Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show

  • 0
  • 17001
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show
Kiraz Festivali’nde Hanefi Dilmaç show

Karlıtepe 7. Kiraz Festivali İlköğretim Okulu’nun bahçesinde yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde vatandaşlar doyasıya horon oynarken Belediye Başkan Yardımcısı Dilmaç’ta horonculara eşlik eden isimler arasındaydı.

Karlıtepe’de 7,’si düzenlenen Kiraz Festivali’ne Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Nevin Çalışkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve meclis üyelerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı.

Beykoz’un ilgi çeken festivallerinden olan Karlıtepe Kiraz Festivaline katılan kemence ustadı Yahya Birinci Festivali adeta bir Karadeniz Şenliğine dönüştürdü. Yahya Birinci’nin kemençesi eşliğinde dakikalarca devam eden horonda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ta katıldı… Dilmaç horon oynayışı davetlilerin ilgisini çekerken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in programa katılmasıyla horon keyfi yarıda kalan Dilmaç, Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı’yı karşılamak üzere programdan ayrıldı.

Programda bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyerek, “Kiraz festivali denilince Kiraz güzelinin seçildiği bir etkinlik olarak düşünmüştüm…  Ancak oturduğum yerden izlerken yorulduğum horon oynayanları görünce daha farklı bir etkinlik olduğunu anladım” şeklinde konuştu.  Aydın  Ergün ,  kirazın Beykoz ekonomisine bir katkısı olmadığını fakat dostlukların pekişmesi için güzel bir organizasyona sebep olduğunu söyledi.

Kiraz Festivali’nde konuşan Karlıtepe Dernek Başkanı Musa Aydın’da organizasyonda ellerinden geldiği kadar hata yapmamaya gayret ettiklerini ve büyük fedakarlıklarla çalışan Yönetim Kurulu üyelerinin bunu başardığını söyledi.

Beykoz’un en güzel yeri Karlıtepe

Konuşmasında Beykoz’un en güzel yerinin Karlıtepe olduğuna da vurgu yapan Başkan Aydın’ın bu sözleri davetlilerce ilgi gördü. Beykoz’un sorunlarının birlik berberlik içinde çözüleceğine inandıklarını da belirten Musa Aydın, “yeter ki birlik beraberliği bozmayalım” dedi.

Günün akşamına kadar gönüllerince eğlenen Karlıtepe halkı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de yoğun ilgi gösterdi. Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Çelikbilek, gün içinde birçok etkinliğe katıldıklarını ve bütün arzularının Beykoz halkıyla iç içe olmak olduğunu söyledi. Çelikbilek, Kiraz Festivali’ne emeği geçenlere de teşekkür ederek, Dernek Başkanı Musa Aydın’ı tebrik etti.

Haber Merkezi

Kaymakdonduran’da Giresun rüzgarı
Önceki Kaymakdonduran’da Giresun rüzgarı
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor