Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım Beykozluları uyardı!

  • Güncelleme: 16.12.2014 00:11
  • Yorum: 2
Sabah Gazetesi’ne bir röportaj veren KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım Beykozluları uyardı!

Daha önce Dost Beykoz’un 2B arazilerine yönelik dikkat çektiği hususların altını çizen İsmet Yıldırım, vatandaşların arsalarını satıyor olmasının yol açtığı tehlikeye dikkat çekti.

Röportajında Beykoz’a özellikle değinen İsmet Yıldırım, müteahhitlerin Beykoz’a doluştuğunu ve Beykoz’da kentsel dönüşüm hayallerini rezil etiklerini söyledi.

Beykoz’da vatandaşın 2B arazisini satıyor olmasının uzun vadede zenginle fakir arasında büyük bir uçuruma yol açacağını ve iki farklı kesimin bir arada yaşama olasılığının zorlaşacağına atıfta bulunan Yıldırım, “Beykozlunun Beykoz’da kalması lazım” dedi.

İsmet Yıldırım röportajında Beykoz’da yaşanan keşmekeşliğe yönelik şunları söyledi:   

Bizim Beykoz'da kentsel dönüşüm uygulamamız var. Yakın zamanda vatandaşa bunun böyle olmaması gerektiğini anlattığımız bir büro açtık. Biz bunu Başakşehir'de başardık. Villa sahibi de aynı yerde oturuyor, 75 metrekarelik daire sahibi de. Hiçbir problem yok. Komünlük yok. Zengin bir yerde fukara bir yerde ayrılmıyor.

Dönüşüm bir rantiye olmamalı.

İnsanlarımızı müteahhitlerin simsarlığından kurtarmak lazım. Metrekaresi 6 bin liraya müteahhit yer yapacak. Vatandaş oturamaz ki. Halbuki, Beykozlunun orada yaşaması lazım. 40 senedir orada oturuyor, Nereye gidecek Sultanbeyli'ye mi? Doluşmuş müteahhitler Beykoz'a. İşi rezil ettiler. Bunun adı dönüşüm değil, rantiye. Bunun adı kepazelik. Oradaki vatandaş gecekonduda oturuyordu. Arazisi kendinin değildi. Devlet ona arazi yardımı etti. Ucuz fiyattan verdi. O fırsatı şark kurnazlığıyla rantiyeye çeviriyorlar. Böyle bir şey olmaz ki! Kesinlikle yanlış.

Parası olan müteahhitler birbiriyle yarışıyor.

Vatandaşın kafasını bulandırıyorlar. Ondan sonra vatandaş o dairelerde oturamayacak. Kendi arsasından gidecek başka yerlere. 40 senedir orda yaşayan vatandaş başka bir yere gidecekse ne anlamı kaldı. Aidatını ödeyemeyecekler yazık günah. Fikirtepe'de de aynı şey. O fiyatlarla o dairede oturamayacak. Sosyal bir durumda var. 8 bin liraya sattığın daireyle o kültürle öbür kültür nasıl bir arada yaşayacak. 

İSMET YILDIRIM'IN SABAH GAZETESİ'NDEKİ RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

hasan tas (6 yıl önce)

2B yasasi beykozlu beykozda kalsin diye cikmis bir yasa degil. Bu yasayi uygulayanlarinda boyle bir derdi yok. Yasayi cikaranin da uygulayanin da tek derdi eline biraz para tutusturup milleti gondermek. Ondan sonrasi muteahitlerle ve yerel yonetimler, yoneticiler arasinda. Eger gercekten halk diye bir derdi olsaydi yoneticilerin ozel proje alani ne demek, icerigi nedir, dusunulen imar planlari nelerdir aciklarlardi.

Ziya GÜMÜŞ (6 yıl önce)

Beykozda duyuyorum ki cekmeköy başta olmak üzere başka ilçelere göç başlamış Beykozlu Beykoz da kalması için ismet beyin söylediklerine kulak vermek , üzerinde calışma yapılması gerekmekte, şuanda Beykoz rant yeri haline geldi.Mütahitlerin uzantısı olarak calışan hatta halkı korkutan sözde Beykozu düşünen efendiler Beykoz halkına zarar vermeye devam ediyor. Bu gidişe dur demek kiptaş müdürü gibi akıl adamlardan destek alıp beykozun CEFASINI cekenlere destek verip bundan sonrada torunlarıyla SEFASINI sürmelerini sağlamak lazım vesselem...

Yorum Yaz