykoz çarşı-pazara koştu

  • 0
  • 5881
Kısıtlamaya saatler kala Beykoz çarşı-pazara koştu
Kısıtlamaya saatler kala Beykoz çarşı-pazara koştu
Kısıtlamaya saatler kala Beykoz çarşı-pazara koştu

Cumhurbaşkanlığınca alınan karar sonrası hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Beykoz'da çarşı-pazar yoğunluğu yaşandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklanan 4 Aralık saat 21.00  ile 7 Aralık Pazartesi 05.00 saatleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz pazarlarında yoğunluk yaşanıyor. Her Cuma günü Kavacık Dörtyol Mevkiinde kurulan semt pazarında yaşanan yoğunluk dikkati çekerken, Beykoz Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin pazar noktalarındaki uygulamaları devam ediyor.

Beykoz Belediyesine bağlı zabıta ekipleri Kavacık'taki semt pazarında 22 personel ile hizmet vermeye çalışırken, kısıtlama nedeniyle Cuma günleri kurulacak olan Çavuşbaşı pazarında da yoğunluk yaşandı.

Pazar noktalarına giriş ve çıkışlarda barikatlar kuran görevliler, vatandaşların maskesiz bir şekilde alana giriş yapmasına izin vermezken, yine bu noktalarda kolonya ile ellerin dezenfekte edilmesi sağlanıyor.

Pazar esnafına denetimlerde sürdürülürken, İçişleri Bakanlığının kararı üzerine 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi pazar yerleri, marketler, berberler ve AVM'lerde emniyet güçleri ile zabıta ekiplerinin denetimleri sürüyor.

Pazar noktalarında satışlarını sürdüren esnafa yönelik denetimler ise üst düzeyde sürdürülmeye devam ediyor.

Zabıta ekipleri, Hıfsızsıhha Kurulu Kararına aykırı davranan esnaflara Kabahatler Kanunu uyarınca idari para cezası uyguluyor.

Kısıtlamaya saatler kala yasağa günler kala evlerindeki temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, çarşı ve pazarları doldurdu. Sabahın erken saatlerinde kurulan semt pazarı 19.00 itibariyle toplanmaya başlandı.

Zabıt ekipleri, pazar yerlerinde vatandaşların alışverişlerini hızlı ve temassız bir şekilde tamamlayarak evlerine dönmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Beykoz'un birçok noktasında da trafik yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle ana arterler ve sahil bandındaki araç yoğunluğu dikkati çekiyor.

Haber Merkezi

Beykoz'un tanınan ismi Mehmet Demir vefat etti
Önceki Beykoz'un tanınan ismi Mehmet Demir vefat etti
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz