Kültür

Kısa sürelerde elde edilen başarılar

Kısa sürelerde elde edilen başarılar
2014.07.23 00:00
| | |
8611

Beykoz Eğitime Destek Derneği BEDES, 25 gün devam eden yaz okulunda final yaptı. Öğrenciler 25 günlük süreç sonrasında hünerlerini sergiledi.

Beykoz Eğitim Destek Derneği BEDES her yıl düzenlemiş olduğu Yaz Okulu’nu bu yıl Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın katkılarıyla yaptı. 25 gün çeşitli konularda eğitim verilmeye çalışılan öğrenciler sezon sonrası Acarlar TED Koleji’nde yapılan programla hünerlerini sergiledi.

Büyük çoğunluğu yoksul ailelerinin çocuklarından oluşturan öğrencilerin çeşitli gösteriler yaptıkları programa Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkan yardımcsı İhsan Sabri Öksüz ve çeşitli sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı. Yaklaşık 3 saat süren programı 300 kişilik bir davetli topluluğu izledi.

Kısa sürede büyük başarılar elde ettiklerinin gösterme cabası içinde olan BEDES Yaz Okulu öğrencilerinin “Dünyanın Bütün çiçekleri” adlı şiiri okuyarak başladıkları programları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

BEDES öğrencilerinin 25 günlük sürede yapmış oldukları aktivitelerin sinevizyonla anlatıldığı programın açılış konuşmasını yapan BEDES Başkanı Gülay Demirel, eğer ortada bir başarı varsa bunun yalnızca kendine ait olmadığını ve başarıyı ekip arkadaşlarıyla birlikte elde ettiklerini kaydederek, dernek yönetim kurulu üyelerini sahneye davet etti.

Gülay Demirel, kendilerine sponsor olan kurumlara teşekkür ettiği konuşmasında Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan büyük destek aldıklarını belirtti.

Başkan Gülay Demirel’in ardından konuşan Beykoz KaymakamıAydın Ergün’de bu projenin kendilerine geldiğinde çok sıcak bakmadığını ve bugün gelinen noktada sonuç olarak desteklerinin isabetli olduğunu gördüğünü söyledi.

Aydın Ergün, Beykoz Kaymakamlığı olarak eğitime son derece önem verdiklerini ve önümüzdeki süreçte eğitime yönelik başka projeleri olacağını da kaydetti. 

Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin Yaz Okulu kapanış programında yine dernek öğrencilerinden oluşan koro bir konser verdi. İzleyenlerce büyük ilgi gören konsere usta müzisyenler sazlarıyla profesyonellik katarken, minik koristlerin heyecanlı oluşu gözlerden kaçmadı.

25 günlük süreçte öğrencilerin eğitim almasında gönüllü öğretmenlik yapan isimlere plaket verilen gecede, "Dünya Kadınları" adlı skeç oynandı. Halk Oyunları gösterisi yapıldı. Ebru sanatı hakkında bilgiler verildi. Beykoz kaymakamı Aydın Ergün’ün oğlu Kürşat Ergün’ün de Sevgi ve Büşra isimli arkadaşlarıyla mini bir konser verdiği programın finali ise 10. Yıl Marşı’yla yapıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Eğitime Destek Derneği, BEDES

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"