Kışın balık, yazın turist taşıyorlar

  • 0
  • 10980
Kışın balık, yazın turist taşıyorlar
Kışın balık, yazın turist taşıyorlar
Kışın balık, yazın turist taşıyorlar
Kışın balık, yazın turist taşıyorlar
Kışın balık, yazın turist taşıyorlar

Anadoluhisarı Göksu deresinde yaz harekeliliği bütün hızıyla devam ediyor. Motor gezileri, restaurantlar ve cıvıl cıvıl insanlar Beykoz’un keyfini çıkarıyor.

Yerli ve yabancı turistler Göksu’dan Boğaza açılıyor.

Lüfer, Yeni Göksu, Kapudane isimli motorlar sistematik bir şekilde Beykoz’a gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyorlar.

Tekne sahipleri memnun…

Teknelerin kaptanları ile Göksu’da Turizmi konuştuk… Kaptanlar memnun… Beykoz’da turizm potansiyelinin her geçen gün artış gösterdiğini söylüyorlar. Ramazan ayının yaz mevsimin tam ortasına denk gelmesi kaptanları biraz maddi kayba uğratsa da, onlar; “denizden kazanılan para bereketlidir. Allah’a şükür” diyor.

Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Reşat Azaklı, “Bizler turizm için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün kış motorlarımıza bakım yaparak yaz mevsiminin gelmesini bekliyoruz. Yaz döneminin kısa olması sebebiyle, hemen hemen her akşam geziler yapıp bu kısa zamanı değerlendiriyoruz. Ramazan ayının yazın tam ortasına gelmesi, işlerimize sekte vurdu. Yinede çok şükür, işlerimiz azda olsa oluyor”şeklinde konuşuyor.

Lüfer şirketi sahibi Kemal Hoşgör’de,  “Yedi tane motorumuz var. Çok şükür hepside hizmet veriyor. Bizler balıkçıyız. Yazın geziler düzenleyerek ayakta kalmaya çalışıyoruz. Anadoluhisarı bu tarz gezilerin merkezi haline geldi. İstanbul’un her yerinden müşterilerimiz var. Bu iş artık bacasız bir sanayi şeklini aldı. Amacımız bu organizasyonları daha da geliştirmek ve ileriye taşımaktır” dedi.

Sonrasında söz alan kaptan Ahmet Keten ise, “Motorlarımız geziye son derece elverişlidir. Her gece geziler düzenliyoruz. Bu geziler yemekli olup müşterilerin son derece memnuniyetine bağlı olarak devam ediyor. Bu yıl ramazan ayının denk gelmesiyle işlerimizin sekteye uğramış olmasını da idare ediyoruz. Havaların iyi gitmesiyle avantajlı bir durum içindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da bacasız sanayi dönemi
Önceki Beykoz’da bacasız sanayi dönemi
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz