Kırk engelli vatandaşa akülü araba

  • 0
  • 8019
Kırk engelli vatandaşa akülü araba
Kırk engelli vatandaşa akülü araba
Kırk engelli vatandaşa akülü araba

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 150 engelli ilçe sakinini öğle yemeğinde ağırlayan Beykoz Belediyesi, 40 engelliye akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıttı.

Beykoz Belediyesi Sosyal Masa Birimi’ne kayıtlı bulunan engelliler için İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe,  Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve engelli aileleri katıldı.  

Başkan Çelikbilek: “Herkes Bir Engelli Adayıdır”

Konuşmasında her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Beykoz Belediye BaşkanıYücel Çelikbilek“Dünya ve insanlık artık sizlerin farkında ve ülkemizde de engellilerin sorunlarına yönelik ciddi politikalar üretiliyor. Ülkemizde 8-10 milyon civarında engelli bulunuyor. Engelli bireyleri sağlıklı insanlar gibi yaşama sevincine kavuşturmak bir insanlık görevidir. Hükümetimiz son 10 yıldır sosyal devletin gereği olarak engelliler konusunda çok hassas davranıyor. Evde bakım hizmetinden engelli maaşına, eğitim hizmetlerine kadar birçok alanda ayırdığı bütçenin payına bakarsak hükümetimizin ne denli hassas olduğu ortadadır. Başımıza ne geleceğini bilemeyiz. O yüzden hepimiz bir engelli adayıyız. Bugün, sizlerin hatırlanması için düzenlenmiş bir gün, o yüzden bu güzel gününüzü kutluyorum, davetimize katılarak bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.  

Saniye Efe: “Tekerlekli Sandalye Bizim Ayağımız”

Tekerlekli sandalyenin engelli kimseler için çok şey ifade ettiğini belirten Beykoz (TOFD) Başkanı Saniye Efe ise; “Sağlıklı olan kimseler bilmezler fakat tekerlekli sandalye bizim ayağımız gibidir. Birazdan arkadaşlarımız akülü araba alacaklar inanın o an biz ayaklarımıza kavuşuyoruz. Dileğimiz topluma yeni engelli bireyler katılmasın, biz de bu günleri kutlamayalım. Fakat bu da hayatın bir gerçeği. Herhangi bir kazada bedenimizin bir kısmını kaybedebiliriz. O yüzden diyoruz ki aslında her birey bir engelli adayıdır. Tüm engelli arkadaşlarım adına bizlerden desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız sayın Yücel Çelikbilek olmak üzere bugünümüzü kutlayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından engelliler için hazırlan akülü araç ve 10 adet tekerlekli sandalyenin dağıtımı yapıldı. 

Haber Merkezi

Çiçekçiler
Önceki Çiçekçiler
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz