Kıraç, Beykoz İYİ Parti’den aday adayı oldu

  • 0
  • 12775

Anadolu Rock müziğin sevilen ismi Kıraç'ın (Ali Tufan Kıraç) ablası Ayşe Kıraç, Beykoz İyi Partiden Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı müracaatında bulundu

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerle ilgili çalışmaların iyiden iyiye hızlandığı şu günlerde, belediye başkanlığı ve meclis üyeliği başvurularına da her gün yeni isimler ekleniyor.

24 Haziran 2018 seçimlerinde İyi Partiden Kahramanmaraş milletvekili adayı olan Ayşe Kıraç'ın Beykoz Belediye Meclis üyeliğine aday adaylığı başvurusu yaptığı bilgisine ulaşılırken, bu vesile ile İYİ Parti’de yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına Beykoz’da başlamış oldu.

Ayşe Kıraç'ın adaylık müracaatı öncesinde, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu, ardından Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’i ziyaretinin ardından resmi işlemlerini yaptığı öğrenildi.

Ayşe Kıraç Kimdir? 

1968 yılında Kahramanmaraş’ta  doğdu. Öğretmen bir baba ile işçi bir annenin beş çocuğunun en büyüğü. İlkokulu ve ortaokulu Kahramanmaraş’ta   okudu.  1982 yılında babasının tayini nedeni ile İstanbul’a taşındı. Lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul  Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. 27 yıl  kamu görevinde çalıştı. 2014 yılında emekli oldu. 2018 yılı 27.  dönem Milletvekilliği seçimlerinde Kahramanmaraş’tan İyi Parti Milletvekili adayı oldu.

Çeşitli derneklerde  halen görev yapmakta olan Bayan Kıraç, Türk  Halk Müziği ile ilgileniyor… Öte yandan, gönüllü olarak  hayvan severler derneğinde çalışıyor. 

Haber Merkezi

Beykoz, Paşabahçe Stadı'nda tarihi bir gün
Önceki Beykoz, Paşabahçe Stadı'nda tarihi bir gün
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor