Kültür

Kırgızistanlı başkanlardan Beykoz'a ziyaret

Kırgızistanlı başkanlardan Beykoz'a ziyaret
22.11.2017 18:49
| | |
3129

Kırgızıstan’dan çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen belediye başkanları Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), T.C. Başbakanlık Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde, 19-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Kırgızistan Belediye Başkanlarına yönelik bilgi ve tecrübe paylaşım programı kapsamında bir heyet, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Batken Belediye Başkanı Mamyrzhan Rakhimov, Kızılkaya Belediye Başkanı Ermekbaı Topchubaev, Toktogul Belediye Başkanı Marat Kalmurzaev, Karakol Belediye Başkanı Dannıar Arpachıev, Balıkçı Belediye Başkanı Almaz Mambetov,Talas Belediye Başkanı Aıdarbek Dzhuzupbekov, Tokmok Belediye Başkanı Zhyrgalbek Shamyralıev, Kadamyaj Belediye Başkanı Bakytbek Begaıev, Uzgen Belediye Başkanı Rakhman Atadzhanov, Nookat Belediye Başkanı Zhoomart Nurdinov ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk hazır bulundu.

Heyetle özel olarak ilgilenen Başkan Yücel Çelikbilek, belediye başkanlarına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, yürütülen çeşitli projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Beykoz’un ve Kırgızistan’ın doğal güzellikleri, genel ve yerel politika, Kırgızistan ile yapılan protokol ve işbirliği kapsamında pek çok konunun konuşulduğu buluşmada karşılıklı olarak iki ülke ilişkilerinin devamlılığı temenni edildi. Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından konuklara talepleri üzerine “Emlak Vergisi ve Tapu İşlemleri” konulu bir de sunum yapıldı.

Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Çelikbilek, heyete Beykoz’un simgesi Çeşm-i Bülbül hediye ederken, Kırgızlı heyet de Başkan Çelikbilek’e Manas Destanı’nın anlatıldığı bir tabloile çeşitli hediyeler takdim etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kırgızistan, Ziyaret, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"